Letní soustředění na Vysočině v pekelném žáru Dík všem zúčastněným, hostitelům i soupeřům

Ve dnech 26. – 28. 7. se naše A-mužstvo před zahájením nového soutěžního ročníku vydalo hledat herní pohodu a i potrénovat na Vysočinu do Resortu Svatá Kateřina (www.katerinaresort.cz) u Počátek, okr. Pelhřimov. Zde jsme po zkušenostech ze zimy našli opět výborné podmínky pro přípravu, navíc jsme měli k dispozici výborně připravené hřiště Spartaku Počátky, kde jsme absolvovali tři kvalitní tréninkové jednotky. Další dvě naordinoval trenér Tesař svým svěřencům přímo v areálu Resortu Svatá Kateřina. Vzhledem k počasí, které bylo zrovna v době našeho soustředění opravdu až extrémně letní (teploty v průběhu dne neklesaly pod 30 stupňů, spíše je vysoko překračovaly!), nebyla to pro hráče žádná procházka rajskou zahradou… I přes velké horko, dostali opravdu do těla a nutno říct, že všichni to zvládli beze zbytku a zaslouží uznání, jak se k tomu postavili!!!

Kromě už zmíněných pěti tréninkových jednotek odehrálo naše A-mužstvo v době soustředění i dvě utkání. První v sobotu dopoledne na hřišti Počátkách (na to, že místní klub hraje okresní přebor, tak opravdu klobouk dolů před místními nadšenci, kteří se starají o trávník… fakt super!). Nastoupili jsme proti FK Kunice, také účastníkovi ČFL, s výsledkem 2 : 2. A pak na závěr, už cestou domů, jsme si udělali zastávku v Humpolci, kde jsme na útulném městském stadiónku odehráli druhé utkání s místním FK (účastník krajského přeboru Vysočina a do poslední chvíle aspirant na postup do divize). Zvítězili jsme i přes velkou únavu a neskutečné horko 2 : 0. Opět nutno zmínit kvalitní humpolecké hřiště, na kterém jsme utkání absolvovali… Komentáře z obou utkání samostatně v rubrice A-mužstvo.

Soustředění se zúčastnilo 18 hráčů: Víšek, Jungr, Mamurov, Brůžek, Martinic, Vosický, Paťha, Jackl, Ondrůšek, Snop, Mošna, Hejna, Zahálka, Kurek, Birma, Petr, Mustedanagič a Komínek (který ale po zranění nemohl ještě zasáhnout do utkání). Z důvodu zranění se nemohl zúčastnit Matěj Čmejla a kvůli pracovní zaneprázdněnosti pak zase Tomáš Majer. Ten musel zaskakovat za nemocného kolegu kustoda u A-mužstva Sparty zrovna v době jejího nepovedeného vystoupení ve Švédsku a pak následně i v průběhu víkendu. Nezúčastnil se ani Robert Kokoška, který byl pracovně v zahraničí.

Dle vyjádření trenéra Jiřího Tesaře splnilo soustředění svůj účel a určitě přispěje kromě kvalitní fotbalové přípravy a sehrání týmu i po stránce stmelení kolektivu. To bude jistě důležité při těžkých bojích v rámci vyšší soutěže, kam se Admira zase po deseti letech probojovala, tedy v ČFL.

Na závěr ještě jednou poděkování do Resortu Svatá Kateřina za podmínky, které zde naši hráči v době soustředění měli, dále pak Spartaku Počátky za kvalitní hřiště na trénink i utkání, hráčům a funkcionářům FK Kunice, že tam za námi přijeli a sehráli s námi kvalitní přípravné utkání. A samozřejmě také všem z FK Humpolec za poslední bod našeho soustředění – utkání s místním FK. Našim hráčům patří uznání za to, že to v tom počasí vydrželi…

A teď si budeme už jenom přát, aby nás to „nakoplo“, tak jako v zimě, k dobrým výkonům a mnoha výhrám… teď už ale v ČFL!

Informace ze soustředění připravil Štefan Krížo

Vlídná slova z Humpolce – rádi zveřejňujeme!

Dobrý den! Chci Vám tímto poděkovat za sehrání přátelského utkání a zároveň vám nabídnout i sehrání přátelského utkání v zimě na naší UMT, pokud zde opět budete na soustředění. Máme zde UMT 3. gen. s podložkou FIFA a dle p. Křenka z Komise pro stadiony a HP i jednu ze tří nej v republice. Následně bychom pak „návštěvu“ mohli během příštího léta vrátit.

Jedním z důvodů, proč bylo pro nás utkání velikým přínosem, je i to, že jste soupeř z jiného regionu (samozřejmě i vyšší soutěže)… Většinou se nám týmy během letní i zimní přípravy opakují. Proto je tedy podle trenérů i vedení dobré, pokud hrajeme zápasy i se soupeři z jiných soutěží a oblastí ČR.

Bude-li tedy i z vaší strany zájem, můžeme se pak někdy během října zkontaktovat.

Předem díky a přeji mnoho sportovních úspěchů!

Radka Vazačová

Fotbalový klub Humpolec, o.s.

*Admira – Kunice (ČFL) 2:2

*Naše branky vstřelili Brůžek a Jackl

*Humpolec – Admira 0:2

*Skórovali Paťha a Mošna

Více v rubrice A-mužstvo