Kobyliské hlavičky uhodily na gólové hřebíčky FK Admira Praha – FK Litvínov 3:1 (0:1)

KOBYLISY (api) – Oba soupeři v minulém kole prohráli. Admira 1:2 v Mostě brankou z 93. minuty, Litvínov v severočeském derby na své trávě hladce s Brozany 0:3. A tak si chtěli jak domácí, tak i hosté napravit reputaci. Admiře šlo navíc o odvetu za podzimní porážku 2:3 z tehdy zmrzlého, nevlídného litvínovského hřiště.

Kobyliský tým potvrdil, že má na jaře formu a že výpadek v Mostě byl spíše výjimkou. I když dostal poměrně brzy branku na 0:1 a do poločasu marně dobýval litvínovskou svatyni, jeho tlak citelně sílil. Admira zahrávala celé série rohových kopů a ve druhém poločase dokázala výsledek otočit ve svůj prospěch. A to dvěma přesnými hlavičkami! Litvínov nehrál špatně, ale ve druhé půli už nebyl nebezpečný. V tomto utkání prostě tahal za kratší konec provazu.

Důležité okamžiky:

Ve 2. minutě otestovali hosté poprvé nenápadnou střelou, zda je domácí brankář Michal pozorný. Byl.

O pět minut později hodil litvínovský „vrhač“ Holub do „vápna“ Admiry svůj dalekonosný aut. Míč si tam zpracoval Měšťánek a přesně mířenou pumelicí k tyči nedal brankáři Michalovi šanci – 0:1.

Ve 12. minutě už mohlo být srovnáno, když se hostující gólman Brejcha dopustil fatální chyby a doslova nabídl vyrovnání Mičkovi. Nakonec ale defenziva Litvínova přece jen hrozící požár uhasila – Mičkova následná střela se mezi tyče nevešla a byl z toho jen roh.

Vtipnou přihrávkou v 17. minutě poslal do uličky míč Martinicovi Kubice. Prvně jmenovaný hráč se vydal do sóla, ale vystřelil slabě doprostřed branky, což byl jen „pozdrav“ brankáři Brejchovi.

Minutu nato unikl po pravé straně domácí Mamurov. Prodloužil míč do běhu Majerovi, který prudce pálil – vedle.

V 19. minutě se v Kobylisích tleskalo na otevřené scéně. Jednak nádherné bombě Martinice z 25 metrů pod břevno, jednak skvělému zákroku brankáře Litvínova Brejchy. Byl z toho taky jen roh.

O čtyři minuty později vyslal Sailer dlouhým autovým vhazováním do běhu Mička. Ten se dostal ve sprintu do ostrého úhlu. Zkoušel odtud vystřelit, ale brankář Brejcha u tyče jeho ránu vyrazil na roh. Mičko měl spíše přihrávat na dva volné spoluhráče.

Ve 25. minutě, v době sílícího tlaku Admiry, kopal Kubice zleva roh. Martinic míč hlavou vrátil od zadní tyče do šance Vosickému – ten ale přestřelil břevno.

Admira dál svírala Litvínov v jeho pokutovém území. Ve 29. minutě zahrál Sailer přímý kop na Martinice. Ten míč přiklepl Komínkovi, který ovšem také pálil nad břevno.

Za další čtyři minuty se to „mlelo“ v závaru před brankou Litvínova, nakonec míč v pádu zachytil gólman Brejcha.

Ve 38. minutě to zkusil z dálky domácí Mamurov, ale jeho střela neměla šanci brankáře Litvínova vážněji ohrozit.

Ve 43. minutě rozehrála Admira překvapivě rychle roh a litvínovskou obranu tím dost zaskočila. Mičko ale hlavičkoval těsně vedle.

V poslední minutě první půle to Admira zkoušela ještě dvakrát. Z přihrávky Kubiceho ovšem Vosický přestřelil břevno a v nastavení prošel Paťha sólově až před branku Litvínova, jenže z úhlu rozvlnil jen boční síť.

Po přestávce pokračovali Kobyliští v tlaku. V 52. minutě odcentroval Kurek, který do druhé půle vystřídal Vosického, přesně na hlavičku Komínkovi a dobře hrající stoper domácích nekompromisně srovnal skóre trefou pod břevno – 1:1.

Kurek si zřejmě obul šťastné kopačky, protože o deset minut později nacentroval pro změnu přesně na hlavu Mičkovi. Slovenský forvard Admiry míč trkl směrem na branku tak prudce, že s ním gólman Brejcha nakonec skončil až za brankovou čárou – 2:1.

V 75. minutě poslal Kubice do gólové šance Majera, ovšem Brejcha v litvínovské brance výtečnou robinsonádou čaroval.

Kobyliský tým dál stupňoval svůj nápor. V 82. minutě vybojoval Kurek zdánlivě ztracený míč, přihrál Paťhovi, jehož oblouček skončil těsně vedle tyče.

Hned za minutu přiklepl Sailer míč pro změnu Kurekovi, jehož bombu vyrazil znamenitě gólman Litvínova. Potlesk tribuny i ochozu k stání patřily právem oběma.

A byl to zase Kurek, kdo v 84. minutě vymyslel chytrou přihrávku na Martinice, který vzápětí nabídl Majerovi další gólovou možnost. Jenže brankář Brejcha kobyliského záložníka znovu po šedesáti vteřinách ve stoprocentní šanci vychytal.

V 87. minutě přihrál do další „gólovky“ Sailer Kubicemu, ovšem tomu střela nesedla a litvínovskou branku neohrozil.

A přece se právě Kubice dočkal v 90. + 2. minutě gólové radosti. Martinic totiž kličkoval ve „vápně“ Litvínova a Christov ho poslal podkopnutím zezadu na trávník. Kubice penalty umí, zamířil přesně k tyči – 3:1.

Admira: Michal – Paťha, Komínek, Vosický (46. Kurek), Sailer – Mamurov, Martinic, Kubice, Majer – Jehlička (80. Kocinger), Mičko (69. Veselý). Trenér Jeřábek.

Litvínov: Brejcha – Christov, Šafránek, Polomský, Horský – Cholenský, Mai, Procházka (22. Urban), Holub – Měšťánek (74. Vaculík), Severa (79. Bajer). Trenér Kotalík.

Před 220 diváky pískal rozhodčí Novotný. Žluté karty 2:6.

  • Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
  • http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5062&id_session=
Naši střelci:

12 – Mičko (8 doma + 4 venku);
11 – Martinic (7 doma + 4 venku);
5 – Jehlička (3+2), Kocinger (3+2);
4 – Kubice (2+2), Kurek (2+2), Majer (3+1);
3 – Bartolšic (2+1);
2 – Vosický (1+1), Krulich (2+0);
1 – Paťha (0+1), Kučera (0+1), Kejha (0+1), Veselý (1+0), Komínek (1+0).

1 vlastní gól si vstřelil na Admiře Děčín.

Diváci na Admiře

290 – Admira v. Děčín 5:1
280 – Admira v. Jirny 0:3
245 – Admira v . Př. Kopanina 5:2
240 – Admira v. Čelákovice 1:2
230 – Admira v. Kladno B 4:1
225 – Admira v. Most B 2:0
220 – Admira v. Hradec Králové 0:3 (Ondrášovka Cup), Admira v. Litvínov 3:1
215 – Admira v. Teplice B 3:2
202 – Admira v. Brozany 2:1
195 – Admira v. Sokolov B 3:0
175 – Admira v. Český Brod 3:0
155 – Admira v. Chomutov 1:2
152 – Admira v. Chodov 1:0
80 – Admira v. Vilémov 3:0 (na UMT).