Derby Prahy 8 přineslo desetigólovou úrodu! Admira B – SK Dolní Chabry 6:4 (2:1)

Sto fanoušků se přišlo v neděli 1. dubna podívat na hřiště ZŠ Hovorčovická v Kobylisích, kde v utkání fotbalové I. A třídy domácí B-tým Admiry Praha hostil SK Dolní Chabry. Pikantní příchuť zápasu dodal i fakt, že trenér hostí Baloun a brankář Klíma svého času hrávali za Admiru. V sestavě Chaber nastoupil internacionál Ladislav Vízek (ročník 1955!), zatímco jeho zeť Vladimír Šmicer, vítěz Ligy mistrů, byl tou dobou ve francouzském Bordeaux, a tak se na něj diváci těšili marně.

Nikdo z přítomných rozhodně nelitoval. Není to apríl – v sousedském derby, hraném za krásného, slunného podvečera, padlo deset branek a Admira vyhrála 6:4! Většina gólů měla ligové parametry, bylo se na co koukat a ofenziva na obou stranách tentokrát jednoznačně vyhrála nad obrannou hrou.

Skóre otevřel v 7. minutě nádherným halfvolejem náš Rambousek – 1:0. Ve 12. minutě přidal Panýrek z přímého kopu druhý gól Admiry – 2:0. Trefa hostujícího Bauera v poslední minutě první půle byla výstavní – 2:1. Škoda že v této soutěži není povinný videozáznam – tato branka by jistě aspirovala na „televizní gól měsíce“.

V 55. minutě Stoičkov, hráč s bulharským pasem, obešel brazilskou kličkou i brankáře Klímu a zavěsil do prázdné branky – 3:1. V 58. minutě se po rohu Rambouska trefil nádhernou hlavičkou Panýrek. S pomocí tyče a hostujícího zadáka Vosátky zvýšil už na 4:1 a hosté vypadali „na ručník“. Ale zmýlená neplatí – Chabry se nevzdaly a za necelých dvacet minut bylo srovnáno! V 69. minutě snížil Kalaš střelou k tyči na 4:2. V 76. minutě se na konci rychlé akce hostí ke střele dostal Vosátka a bylo to 4:3. A než se otřesení admiráci vzpamatovali, zasadil jim přesnou hlavičkou čtvrtý úder Dejmek – 4:4.

Teď by se mohlo zdát, že „na ručník“ jsou domácí. Ale opět – zmýlená neplatila. Naši zvýšili obrátky a v 81. minutě už vedli 5:4. To se nádhernou hlavičkou po přímém kopu Sailera trefil Lupínek. A ještě to nebylo všechno! V 84. minutě Laciný, který hostuje z Plzně-Doubravky, přehodil brankáře hostí a svým prvním mistrovským gólem v našem dresu stanovil konečný rezultát na 6:4.

Náš tým odehrál derby v sestavě Michálek – Panýrek, Kavka, Kvapil, Sailer – F. Rambousek (75. D. Němec), Lupínek, Beníšek, J. Tůma (50. Laciný) – Másílko (60. Eisenreich), Stoičkov. Chyběli zranění Ondrůšek a Kocinger.

„V první půli jsme viděli slušnou, kombinačně dobrou hru našeho týmu. Dostali jsme ale zbytečný gól do šatny, když jsme neodehráli dobře odražený míč – a obrana znejistěla. Ve druhé půli jsme opět dobře kombinovali. Za stavu 4:1 přišlo uspokojení, že už se nemůže nic stát. A rázem to bylo 4:4. Závěr ovšem vyzněl v náš prospěch. Lupínek po centru Sailera opět získal vedení. Pak jsme měli štěstí, že soupeř z jasné šance nevyrovnal na 5:5. A výhru jsme ještě pojistili šestým gólem, který dal Laciný. Pro diváky to musela být pěkná podívaná, padlo deset branek, všechny pohledné. Bohužel, naše obrana udělala velké hrubky, čtyři góly bychom prostě dostat neměli. Tým tentokrát posílili tři hráči z áčka. Lupínek podal standardní výkon a po dlouhé době zase vstřelil gól. Jeho herní projev jde nahoru. Stoičkov na sebe vázal protihráče, byl vpředu hodně platný a taky dal gól. Sailer odehrál po operaci křížového vazu zase po roce mistrovský zápas. Vnesl do obrany klid a měl dobré standardky. Z jeho centru dal Lupínek důležitý pátý gól,“ zhodnotil utkání trenér Robert Rambousek.

V dalších dvou kolech hraje béčko znovu doma – za týden s Dubčí, za čtrnáct dní s Bohnicemi.

-api-

Ostatní výsledky a tabulka na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&kraj=1&typ=1&pozice1=2

Naši střelci

7 – Panýrek (6 doma + 1 venku);
6 – Lupínek (3 doma + 3 venku);
5 – Machata (3 + 2);
4 – Jackl (2 + 2);
2 – Stoičkov (1 + 1), Rambousek (2 + 0);
1 – Kvapil (0 + 1), Šefara (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Katschner (0 + 1), Kavka (0 + 1), Ondrůšek (0 + 1), Beníšek (1 + 0), Laciný (1 + 0).