S 1. B třídou jsme se rozloučili vítězstvím Admira Praha B – Újezd nad Lesy B 3:2 (1:1)

Hosté přijeli se čtyřmi hráči z přeborového A-týmu a se zjevným cílem trochu nám „fotbalově pokazit“ oslavy postupu do 1. A třídy. Budiž řečeno, že se jim to dlouho dařilo, hráli výborně, dvakrát vedli a zejména blonďatý Maleňák, ale také Šiška a Doležal převáděli, že fotbal hrát umějí.

V úvodu měl Újezd B dvě brankové šance, přičemž tu druhou ve 12. minutě už Šiška proměnil. Trefil se hlavou po rohovém kopu – 0:1.

Hned za minutu vykopával Panýrek míč z prázdné branky, ke druhé brance chybělo málo…

Několik šancí měl na druhé straně Másílko, ale gól nedal.

Až přišla 26. minuta. L. Němec zahrál z nějakých 60 metrů přímý kop směrem na branku hostí, na vápně balón přizvedl Machata, a to přesně do šibenice – 1:1!

Na další gól se čekalo až do druhé půle a padl v 51. minutě do naší sítě. Po hrubce naší defenzívy se prosadil Sochovič – 1:2.

Za sedm minut chytil brankář Michálek další šanci hostí, střelu Maleňáka vykopl v pádu stylem házenkářských gólmanů.

Ale Boca Juniors si nechtěla nechat zkazit hezké a slavnostní sobotní dopoledne. V 67. minutě vyrobil jeden z hráčů hostí hrubici, Machata mu sebral míč a neomylnou ránou k tyči vyrovnal podruhé – 2:2!

V 78. minutě střílel Šefara z 30 metrů, gólman hostí Havel byl pozorný.

Stupňovali jsme tlak, chtěli jsme vyhrát. V 81. minutě kopal Tůma zprava roh a Machata dovršil hattrick, míč doslova z lajny dotlačil do sítě – 3:2. Vzápětí byl napomenut za „radostně svlečený“ dres žlutou kartou.

A za dvě minuty se opět Machata znamenitě uvolnil a vypálil z otočky. Trefil bohužel zadáka hostí před brankou, mohl tak vstřelit už čtvrtou branku!

Pozornou hrou v obraně jsme už hostím nic nedovolili, a tak mohla vypuknout oslava vítězství i postupu do vyšší soutěže! Musíme říci, že nám k tomu trenér Újezda B i někteří hráči sportovně pogratulovali.

Zápas s chybami řídil sudí Janků, ale nepřesnosti rozdělil na obě strany. Pomiňme, že nám upřel podle nás regulérní branku kvůli údajné Štefanově ruce. Na vítězství to nic nemění.

Sestava: Michálek – Šefara, Kafka, L. Němec, Panýrek (46. Kvapil) – Štefan, Panýrek, Tůma, Jackl (59. Beníšek) – Másílko (46. Moucha), Machata.

E-mail z Újezda nad Lesy: Oceňujeme!

Utkání bylo zdravě vyhecované, na lavičce Újezda B trochu vzplanuly emoce, a o to víc oceňujeme trenéra hostí pana Štefana Kríža, který nám v pondělí poslal tento e-mail:

Zdravím Admiru a všechny admiráky a ještě jednou se omlouvám za svůj výrok ze soboty v průběhu posledního utkání jara Admira „B“ – Újezd „B“. Emoce k fotbalu patří, ale někdy prostě člověk vyřkne i něco, čeho pak lituje a za co se možná i trochu stydí… Takže ještě jednou omluva a samozřejmě i blahopřání k ZASLOUŽENÉMU postupu!

S přátelským pozdravem

Štefan Krížo, trenér FK Újezd nad Lesy „B“

PS: … a pokud by byl zájem o sehrání přátelského utkání v rámci letní přípravy, ať se mi někdo ozve…měl bych volné termíny 28/7 anebo 4/8.

Co na to náš realizační tým? Nezahraje si naše Boca Juniors s Újezdem B letní přáteláček?

Naši střelci: Machy nastřílel 23 branky!

23 – Machata (16 doma + 7 venku);
10 – Lupínek (6 + 4);
8 – Šindelář (5 + 3);
7 – Panýrek (3 + 4);
6 – Jackl (2 + 4);
5 – Štefan (2 + 3);
4 – Másílko (2 + 2), Moucha (2 + 2), Průša (3 + 1);
3 – Beníšek (2 + 1);
2 – Kvapil (0 + 2), Rambousek (0 + 2), Tůma (1 + 1);
1 – Zahálka (0 + 1), Kafka (0 + 1), Šimáček (0 + 1), Bukartyk (1 + 0).
1 vlastní gól si v Hovorčovické vstřelil Újezd Praha 4.

Vzhledem k počtu sehraných utkání má Martin Machata skoro neskutečný průměr – 1 vstřelený gól na jeden odehraný mač!

Ostatní výsledky a konečná tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez.php?stat=%C8esko&vek=mu%9Ei&kraj=Praha&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&pozice1=5&id_session=

Trenér Kostrba: Cením si, že jsme utkání dokázali otočit!

„Cením si toho, že jsme nepříznivě se vyvíjející utkání dokázali nejen srovnat, ale i otočit. Soupeř hrál velmi kvalitně, úroveň utkání se určitě blížila 1. A třídě. Hráči si ověřili, a snad si i uvědomili, že takové zápasy budou ve vyšší soutěži běžné, že to bude často drama od počátku do konce, že nás už nečekají zápasy, kdy jedinou otázkou bylo, kolik branek protivníkovi nastřílíme. Musíme se naučit vítězit. Neřekl bych, že toto bylo vůbec nejtěžší utkání v celé soutěži, ale jedno z nejtěžších určitě. Bylo překvapivě kvalitní a na to, že se už nehrálo vlastně o nic, i dost vyhecované,“ zhodnotil zápas trenér Jan Kostrba.

Penaltový rozstřel vyhráli Ivanka Kůtová a Pavel Lupínek

Těsně předtím, že byl v Hovorčovické uzavřen trávník, který nyní prochází rekonstrukcí, se konala v rámci oslav postupu do 1. A třídy dobrovolně-povinná soutěž všech účastníků mejdanu ve střelbě penalt na brankáře Tomáše Michálka.

V kategorii dívek a žen vyhrála jasně Ivanka Kůtová, sama aktivní hráčka kopané.

Mezi početnější skupinou mužů byl nejlepší Pavel Lupínek, otec záložníka B-týmu Kuby Lupínky, i když mu zdárně konkuroval vedoucí týmu Míra Petrů.

Gratulace vítězům!

Příprava začne 25. července!

Po skončení sezóny nám zodpověděl trenér Kostrba několik otázek. Tady jsou jeho odpovědi.

Jak hodnotíš skončení ročník 2011 – 2012 z pohledu našeho týmu?
„Soutěží jsme prošli bez velkého zaváhání, ať po fotbalové stránce, tak i co do počtu získaných bodů. Od počátku jsme vedli tabulku a tři kola před koncem jsme si zajistili postup. A to nebyla náhoda. Máme tým kvalitní i pro 1. A třídu.“

Kteří soupeři byli nejtěžší?
„Kvalitu měla béčka ČAFC, Újezdu nad Lesy, i Hostivař, která dosahovala výborných výsledků, třebaže za ni hrají starší hráči a herně nijak nepřekvapila. Připojil bych i JM Chodov, pokud se tým sejde. V 1. B třídě jsou značné kvalitativní rozdíly.“

Kdo byli největší tahouni týmu?
„Úspěch a postup je týmovou prací, ale Machatových 23 gólů mluví za další komentáře. Velkou zásluhu na vydařené sezóně mají starší hráči, kteří podrželi kluky, co přišli z dorostu a na 1. B třídu si teprve museli zvyknout. Základní osu mužstva a předpoklad úspěchu vytvořili brankář Michálek, před ním stopeři, uprostřed Průša a vpředu Machata.“

Jak bude vypadat letní příprava?
„Začne 25. července. Od 3. do 7. srpna bychom měli absolvovat krátké soustředění v blízkosti Prahy, ostatní příprava bude probíhat v domácích podmínkách. Za měsíc se pokusíme zabudovat nové hráče, ať ty, kteří přijdou z dorostu, nebo ty, kteří mají zájem za Admiru B hrát, pokud na to budou mít výkonnost.“

Dá se už teď mluvit o nějakých cílech v 1. A třídě?
„Na ty je ještě brzy. Musíme se v soutěži napřed rozkoukat. Vezměme si Bohnice, vloni postoupily s velkou slávou a letos se tak tak udržely. Až se rozkoukáme, pak můžeme stanovit nějaké cíle. Tím prvořadým bude pochopitelně nesestoupit, pohybovat se zhruba ve středu tabulky.“

Co je s Jirkou Šabatkou?

Vytáhlý Jirka Šabatka se před časem vytratil ze sestavy béčka. Co je s ním?

„Před podzimní sezónou jsem byl v přípravě, ale pak přišla těžká infekce, shodil jsem deset kilo, váha i síla se pak jen těžce nabíraly,“ odpověděl. Při výšce 195 cm bylo šedesát kilo, jak sám řekl tragédií…

Šabi musel nasadit těžkou dietu, šest týdnů jedl jen rohlíky, našlehaná jablka, pil vodu a černý čaj.

Na jaře začal s přípravou a neměl prý už s tréninky problémy. „Jenže přišlo zranění. Vypadalo to jako výron, ale po čtrnácti dnech se na RTG ukázalo, že mám zlomenou jednu kůstku. Jedinou možností, jak se hýbat, bylo plavání,“ pokrčil Jirka rameny.

Momentálně ještě nemůže trénovat naplno, ale během srpna by se chtěl zapojit do přípravy, i když vyhlídky podle lékařů nejsou zrovna optimistické. Rozhodně by se ale do kádru béčko chtěl vrátit.

„Mužstvo je tu podle mého gusta, lepší partu jsem nikdy nezažil, postup si zasloužila víc než kdokoli jiný. A přál bych si, aby mi zdravotní stav dovolil zahrát si A třídu v Admiře a dát mužstvu i něco navíc,“ uzavřel Šabi.

Tůmič je v Admiře už patnáct let!

Honza Tůma hraje za Admiru už patnáct let. Je to srdcař, na trénincích B-týmu má nejlepší účast a jak sám říká, za jiný tým by ani hrát nechtěl. Tady jsou jeho odpovědi na pár bleskových otázek:

Jak se ti hrálo proti vysokému blonďatému Maleňákovi z Újezda B, který podal výborný výkon?
„Hodně těžce, je to možná nejlepší střední záložník v celé 1. B třídě. Skoro se nedal bránit. Vítězství bylo nakonec hezkým dárkem, zvlášť, když jsme dvakrát prohrávali.“

Je tento postup tvůj největší fotbalový úspěch?
„Určitě, i když ve starších žácích jsem postup zažil taky.“

Co čekáš od 1. A třídy?
„Máme tu nejlepší partu, co jsem kdy zažil. Když zůstane pohromadě a dobře se doplní, když tu bude dál ta skvělá atmosféra i fanoušci, můžeme hrát klidný střed tabulky. A do dvou let bychom mohli být i v přeboru!“