Západočechům jsme oplatili vysokou porážku stejnou mincí FK Admira Praha – FC Spartak Chrást 4 : 0 (2:0)

Pokud jsme mluvili o oslabení v minulém utkání, tak v tomto případě bychom mohli v tomto výraze ještě přitvrdit. Z různých důvodů jsme nastoupili v podstatě bez stabilní zálohy, protože k Majerovi (natažený sval) se přidal Snop (angína), dále se v týdnu zranil Čmejla (koleno) a k tomu musíme přidat i zdravotní problémy Zahálky. Ten sice nastoupil, ale od začátku bylo jasné, že je jen otázka času, kdy bude muset střídat… Tak či tak, úkol zněl jasně – doma se musí bodovat!

A to musíme připomenout, že jsme nastupovali proti kvalitnímu soupeři, který před dvěma týdny jasně zdolal našeho pronásledovatele v tabulce Štěchovice jednoznačně 3:0 a navíc na podzim jsme v Chrástu dostali výprask 4:0!!!

Už začátek utkání ukázal, že Spartak bude zlobit. Jenomže po šesti minutách jsme se konečně dostali také my před velké vápno soupeře. Zde došlo k faulu, Zahálka se postavil k rozehrávce této standardky, ukázkově zatočil míč přes celou bránu k tyči a všichni jenom koukali – 1:0! Pak to byli opět hosté, kteří měli více ze hry, ale jedinou jejich šanci, kterou by snad mohli zahrozit, skvěle likvidoval Mamurov. Ten si také po několika tvrdších zákrocích vykoledoval ŽK. Po půlhodině hry zahrozil střelou asi z 25 m Kokoška, gólman hostí byl ale připraven a vytěsnil míč na roh. Pak přišlo dalších 10 minut marného snažení hostujícího mužstva a ve 40. min. přišel blesk z jasného nebe – naše rychlá akce, zakončení Birmy „koníčkem“ a bylo to 2:0! Takto i skončil první poločas.

Do toho druhého jsme nastupovali s vědomím, že bude muset střídat Zahy a také Kučera, kterého jsme měli půjčeného z „farmářské“ Čáslavi. A také k tomu muselo dojít už v 60. minutě, do hry se dostali Jackl a Komínek, oba na nezvyklé posty na kraj zálohy. Soupeř také prostřídal a i nadále zlobil opravdu víc než dost. Ale jedinou větší šanci, která volala po gólu, si vypracoval jen Kovařík, který se prokličkoval až před Víška, naštěstí ale mířil nad bránu… Jinak naše obrana, kterou skvěle dirigoval Martinic i už zmiňovaný Víšek z brány, ustála všechny ataky hostů, a tak opět jsme zahrozili a skórovali my. Kokoška se dobře uvolnil přes bránícího hráče ve vápně a ten jej zastavil jenom faulem. Zákonitě musela přijít penalta, kterou s přehledem proměnil ve třetí naši branku Birma, který tak potvrdil svou pozici v čele našich střelců – 3:0! Nakonec ani to nebylo vše – Ondrůšek prodloužil hlavou míč na volného Komínka, ten mazácky přeloboval hostujícího gólmana Bláhu a bylo to 4:0!!! Dost krutý výsledek pro dobře hrající hosty… Ale tak to chodí, štěstí přeje připraveným a konečně můžeme říct, že i nám to štěstí přálo. Navíc jsme hostům vrátili naši porážku u nich do puntíku…

Fakta:

22. kolo – divize A, neděle 21. 4. 2013

Branky: 6. Zahálka, 40. Birma (přihrával Kokoška), 80. Birma (11m – po faulu na Kokošku), 85. Komínek (přihrával Ondrůšek).

Přihlíželo 230 diváků.

Rozhodčí: Štefan

Asistenti: Matějček a Fišer

Sestavy obou mužstev

FK Admira: Víšek – Mamurov, Martinic, Brůžek, Paťha – Kučera (Komínek), Kokoška, Kurek, Zahálka (Jackl) – Birma, Ondrůšek (Petr).

Připraveni byli ještě: Jungr (G), Čmejla. Trenér: Jiří Tesař.

Spartak Chrást: Bláha – A. Král, D. Král, Šimr, Vonášek, Komárek, Stružka, Pavlík, Lukáš, Sadílek, Heller (O. Král, Kovařík, Hulina, Kokoška).

Trenér: Zdeněk Michálek.

Autorem snímků je Svatopluk Samler. Za poskytnutí upřímně děkujeme.

Ostatní výsledky a tabulka zde:
http://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?sport=1&stat=107&vek=1&typ=1&pozice1=5

Naši střelci
Po XXII. kole

14 – Birma (7 doma + 7 venku);
6 – Zahálka (5 + 1);
5 – Majer (4 + 1);
4 – Snop (1 + 3), Vosický (2 + 2), Kokoška (2 + 2), Petr (4 + 0);
3 – Čmejla (1 + 2);
2 – Kurek (0 + 2), Komínek (2 + 0);
1 – Hloušek (0 + 1), Brůžek (0 + 1), Martinic (0 + 1), Ondrůšek (1 + 0).
Jeden vlastní gól si vstřelilo Nové Strašecí.

Diváci na Admiře

275 – Admira v. Aritma (6:1)
230 – Admira v. Chrást (4:0)
220 – Admira v. Tachov (0:0)
210 – Admira v. Štěchovice (0:0), středeční dohrávka
170 – Admira v. Táborsko B (1:1)
160 – Admira v. Hořovicko (4:2)
150 – Admira v. Roudné (3:2)
110 – Admira v. Nové Strašecí (2:1)
100 – Admira v. Český Krumlov (2:0), UMT Prosek
90 – Admira v. Doubravka (4:1), hřiště Hovorčovická, Admira v. Rokycany (3:0), UMT Satalice

V příštím kole jedeme do Plzně na Doubravku, kde budeme hrát v sobotu 27. dubna od 17.00 hod.