Vikingové pojedou do světa! O fotbalové Admiře se v poslední době začíná vědět i v zahraničí. A to díky mládežnické líhni.

Nedávno Tygři, tým U-11, vyhráli velký mezinárodní turnaj ve Skalné, kterého se zúčastnilo 23 týmů. Díky tomu si pak mohli ve Františkových Lázních zahrát proti svým vrstevníkům z Ajaxu Amsterdam a HJK Helsinky.
V červnu se vydají Vikingové, tým U-12, na ještě větší mezinárodní turnaj do Berlína, kde tamní BFC Dynamo uspořádá ve dnech 16. a 17. 6. II. ročník ALLPOWER CUPu.
Bude to velká událost, s trochou nadsázky bychom mohli říci, že půjde o jakési „malé“ mistrovství Evropy klubů v kategorii hráčů narozených v roce 2000.
Ostatně – posuďte sami. Zúčastní se 32 týmů, rozdělených do čtyř osmičlenných skupin. Samozřejmě, převažovat budou týmy domácí, německé – těch bude 24. Chybět nebudou mladí hráči například z Bielefeldu, Wattenscheidu, Hannoveru, Dortmundu…
Zahraničí budou reprezentovat dánský B 93 Kodaň, rovněž dánský Taarbeak IF, finský FC Kopse, lotyšský Liepajas Metalurgs, rumunská Concordia Chiajna a tři zástupci českého fotbalu – Baník Most, Admira Praha 1 a Admira Praha 2. Tedy osm celků.
Turnaj se uskuteční ve sportovním centru Dynama Berlín zvaném Sportforum Hohenschönhausen. Každý celek sehraje během dvou dnů 11 utkání. K dispozici budou čtyři hřiště – dvě travnatá, dvě s umělou trávou.
V sobotu se bude hrát od 11 do 17.30 hodin. Nedělní program začne v 9.00 a skončí finálovým zápasem ve 14.50 hodin.
Kluci z Admiry budou bydlet v hotelu Kolumbus dva kilometry od stadionu a v programu zájezdu se najde čas i na prohlídku hlavního města Německa.
A kteří soupeři byli Admiře nalosováni?
Admira 1 bude hrát ve skupině C a v ní se utká s Rot Weiss Erfurt, Hansou Rostock, 1. FC Union Berlín, Berliner SC, dánským B93 Kodaň, RSV Göttingen a Nordberliner SC.
Admiru 2 čeká ve skupině B tato sedmička družstev – Hertha BSC, RB Lipsko, Lichtenfelder FC, finský FC Kopse, SCF Staaken, Blau Weiss Büderich a Grefifswalder SV.
Více se o turnaji dozvíte na stránkách Vikingů: http://www.vikingove.banda.cz/clanek/91468/turnaj-berlin/