Čestná prohra s druholigovým Sokolovem Admira – Baník Sokolov 2:3 (0:2)

První přípravný zápas po skončení letních dovolených sehrál náš tým na pražském Strahově s druholigovým Baníkem Sokolov. Soupeř, pro kterého tímto mačem vyvrcholila letní příprava před startem Fotbalové národní ligy, za sebou měl už čtyři předchozí zápasy. S druholigovým německým Erzgebirge Aue remizoval 2:2, mistrovské Viktorii Plzeň podlehl 1:2, druholigovému FK Ústí nad Labem 0:2 a zdolal třetiligovou Jiskru Domažlice 2:0.

Rozehranost a taky nesporná kvalita Západočechů byla znát. V první půli měli převahu a vyjádřili ji i gólově.

V závěru se ale překvapivě hrálo spíš na branku Baníku, který nakonec uvítal s ulehčením závěrečný hvizd sudího.

V dresu Admiry se představili testovaní hráči – brankář Krch a v poli Mošna, Melechovský, Červenka, Mižič a Zdeňka.

Jak padaly branky:

Ve 37. minutě po centru z pravé strany od Machka zakončil Milan Jurdík a Baník vedl 0:1.

Ve 42. minutě si Jurdík po přihrávce od Machka poradil s obranou Admiry a zvýšil sokolovské vedení na 0:2.

První branku druhé půle vstřelila Admira. V 56. minutě snížil ze sólové akce Jiří Kurek – 1:2.

Bohužel, už v 59. minutě skóroval potřetí v utkání sokolovský Jurdík – 1:3.

Poslední slovo měla Admira. V 80. minutě se po teči míče patou Sokolovští dostali do úzkých. Jejich gólmana sice náhlá změna směru míče nepřekvapila a stačil ho vyrazit, jenže Tomáš Birma se před brankou umí orientovat – 2:3.

FK Admira: Krch – Mamurov, Martinic, Mošna, Paťha – Majer, Snop, Čmejla, Kurek – Birma, Melechovský. Střídali Červenka, Zahálka, Mižič a Zdeňka.

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Hruška, Vondráček, Nohýnek, Dvořák II. – Čada, Vrtělka – Machek, Kobylík, Vaněček – Jurdík.

Stručnou informaci našemu webu podal vedoucí A-týmu Štefan Krížo: „Při první brance zápasu nás Západočeši fotbalově přehráli. Druhý a třetí gól jsme ale dostali zbytečně, vždy poté, co jsme sami svou šanci nezužitkovali. Bylo znát, že baníkovci mají kvalitu, jejich projev byl fotbalovější, hráli na jeden dotek a vynutili si převahu. Překvapivě to ale v závěru vypadalo tak, jako by naši hráči měli víc sil, a Baník musel bránit remízu. Ta by vzhledem k celkovému průběhu utkání asi nebyla zasloužená, ovšem neměli jsme k ní daleko.“