Tenhle výsledek bychom v ČFL brali!

FK AdmiraPraha – FK Čáslav 3:2

První letní vystoupení našeho týmu na domácím trávníku nám přineslo těsnou výhru 3:2. Našimi hosty byli fotbalisté Čáslavi, klubu, jehož „farmářskou roli“ Admira hrála ještě na jaře. Teď je všechno jinak. Středočeši sestoupili z Fotbalové národní ligy do ČFL, náš tým do ní naopak postoupil z divize. Letos se Admira stala farmou slavné prvoligové Slavie.

V zimě jsme na střížkovské UMT Čáslavi podlehli 0:4, ale budiž řečeno, že tým, který se proti nám postavil tentokrát, byl zcela jiný. Takže o oplacené porážce lze mluvit jen těžko.

Bylo znát, že někteří fotbalisté na obou stranách hráli, jak se říká, o triko. Z toho rezultoval v ryze přátelském zápase poměr ŽK 2:2, udělených vesměs za ostré zákroky. A to ještě sudí Černý odpustil hostujícímu Rogičovi evidentní druhou ŽK – jinak by Středočeši dohrávali o deseti.

Zajímavé momenty utkání

Skóre otevřel ve 12. minutě pěknou hlavičkou domácí Zdeňka, který by se mohl stát posilou Admiry – 1:0. Byl to okamžik, kdy náš tým po zahájení letní přestávky vůbec poprvé vedl.

Na 2:0 zvýšil po krásné kombinaci Admiry do prázdné branky Zahálka.

V 51. minutě vyhrál hostující Špičák souboj s vyběhnuvším brankářem Jungrem a snížil na 2:1.

Hrubice hostující obrany nabídla v 73. minutě šanci Petrovi a ten „poděkoval“ přesnou střelou k tyči čáslavské branky – 3:1.

Za dvě minuty pískl sudí Černý proti Admiře penaltu, ovšem Jungr ji Fadrnému znamenitě vyrazil!

Druhý gól však Čáslav přece jen vstřelila. Po odraženém míči se dostal do slibné pozice opět Špičák a šikovně přeloboval našeho gólmana – 3:2.

V poslední minutě měl Vosický, kterého na Admiře rádi vítáme po návratu z Tchaj-wanu, velkou šanci. Leč jeho bombu vytáhl gólman hostí Dastych znamenitě na břevno a Ondrůšek už byl na dorážku krátký.

Admira: Krch – Paťha, Brůžek, Vosický, Birma, Kurek, Majer, Snop, Zahálka, Zdeňka, Mošna. Ve druhé půli si zahráli Jungr, Mamurov, Michálek, Hejna, Petr, Mižič, Ondrůšek a Jackl.

-api-