Druholigový Baník Sokolov přivítáme v úterý 9. srpna!

Po postupu do 2. kola Ondrášovka Cupu přes SK Hřebeč (6:2) a SK Kladno (0:0, pk 4:2) nás čeká druholigový Baník Sokolov.

Ten předkolo nehrál, v 1. kole smetl nováčka divize SIAD Souš 5:0 na jeho trávě! Branky Západočechů stříleli Geňo 3, Glaser a Šilhan.
Vítězové hráli v sestavě: Buček – Dvorník, Glaser, Mlika, Vrtělka, Vaněček, Geňo, Blažek, Hájovský, Šindelář, Dvořák.

Čeká nás konfrontace s profesionálním fotbalem, baníkovci jsou samozřejmě vysokým favoritem.

Utkání bude sehráno v úterý proto, že ve středu 10. srpna přivítá sousední Meteor VIII ve 2. kole stejné soutěže v Libni Slavii Praha!

Fanoušci kopané v Praze 8 tak budou mít možnost vidět během dvou dnů nejprve druholigový a pak i prvoligový fotbal.

V přípravě jsme sehráli velmi vydařený zápas na trávě třetiligového Loko Vltavínu.

Loko Vltavín Praha – FK Admira Praha 0:0

Přípravný zápas na hřišti třetiligového Loko Vltavínu přinesl dobrý fotbal, a to nejen zásluhou domácích, nýbrž i divizních hostí.

Zelenobílí Holešovičtí byli vysokými favority, vždyť ze svého trávníku před pár dny vyprovodili s trochou ostudy slavnou Spartu 2:1. A v Litoli nastříleli domácím divizionářům v 1. kole Ondrášovka Cupu potupného „bůra“.

Ani jeden tým nehrál kompletní. V základní sestavě domácích nenastoupili Předota, Štumpf, Pozdníček a Franěk. Ani na lavičce neseděli admiráci Vosický a Kubice.

První půle byla vyrovnaná, na obou stranách pracovaly dobře zadní řady a na gólové příležitosti tudíž de facto nedošlo.

Po změně stran byli domácí útočnější, zjevně chtěli vyhrát. Jenže dát gól našemu výbornému brankáři Michalovi nedokázali! Nad některými jeho mrštnými zákroky diváci jen nevěřícně kroutili hlavami – takhle nějak snad musel chytat legendární Plánička…
Ale pozor! I bíločerná Admira měla tři velmi dobré střelecké příležitosti. Avšak ani ona balón do sítě domácích nepropasírovala, a tak se urodila bezbranková remíza.

Přípravu pískal rozhodčí Tereba a zvolil trochu neobvyklý metr – několik zjevných faulů neviděl, nebo vidět nechtěl. Naštěstí na trávě vládly gentlemanské vztahy a nikdo volnějšího přístupu arbitra nezneužil k hrubostem či záludnostem.

Admiráci byli nakonec s výsledkem zřejmě o chloupek spokojenější. V Holešovicích jsme dopadli lépe než ligová Sparta.

V neděli 7. srpna se náš tým utká v Neratovicích přátelsky s domácím divizním nováčkem FK Neratovice-Byškovice. Výkop – 17.00 hodin.

-api-