V Poháru ČP jdeme dál – a ve 2. kole přivítáme doma Roudnici 1. kolo: Lovochemie Lovosice – Admira Praha 2:4 (2:2)

Trávník v severočeských Travčicích u Terezína nám přinesl postup do 2. kola Poháru České pošty, když divizní Lovosice, které si zdejší hřiště vybraly za domácí prostředí, jsme zdolali rozdílem dvou branek. Soupeř skóroval dvakrát, vždy z penalty. A protože penalta je tehdy, když ji sudí odpíská, nebudeme tyto situace komentovat.

Soupeř má kvalitní tým, který se zdaleka nepovažoval za předem poraženého. Takto ho hodnotil před zápasem náš trenér Jiří Tesař pro Litoměřický deník: „Nebude to procházka pomyslnou růžovou zahrádkou. Znám sílu Lovosic. Nejen pokud jde o jeho osu, zkušený olomoucký exligista v bráně Marek Juska, nesmlouvavý stoper Obrtlík a vedle něj stejně zodpovědný Stejskal. Ve středu pole ´myš´ Macháček a na hrotu další exligista Bukač. Připočtu-li k nim ambiciózní mládí, dává mi to obrázek, který nepotřebuje další rozbor. Do druhého kola můžeme postoupit tehdy, podáme-li ve všech řadách optimální výkon.“

Optimální výkon ve všech řadách jsme asi nepodali, ale na čtyři branky a tím i na postup to stačilo. V sestavě se objevil náš „ztracený syn“ Vosický, který se vrátil ze svého asijského studijního pobytu. Novou tváří je Mošna, hostující ze Sparty. Bohužel, Čmejla „pobíhal“ po areálu jen o berlích…

Skóre otevřel ve 14. minutě bombou z dálky Paťha. Jeho projektil před nabíhajícím Kurekem tečoval jeden z domácích hráčů a gólman Lovochemie Marek byl bez šancí – 0:1. (Na serveru onlajny.cz je jako střelec mylně uveden Kurek.)

Domácí celek vyrovnal ve 36. minutě z pokutového kopu. Úspěšným střelcem byl Gibala – 1:1.

Severočeští fotbalisté se moc dlouho z vyrovnání neradovali. Admiru do vedení poslal ve 36. minutě Birma – 1:2.

Už za minutu ovšem kopal domácí Bukač druhou penaltu – 2:2.

Ve 48. minutě jsme potřetí vedli. Gólmana Marka prostřelil Majer – 2:3.

Na tento gól už Lovosice odpověď nenašly. Naopak, v 75. minutě pečetil naši výhru 2:4 a tím i postup do 2. kola Zahálka, když míč skončil v síti Severočechů opět po jemné teči jednoho z jejich borců.

ŽK: 2:5 (Malec, Obrtlík – Brůžek, Martinic, Mošna, Mamurov, Birma).

Diváků: přibližně stovka.

Rozhodčí: Jedlička – Šifalda, Teuber.

FK Lovochemie Lovosice: Marek – Obrtlík, Dvořák (61. Drbal), Stejskal, Malec, Macháček, Valenta, Gibala, Bukač, Lenrt (46. Espinosa), Hušek.

FK Admira Praha: Víšek – Paťha, Martinic (39. Mamurov), Mošna, Vosický, Birma, Kurek, Majer (85. Ondrůšek), Snop, Brůžek, Zahálka.

Ve 2. kole přivítáme podle losu doma SK Roudnice nad Labem, který vyřadil po výhře 2:1 druholigový Baník Most. Hrát se bude ve středu 21. 8. 2013 od 17:00 hodin.

Výsledky 1. kola Poháru ČP najdete zde: http://nv.fotbal.cz/pohar-cmfs/rozpis/1-kolo/index.php

Foto: Michal Jalovec

Foto: Svatopluk Samlera