Na závěr herního soustředění vítězství v Humpolci FK Humpolec – FK Admira Praha 0 : 2 (0:0)

Branky: Paťha a Mošna.

Sestavy:

FK Humpolec: Kříž (Padrnos) – Kopic, Pecha, Procházka, Hes – Paťha (Maršík), Nepovím (Skryja), Jeřábek, Pohan (Honzárek) – Pícha (Morava), Pikl. Trenér: Jan Kubík

FK Admira Praha: Víšek (Jungr) – Mamurov, Brůžek (Mošna), Vosický, Paťha – Petr (Ondrůšek), Snop, Mošna (Hejna), Zahálka (Jackl) – Kurek, Birma (Mustedanagič). Trenér: Jiří Tesař.

Rozhodčí: Reich – Machač, Podoba.

Ve druhém utkání našeho soustředění na Vysočině jsme zavítali na útulný stadiónek FK Humpolec a čekal nás zde skvěle připravený trávník, na kterém byla radost hrát i přes neskutečné horko, jež nás pronásledovalo po celou dobu našeho pobytu na Vysočině.

Utkali jsme se se soupeřem, který do posledního kola minulého soutěžního ročníku hrál o postup do divize, což se ale nakonec nepovedlo, takže i pro letošek bude Humpolec účastníkem krajského přeboru Vysočiny. Možná to bylo i dobře, že jsme nezvolili vyšší soutěž, jak jsme původně plánovali, protože naši hráči absolvovali v „nádherně“ letním, ale určitě ne fotbalovém, počasí v průběhu tří dnů pět náročných tréninkových jednotek (trenér Tesař opravdu hráče nešetřil). A po sobotním dopoledni s FK Kunice ještě tento zápas…

Ale ani tento soupeř také nebyl zase až tak úplně jednoduchou záležitostí – hráči možná v některých případech ne až tak fotbaloví, ale opravdu dobře fyzicky připravení. Hráli to důrazně, hezky od podlahy, pořád v pohybu, nedali nám dýchat a žádný míč nebyl pro ně ztracen. Takže – nebyla to v žádném případě procházka rajskou zahradou! Navíc u nás už opravdu hrála roli i únava z náročného soustředění.

Zejména první poločas byl více než vyrovnaný, opatrný, moc šancí nebylo ani na jedné, ani na druhé straně. Ve druhé půli jsme dali hned na začátku první branku, z trestného kopu se přes zeď technickou střelou trefil Marek Paťha – 0:1. To byla samozřejmě také výzva pro domácí, kteří nechtěli doma prohrát… My jsme ale zkušeně drželi těsné vedení až do předposlední minuty a pak jsme udeřili ještě jednou – standardní situaci z naší levé strany rozehrával „Beny“ Jackl a posadil míč na hlavu nabíhajícímu Jirkovi Mošnovi, který překonal domácího gólmana podruhé – 0:2!

Takže na závěr soustředění zasloužené vítězství proti snaživému soupeři z Vysočiny.

Vedoucí FK Humpolec Radka Vazačová k utkání v mailu napsala: „Co se týče zápasu, tak nás potěšilo, že naši kluci s vámi drželi celkem krok, a že si i vypracovali nějaké ty gólové příležitosti. Bohužel nás trápí koncovka… Teď na konci června jsme na tom nebyli moc dobře po psychické stránce, tak i přes ten výsledek je to takové ´nakopnutí´ pro nás, kluci si potřebovali trošku zvýšit sebevědomí po tom nevydařeném jaru… Přišel nový trenér z divizního Pelhřimova, v přípravě se zatím daří – ale hlavně, abychom to zužitkovali v sezóně.“

Informace ze soustředění připravil Štefan Krížo

V tomto týdnu nás čekají jenom tréninky a pak o víkendu poslední příprava – v neděli 4. 8. v Sibřině – zde budeme hrát proti Českému Brodu od 18.00 hod.