Hodnocení utkání Admira B – Hostivař 5:1 (3:1)

„Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí!!“ Ti, kteří přišli 30. 5. na hřiště v Hovorčovické ulici jen o málo později, litovali, protože neviděli dva góly!
V domácím prostředí jsme tentokráte přivítali soupeře z Hostivaře, který okupuje střed tabulky, ale u nás své postavení nepotvrdil. Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem, předváděli jsme pohlednou hru a přiváděli jsme pomalejší hostivařskou obranu často do úzkých. Důkazem toho budiž pět branek, které jsme vstřelili, ale i nejméně dalších pět, které jsme vstřelit měli (ale to bychom hráli asi jinou soutěž).
Utkání začalo zhurta. Již v první minutě, po výkopu soupeře, jsme mu odebrali míč před naším vápnem, dlouhá přihrávka šla ihned až na Martina Machatu, který si v souboji jeden na jednoho pohrál se soupeřovým stoperem stylem „hele pocem, kam jdeš“. Dvakrát si ho přehodil vzduchem, udělal mu další kličku a špičkou kopačky podél brankáře vsítil náš první gól. Hned v následující minutě jsme ale trestuhodně zaváhali. Udělali jsme faul na půli, z trestného kopu se míč snášel za obranu, nikdo se k němu moc neměl, brankář Beňák ještě asi nebyl zahřátý, nevyběhl a na zadní tyči byl připraven se skluzem soupeř – 1:1. To byl začátek pro diváky! Ještě se ani nezačalo pořádně hrát a už byl stav 1:1. Pokračovali jsme v dalším tlaku a útocích. V 10. min. vzal na sebe trestný kop u vápna opět Machata a pravou nohou ztrestal obranu Hostivaře podruhé, i když nutno dodat, že mu k tomu trochu pomohl slabým zákrokem 17letý brankář hostí. V 18. min. se nám povedla „ligová“ akce po ose Machata, Kučera, Kocinger, když balon šel z prvního dotyku a v jejím závěru Kučera přihrál podrážkou pod sebe, míč přenechal Kócovi a ten s přehledem zvýšil na 3:1. I přes další šance však tímto poměrem skončil i poločas.
Ve druhé půli v 52. min. dostal Machata pas za obranu, běželi sami s Martinem Průšou na brankaře, Martin sprintoval jak zamlada, ale Machata mu však nepřihrál, vzal to na sebe a podél vybíhajícího bezmocného brankáře dal na 4:1. K vidění byly i další „nególové“ akce. Např. v 61. min. se Moucha krásně uvolnil na levé straně, poslal prudký míč po zemi na Průšu, ale ten nastřelil jen nohy stojícího brankáře – velká šance. V 78. min. se za obranou ocitl Kučera, udělal kličku i brankáři a do prázdné pohodlně – 5:1. Do konce utkání jsme již další gól nepřidali, i když jsme mohli. Ale i tak výsledek je super. Je potřeba poděkovat klukům z kádru áčka Kučerovi a Kocingerovi, že přišli a hráli, i když měli za sebou celý den s fotbalem a dvě dlouhé cesty autobusem. Ostatním klukům dobrým výkonem pomohli k vítězství.
Dalším pozitivním jevem byl návrat Ondry Bukartyka, našeho hráče, který se k fotbalu vrací po více než dvou letech. Dvacet minut na hřišti nás přesvědčilo, že pokud bude na sobě pracovat, může být pro tým přínosem.
Mám-li hodnotit, tak se budu trochu opakovat, že mě Hostivař zklamala výkonem a někdy sami hráči nás pouštěli do šancí svými nepřesnými přihrávkami. Ale to se stává.
My máme famózní formu, což jsme potvrdili a doufejme, že nám vydrží až do konce sezóny.
Příště jedeme v neděli do Satalic, hrajeme od 17 hodin a doufám, že nás přijedou povzbudit i naši příznivci.

Branky: Machata 3, Kocinger, Kučera.

Sestava: Beňák; Šefara, Kafka, Němec, Moucha; Kocinger, Šabatka, Průša, Tůma; Kučera, Machata.
Střídání: 55. min. Rambousek za Tůmu, 70. min. Bukartyk za Machatu.

Jan Kostrba