Škoda zbytečných chyb, mohlo to být i lepší FK Admira Praha – Wisla Plock 1:3 (1:0)

Na UMT v Satalicích jsme v sobotu 3. března dopoledne za nádherného slunného počasí sehráli přípravné utkání s jedním z nejtěžších soupeřů za poslední roky. Poláci, kteří mají v kádru i fotbalisty z Česka, Slovenska i Brazílie, prokázali zejména ve druhém poločase své kvality a výsledek otočili. Stínem zápasu je zranění stopera Černého, který podle prvních odhadů může být až měsíc mimo hru. Před jarní divizní premiérou s FK Kolín, s nímž se utkáme v neděli 11. března od 10.15 právě na UMT v Satalicích, to není potěšující zpráva.

Důležité minuty:

Ve 33. min. našel Stoičkov vlevo od sebe na chvíli neobsazeného Martinice, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Ve 48. minutě stáhl Martinic ve vápně protihráče a sudí Tereba diktoval penaltu. Z té Jakubowski trefou přesně pod břevno vyrovnal – 1:1.

V 53. minutě rozehráli hosté zprava roh, míč doputoval po umělce až k protější tyči a volný Brazilec Daniel Joao poslal Poláky doklepnutím zblízka do vedení – 1:2.

V 53. minutě ztratil zbytečně míč Čmejla a hosté krutě trestali. Brejk dvojice protihráčů proti osamocenému brankáři Michalovi mohl stěží skončit jinak, než třetí trefou Poláků. Zakončoval opět Daniel Joao – 1:3.

V 74. minutě se v nadějné šanci objevil Martinic, ale minul z úhlu branku – to byla velká příležitost skóre snížit.

V 79. minutě nás zachránilo břevno.

Hrálo se oboustranně poměrně tvrdě, bylo znát, že oba týmy zápas vzaly poměrně prestižně.

Podle naší časomíry sudí Tereba mač ukončil v 89. minutě, ale rozhodující byly samozřejmě jeho hodinky.

Na hřišti se objevili tito naši hráči: Michal, Mamurov, Komínek, Černý, Čmejla, Kurek, Majer, Kokoška, Zahálka, Petr, Martinic, Šimáček, Kubice a Lupínek.

V naší anketě tipovalo prohru 10 z 25 účastníků, což je 40 procent.

Trenér Jeřábek: Příprava proběhla podle našich představ

Po utkání jsme se trenéra Karla Jeřábka zeptali na zhodnocení zimní přípravy.

„Zatím jsme tým posílili jen Černým z Vyšehradu, který se ale bohužel dnes zranil a bude nějaký čas mimo hru. Z Portugalska se vrátil Vosický. Nějací hráči jsou ještě v jednání, záleží i na financích – uvidíme. Celkově příprava proběhla za dobrých podmínek, absolvovali jsme soustředění zakončené zápasem s divizním Pelhřimovem, který hraje D-skupinu a má tým zhruba na naší úrovni. Toto utkání skončilo nerozhodně 2:2.

Bohužel, potýkáme se se zraněními, kromě Černého je mimo hru taky Paťha, a nelze počítat ani se Sailerem.

Pokud jde o utkání s Plockem, myslím, že v první půli jsme byli polským profesionálům dobrým soupeřem. Ve druhé půli už se projevil náš fyzický deficit, soupeř prostřídal sestavu, na hřiště přišla stejná kvalita, jaká odešla, a po našich chybách se Wisle podařilo zápas vyhrát.

Dnes odpoledne hraje náš příští soupeř FK Kolín přípravu s Chrudimí. Jedu se tam podívat, abychom zhruba věděli, co od jarního zápasu čekat.“