Naše „Boca Juniors“ dobyla dubečskou tvrz! Čechie Dubeč B – Admira Praha B 1:2 (0:1)

Tři zkušení (Průša, Kejha a Šulc, který v týdnu přišel na hostování z Loko Vltavínu) a kolem nich junioři – pět borců ročníku 1990 a tři 1988. V takovém složení se Admira B představila ve svém prvním mistrovském utkání venku, v pěkném areálku Čechie Dubeč. Nastoupili čtyři hráči širšího kádru áčka – Vaculka, Kejha, Jackl a do druhé půle Štefan.
V domácích barvách kopali naši bývalí hráči Marek a Václav Strnad.
O tom, že o první vystoupení „Boky Juniors“ na cizí trávě byl na Admiře zájem, svědčila přítomnost řady funkcionářů – předsedy Bedrlíka, manažerů Kubiceho, Lapky, vedoucího mládeže Čadského, sekretáře Vavrušky, mediálního pracovníka Pivody. Přijel i trenér áčka Jeřábek. Admiru povzbuzovalo nějakých dvacet lidí a byli slyšet víc než hrstka domácích příznivců.
Domácí béčko v prvním kole prohrálo venku 2:3 na hřišti JM Háje B, a tak bylo v sobotu nachystané bodovat. Admiráci ale byli proti a odvezli si tříbodovou kořist! Je to první vítězství Admiry B po dlouhých čtrnácti letech.
Do utkání jsme vletěli jako japonský rychlík Šikanzen. Hned ve 30. vteřině přeloboval Hloucal domácího gólmana. Všichni už viděli gól, ale míč v „malém vápně“ skočil, a to dokonce přes břevno! Do 11. minuty jsme pak dvakrát dopravili míč do sítě, ale asistent sudího pokaždé mával ofsajd. A tak jsme místo vedení 3:0 stále hráli bez branek.
Pokračovali jsme v tlaku a ve 23. minutě vyrazil gólman Čechie Suchánek skvělým reflexem pumelici našeho Jackla.
Branku jsme tedy nedali a začali se prosazovat domácí. Ve 25. minutě pálil Pavlovič z přímého kopu jen do naší zdi, o minutu později z dobré pozice Skorunka těsně přestřelil. Ve 35. minutě nám zatrnulo, když se dubečský Nebřenský řítil sám na brankáře Vaculku. Ten ale střelu vyrazil a velkou dubečskou šanci zmařil. Naopak za dvě minuty dobře vystřelil náš Procházka, ovšem jeho ránu zblokoval domácí bek a míč skončil půl metru vedle tyče.
Skóre jsme otevřeli my ve 42. minutě. Mouchův střílený centr zleva usměrnil před brankou do sítě Jackl – 0:1.
Šok pro nás přišel hned po pauze. Domácí Nebřenský na levém křídle Dubče dostal od naší defenzivy tolik prostoru, kolik potřeboval, aby prostřelil Vaculku – 1:1. Tento moment trenér Kostrba okomentoval takto: „Gól byl důsledkem nesoustředěnosti na hru v úvodu druhé půle. To by se nám stávat nemělo!“
A Čechie začala vystrkovat růžky. V 51. minutě Nebřenský zleva vybídl k otočení skóre zcela volného Kropelnického, který ale mířil pánubohu do oken. Měli jsme velké štěstí!
Domácí spálenou „loženkou“ asi fotbalového pánaboha urazili, protože v 63. minutě přihrál náš Šefara přesně střídajícímu Valentovi a ten tečovanou peckou zajistil Admiře znovu vedení – 1:2. V 71. minutě vypálil dubečský Michl z 20 metrů – ale nad. O čtyři minuty později se pěkně trefil náš Jackl, míč skončil těsně vedle tyče. Od 86. minuty jsme hráli přesilovku, když po druhé ŽK musel do sprchy dubečský Nebřenský, a měli jsme pak tři stoprocentní šance. V 89. minutě se ocitl před gólmanem Suchánkem zcela sám střídající Rambousek, ale podobně jako doma před týdnem, ani tentokrát strážce branky neprostřelil. Nastavovaly se čtyři minuty a během nich jsme dvakrát útočili do rozhozené obrany Dubče v situacích dva na jednoho, ale chybí zkušenosti a bohužel ještě stále přetrvává zbrklost. A tak se skóre už nezměnilo, ovšem i za jednobrankovou výhru jsme byli samozřejmě rádi!

Admira B: Vaculka – Šefara, Kvapil, Průša, Moucha – Suchý (46. Štefan), Šulc, Kejha, Jackl – Procházka (46. Valenta), Hloucal (88. Rambousek).

Zápas řídil sudí Janků.

Jak to viděl trenér Admiry B Jan Kostrba: „Těžké utkání, těžce vybojované vítězství. Stále se projevuje nesehranost, mužstvo ještě doplňují noví hráči. Dnes jsme byli lepší v poli, dostávali jsme se do koncovky, ovšem opět jsme dost šancí neproměnili. Vyhráli jsme po zásluze.“

Naši střelci po II. kole:

1 – Jackl (0 doma + 1 venku), Valenta (0+1), Procházka (1+0).

Ostatní výsledky najdete v rubrice Výsledky.

Ve III. kole hostíme v Hovorčovické JM Chodov, utkání hrajeme v neděli 6. září od 17.00.

(AP)