K bodu bylo blízko SK Převýšov – FK Admira Praha 2 : 1 (1:0)

Dnes jsme pod vedením trenéra |Mamurova přijeli otestovat jednoho z adeptů na postup do ČFL – SK Převýšov. Náš soupeř má velice kvalitní a zkušené mužstvo, což potvrdil i v tomto zápase. První poločas a závěr celého utkání však nebyl tak jednoznačný.

Hned ve 3 min. jsme, ostatně jako celý první poločas, zahrozili z brejku a byl z toho trestný kop z nebezpečné vzdálenosti cca 18ti metrů. Marek Paťha ale přestřelil. Další rychlé akce přišly v 11.a 12. minutě, výsledkem byla šance Majera a po té hlavička Kureka, obě zblokované bránícím domácím hráčem. První střela domácích na naši branku šla až v 18. minutě a to hodně vysoko. Pak se ke slovu opět dostala Admira. Trestný kop z asi 23 metrů zahrával Zahálka a naše lavička již vybuchla v jásot. Jenže míč nakonec skončil po teči bohužel jen v boční síti domácí branky. Ve 25. min. zahráli domácí špatně trestňák a opět rychlý kontr a přečíslení domácí obrany. Zahálka zakončoval bohužel svou horší, tedy pravou nohou a míč šel těsně vedle. Ve 30. minutě přišel nebezpečný centr do našeho vápna, ale výborný zákrok Jungra vše vyřešil. Až do této doby hrála obranná řada spolehlivě a domácím nic nedovolila. Pak přišla 33. minuta, na půlící čáře vhazoval Paťha a rozhodčí mu míč sebral pro údajné špatné postavení. Marek s ním začal diskutovat, ale domácí ihned vhodili a Mára chyběl na svém místě. Zaskočil za něj jeden ze stoperů (Černý), který pak zase chyběl ve vápně. Domácím se podařilo odcentrovat, následovala vydařená střela z voleje, kterou Jungr skvěle vyrazil, ale jen k volnému Svobodovi, který pohodlně zavěsil 1:0. Od této chvíle převzali domácí iniciativu, ale žádnou kloudnou akci už si nevypravoval ani jeden z týmů. Tak skončil první poločas, ve kterém jsme až do 30. minuty byli aktivnější směrem dopředu a domácí zase vysoce efektivní, když z jediné vážné akce skórovali.

Druhý poločas nepřinesl nic zajímavého až do 54. min. kdy po přihrávce Majera ze středu hřiště přišla obrovská šance Vosického, který chtěl, nikým neobtěžován, přehodit golmana domácích, což se sice podařilo, ale i s brankou domácích. Od této chvíle začali domácí jednoznačně přebírat nadvládu nad utkáním a naše obrana, ale i celá defenzivní činnost, jen stěží odvracela rychlé, kombinační a pohledné akce domácího mužstva. Jeden z takových ataků jsme nakonec v 67. minutě neustáli a po sérii závarů v našem vápně nakonec přišla přihrávka od zadní lajny na nepokrytého Svobodu a ten v klidu placírkou zařídil vedení domácích 2:0. Domácí asi ještě oslavovali, když ihned z protiútoku byl Jirka Kurek zkosen ve vápně v jasné šanci a nařízený pokutový kop z přehledem proměnil Vosický 2:1. O dvě minuty později se do slibné pozice dostával Zahálka, ale místo střely uvnitř vápna volil kličku, která k ničemu nevedla. Byla vidět snaha o vyrovnání i díky přeskupení řad. Přišlo několik rychlých akcí, ale všechny končí zdviženým praporkem pomezního. Nad některými jeho výroky kroutí hlavou i domácí fanoušci. Na druhé straně do otevřené obrany se řítí jeden útok za druhým a přicházejí i fauly. Po jednom z nich v 80. min. zahráli domácí velmi zajímavý signál. Střelu odvrací z brankové čáry Martinic a s dorážkou si poradil Jungr. V 82. minutě předvádějí domácí asi nejhezčí kombinační akci, kdy po několika přihrávkách na jeden dotek se ocitá v našem vápně opět zcela sám Ivo Svoboda, ale jeho tutovku řeší výborným zákrokem Jungr. Pak přišlo ještě několik pokusů našich hráčů o rychlý kontr, ale vše končí vždy zdviženým praporkem!!!!!??? Zápas tedy končí pro domácí 2:1. Při troše štěstí se dal v Převýšově uhrát bod, ale nutno uznat, že domácí byli po herní stránce o fous lepší a hlavně vysoce efektivní.

Naše sestava : Jungr, Paťha, Martinic, Černý, Komínek, Lupínek (Blažek), Vosický, Kurek, Majer, Zahálka, Petr.

Tabulka divize C na adrese:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=7

Naši střelci

7 – Mičko (2 doma + 5 venku);
5 – Petr (5 + 0);
3 – Majer (1 + 2), Vosický (2 + 1), Paťha (3 + 0);
2 – Blažek (0 + 2), Príborský (1 + 1), Kokoška (2 + 0), Kurek (2 + 0);
1 – Socha (0 + 1), D. Němec (0 + 1), Martinic (1 + 0), Čmejla (1 + 0), Z. Zahálka (1 + 0).
1 vlastní branku si dala Nová Paka.

Ve XXIX. kole hostíme doma Dvůr Králové. Bude to náš poslední domácí zápas tohoto nepříliš podařeného ročníku. Hraje se v neděli 10. června od 10.15 hodin.
Na podzim jsme ve Dvoře Králové vyhráli 2:0.