Krize pokračuje, se svými fandy u nás slavila i Nová Paka FK Admira Praha – 1. FK Nová Paka 2:4 (0:2)

Po utkání s Polepy se v diskuzi objevil názor, že na těchto stránkách snižujeme kvality soupeře. Sice s podobným tvrzením nesouhlasíme, ale dnes raději nebudeme nijak hodnotit to, co předvedla Nová Paka vedená naším někdejším trenérem Josefem Hlouškem. Faktem je, že díky doslova hrůzostrašným chybám naší defenzivy vstřelila čtyři branky a mohla dát i pátou.
Naproti tomu náš tým se prezentoval festivalem zahozených šancí, a tak po dalším špatném výkonu opět prohrál. Novému trenéru Rambouskovi tedy admiráci na hřišti jeho nástup do funkce rozhodně neulehčili – naopak. Dokonce vyvstává otázka, zda mu ho vůbec ulehčit chtěli…
Po týmu Polep si tedy užila společného jásání s hrstkou svých fandů na našem trávníku i jedenáctka Nové Paky.
Klobouk dolů před našimi fans. Povzbuzovali do poslední minuty a za stavu 1:4 se stadionem nesl jejich popěvek – „Admira u nás je nejlepší“.
Po prohraném utkání došli naši hráči nejvěrnějším fanouškům poděkovat – zasloužili si to.

Důležité minuty:

Hodně mrzutý vstup do utkání. Ve 2. minutě přišel Lupínek zbytečně o míč, následoval rychlý brejk Východočechů po pravé straně a Povr přehodil vyběhnuvšího brankáře Varechu. Tento dorostenecký gólman Admiry musel vynuceně chytat místo zraněného Michala (nateklé koleno) a Jungra (doléčuje natažený sval), a tak Honza Varecha prožil svůj první zápas v divizi. Bohužel, jeho prvním zásahem v životě mezi dospělými byl moment, kdy vyndaval balon ze sítě – 0:1.

Ve 12. minutě Varechu překonal hostující Ptáček a prohrávali jsme už 0:2. Horší úvod jsme si ani neuměli představit…

Hned po rozehrávce ze středu přišla šance Majera po Kurekově přihrávce – míč ale letěl bohužel nad břevno.

Po přestávce měl v 53. minutě dobrou šanci Martinic. Střílel z deseti metrů, ovšem dobrý brankář Nové Paky Kanaval byl připraven a míč chytil.

Píšeme to neradi, ale nebylo to zdaleka poprvé. V 56. minutě si totiž Mamurov dovolil luxus kličky, ač byl poslední – za ním už zůstal jen nezkušený, debutující gólman. Technická finta ovšem „Mamutovi“ nevyšla a Voldán pak snadno doklepával do prázdné branky – 0:3. Nedivili bychom se, kdyby střelec poslal našemu bekovi písemné poděkování…

Měli jsme přitom víc ze hry – a prohrávali jsme neuvěřitelně o tři branky.

V 61. minutě střílel po kombinaci Martinic – Majer – Blažek posledně jmenovaný dorostenec, leč vedle.

Už za minutu našel Zahálka Petra a z jeho přihrávky pálil znovu Blažek. Brankář Kanaval se však zaskvěl pláničkovskou robinzonádou a naši šanci vymazal.

V 68. minutě se před Varechou objevil zcela sám hostující Urbanec, ale gól dát nedokázal.

Za šedesát vteřin daroval Varecha Nové Pace stoprocentní šanci. Mizerným odkopem od branky našel „neomylně“ hostujícího Voldána. Ten však trestuhodně gólovou příležitost spálil – vedle.

Čmejla přišel na trávník v 71. minutě za Blažka. O šest minut později vypálil z dobrých 30 metrů a trefil se přesně – 1:3.

Za skoro čtvrthodinu se ještě dalo s výsledkem něco udělat. Náš tým tedy bušil do novopacké obrany, v 79. minutě pálil k tyči Martinic, avšak brankář Kanaval byl u tyče včas.

Za dvě minuty se situace opakovala přes „kopírák“. Stejní aktéři, míč letěl ke stejné tyči, Kanaval ho v pádu chytil.

Minutu poté byl po Vosického akci v nadějné pozici Petr, jenže jeho slabá střela měla razanci šutéra z kategorie mladší přípravky a Kanaval si na ní pochutnal.

A bylo ještě hůř. V 83. minutě totiž zacentroval zleva hostující Urbanec a naprosto nekrytý Povr se trefil hlavou – 1:4.

V té chvíli na ukazateli skóre svítilo navlas stejné skóre, jakým jsme na podzim prohráli i v Nové Pace… Za další minutu ale pálil zprava Majer, míč tečoval Čmejla a od nohy jednoho ze zadáků Nové Paky se rotující míč ocitl nad gólmanem hostí a pak i v síti. Čistý vlastenec – 2:4.

A nakonec jsme málem dostali ve vlastní tvrzi potupného „bůra“. Po přímém kopu totiž vyrazil v 87. minutě nejistý Varecha míč před sebe a tam číhal Fišar, který se na plac dostal při střídání Nové Paky pouhé dvě minuty předtím. Ložená šance dát gól ho ale zaskočila – poslal balon vedle tyče do autu.

Věřili jsme, že proti týmu, který je v tabulce pod námi, se tým doma už konečně chytí. Místo toho jsme prohráli 2:4 a velká většina ze 105 diváků (nejslabší návštěva na Admiře v tomto divizním ročníku o něčem také svědčí) odcházela ze stadionu s pocity hořkého zklamání.

Hluboce zklamán byl i trenér Robert Rambousek, který přišel k mužstvu od B-týmu. Nejen on, ale i mnozí další přítomní se nemohou zbavit pocitu, že někteří hráči bojovali, kdežto někteří zápas prostě odchodili. Pozorný divák si toho možná všiml – po naší nezužitkované standardce založila Nová Paka rychlý brejkový útok – a šest (!) našich fotbalistů se vracelo na svou půli lázeňským krokem! I počet hrubých chyb byl nebývalý.

Trenér zápas zhodnotil takto: „Velké zklamání! Ne proto, že se prohrálo, prohrát se samozřejmě může. Ale chybělo nasazení, chuť hrát, jiskra, nebyla vůle, nebyl nikdo, kdo by, abych tak řekl, zvedl prapor. Měli jsme spoustu šancí, nedali jsme góly. Novou Paku jsem viděl v předchozím kole a upozorňoval jsem hráče zejména na mimořádně rychlou pravou stranu novopacké zálohy. Něco jsme si před zápasem řekli – a za deset minut prohráváme po hrozných vlastních chybách 0:2, přičemž první gól dostaneme z pravé strany zálohy hostí, na kterou jsme se přímo připravovali! V sobotu jsem viděl Turnov, kam jedeme za týden. Osobně jsem přesvědčen, že na většině postů má Admira kvalitnější fotbalisty než Severočeši. Fotbalově bychom na tom měli být lépe. Ale mužstvo musí chtít a bojovat. A proti Nové Pace, aspoň tak to vidím, chtěli a bopjovali jen tři, čtyři hráči. Uvidíme tedy, co přinesou další dny.“

Utkání řídil vcelku s přehledem sudí Vaňkát, ŽK 2:2.

Admira: Varecha – Mamurov, Vosický, Černý, Paťha – Majer, Martinic, Lupínek (22. Komínek), Kurek (39. Zahálka) – Petr, Blažek (71. Čmejla).

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
5 – Petr (5 + 0);
2 – Blažek (0 + 2), Majer (1 + 1), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0), Kurek (2 + 0), Vosický (2 + 0), Paťha (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Martinic (1 + 0), Čmejla (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0).
1 vlastní branku si dala Nová Paka.

Diváci na Admiře

250 – Admira v. Převýšov 1:0
220 – Admira v. Náchod 0:1
185 – Admira v. Ústí nad Orlicí 1:2
180 – Admira v. Jablonec B 3:2, Admira v. Nový Bydžov 2:1
175 – Admira v. Trutnov 3:1
155 – Admira v. Velim 1:1
150 – Admira v. Polepy 1:3
145 – Admira v. Hradec Kr. B 2:1
135 – Admira v. Pardubice B 1:1
125 – Admira v. Pěnčín-Turnov 4:3
105 – Admira v. Nová Paka 2:4
100 – Admira v. Kolín 0:4 (v Satalicích)

V neděli 20. května zajíždíme do Turnova. Tamější tým Pěnčín-Turnov jsme na podzim doma přetlačili hokejovým výsledkem 4:3. Výkop je v 17 hodin.