Los nás poslal na východ

Tři týmy z Kolínska (Kolín, Velim a staří známí z Polep), tři z Libereckého kraje (Pěnčín-Turnov, nováček Jiskra Mšeno a z ČFL sestoupivší Jablonec B), dva z Pardubického kraje (Ústí nad Orlicí a nováček FK Pardubice B), sedm týmů z Hradeckého kraje (Hradec Králové B, Nová Paka, Nový Bydžov, Náchod, Trutnov, Dvůr Králové a nováček Převýšov – vesnice s 300 obyvateli západně od Hradce Králové). Žádný jiný tým z Prahy, tedy letos žádné pražské derby. To jsou naši noví soupeři v divizní skupině C, kam jsme byli přeřazeni z béčka, a to na naši žádost.

Původní verze zněla, že budeme hrát skupinu A, neboť v C-skupině neměl být žádný pražský tým. Tuto zprávu jsme měli už předem a naši zástupci na sobotním losovacím aktivu, sekretář Josef Vavruška a tiskový mluvčí Aleš Pivoda, byli notně překvapeni, že u prezence byla Admira uvedena přece jen nikoli ve skupině A, ale ve skupině C.

Důvodem byly „šachy“, které řídící orgán musel narychlo zorganizovat. V průběhu týdne až do pátečního večera se odhlašovaly tyto týmy, které měly hrát ČFL nebo divizi:
Dynamo České Budějovice B (klub se dohodl na farmářské spolupráci se Strakonicemi)
1.FK Příbram B (klub se dohodl na farmářské spolupráci s Marilou Votice)
Graffin Vlašim (nebude mít rezervu, farmu zatím neohlásil)
Viktoria Žižkov B (přihlásila se do přeboru Prahy, klub je dohodnut na farmářské spolupráci s Horními Měcholupy)
Sezimovo Ústí B (klub je dohodnut na farmářské spolupráci s FK Tábor, který má nově stejného majitele jako Sez. Ústí).

Tyto důvody vedly k tomu, že muselo dojít k oslovení řady klubů v jednotlivých krajských přeborech, a výsledkem je fakt, že Admira byla nakonec skutečně zařazena do skupiny C.

Pro zajímavost, tady jsou všechny změny:

Z ČFL odstoupily České Budějovice B, postoupili vítězové skupina A Domažlice a skupiny C Letohrad, místo Jiren, které se už tradičně vzdaly postupu, jde do ČFL Roudnice z 2. místa skupiny B, což sevědělo už od zimní přestávky. A jako ten lepší z ostatních druhých týmů ve skupinách A a C postoupil nově vytvořený MFK Chrudim (sloučení AFK a SK Chrudim). Ten nahradil béčko Českých Budějovic.

Na účast v divizi nereflektovali vítěz přeboru Prahy Radotín, Karlovarského kraje Sokolov B (byl zrušen), ani Plzeňského kraje Chrást. Z druhých míst tak postoupily týmy Dukla Praha B, Štěchovice, Český Krumlov, Tachov, Žatec. A postupovalo se i z třetích míst přeborů – Neratovice, Milevsko, Rokycany, Blšany.

Pro Admiru je zařazení do skupiny C událostí, která se vrací po neuvěřitelných 17 letech. Naposledy jsme tuto „východní skupinu“ hráli v ročníku 1994- 1995 a s některými týmy jsme se dosud v historii nikdy nepotkali – namátkou Mšeno, Převýšov, Nová Paka, Nový Bydžov…

A ještě důležité novinky. Na aktivu zaznělo, že od příštího soutěžního ročníku 2012 – 2013 bude počet účastníků ČFL snížen z dosavadních 18 na 16. Souvisí to se samostatnou soutěží juniorských týmů profesionálních klubů, která odstartuje také v příští sezoně.

Pokud jde o postupy a sestupy v nastávající sezoně 2011 – 2012, jistotu postupu (bude-li z jeho strany zájem) má vždy vítěz ČFL a všech tří skupin divizí.

Sestoupí v každém případě vždy poslední tým z každé zmíněné soutěže (skupiny). Komise pro řízení fotbalu v Čechách si vyhrazuje právo dodatečně upravit sestupový klíč v souvislosti s přechodem B-týmů profesionálních klubů do soutěže juniorů. Ta bude povinná pro prvoligové kluby a dobrovolná pro kluby druholigové. Sestupy posledních týmů z ČFL a divizních skupin, které odstartují 13. srpna, ale budou každopádně zachovány.

Los Admiry – divize, skupina C

Podzimní sezona 2011

KoloDatumDenHodinaSoupeřMísto
1.14. 8.Neděle17.00FK KOLÍNKolín
2.21. 8.Neděle10.15ÚSTÍ nad Orlicístadion
3.28. 8.Neděle17.00FK TRUTNOVTrutnov
4.3. – 4. 9.SO-NEdle hlášenkyHRAD. KRÁL. BHr. Králové
5.11. 9.Neděle10.15JABLONEC Bstadion
6.18. 9.Neděle16.30PARDUBICE BTesla
7.25. 9.Neděle10.15NOVÝ BYDŽOVstadion
8.1. 10.Sobota16.00POLEPYPolepy
9.9. 10.Neděle10.15FC VELIMstadion
10.15. 10.Sobota15.30NOVÁ PAKANová Paka
11.23. 10.Neděle10.15Pěnčín-TURNOVstadion
12.29. 10.Sobota10.15MŠENOJablonec
13.6. 11.Neděle10.15PŘEVÝŠOVstadion
14.13. 11.Neděle14.00DVŮR KRÁL.D. Králové
15.20. 11.Neděle10.15.FK NÁCHODstadion