Tak tohle se tedy nepovedlo… Motorlet B – Admira B 2:0 (0:0)

Pohled do poloprázdného hlediště na deštěm zkrápěné „větrné pláni“ v Jinonicích nevěstil zrovna nic extra radostného. Sešli se tu marodi Jackl, Lukáš Němec, Lupínek, Jedlička, chyběl další nemocný Beníšek. Z A-týmu přišli jen Komínek a Hejna, trenér Rambousek tudíž byl nucen lepit sestavu, jak se dalo.

Z tábora Motorletu znělo – musíme vyhrát! A domácím se to nakonec povedlo, protože náš výkon po vcelku obstojné první půli upadl do podprůměru, což hostitelům umožnilo vstřelit dvě branky. A to ještě jinonický Kundelásek poslal pokutový kop vedle tyče admirácké branky. Á propos, penalty. Domácí ji zahrávali, my ne. Navzdory tomu, že ve 40. minutě byl ve vápně viditelně podkopnut Mustedanagič. Sám po zápase Ajdin říkal: „Jasná penalta, domácí hráč mě trefil bez míče do nohy.“ Sudí Havel tento střet ovšem vyhodnotil jako Mustedanagičovo simulování a našeho útočníka „požlutil.“

V první půli jsme hráli proti silnému větru a vcelku solidně. Urodily se i šance. Ve 13. minutě pálil z nadějné pozice jinonický Hák těsně vedle. V 16. minutě vychytal našeho Štefana gólman Frank. Do šatny jsme mohli jít zvesela, leč gólové sólo Mustedanagiče ve 45. minutě skončilo míčem na dlouhou nohu a včasným zásahem brankáře.

Jan Urban, letitý pořadatel na Motorletu, si ze změny stran a z podpory větru tentokrát pro Admiru nedělal vrásky: „Naši kluci to dobře znají, však na umělce trénují.“

Byla to prorocká slova.

Běžela 47. minuta, někteří diváci se ještě vraceli z tepla místní restaurace, když se před Michálkem objevil neobsazený Flaks a otevřel skóre – 1:0.

Odpovědět jsme mohli ve 49. minutě, jenže střelu Hejny z úhlu gólman Frank vyřešil.

Vítr nám nepomáhal, naopak – šance si začali vytvářet domácí. V 50. minutě chytil T. Michálek dvě tutovky Motorletu. V 60. minutě se před ním ocitl volný Kundelásek, Michálek vytěsnil míč na roh.

V 66. minutě diktoval rozhodčí Havel proti nám penaltu, Kundelásek ale mířil metr vedle tyče. Věřili jsme, že to domácím srazí sebevědomí a naše kluky to nakopne, leč opak byl pravdou.

Už v 70. minutě Flaks z nadějné pozice pálil těsně nad.

A v 75. minutě přišla kombinace domácích, na jejímž konci dotlačil míč zblízka do sítě Měska – 2:0.

Od té chvíle Motorlet na větrné umělce zřetelně diktoval tempo. V 81. minutě vykopával náš Šindelář balon mířící do sítě. V 84. minutě chytil Michálek gólovou střelu k tyči.

Náš tým už neměl „morál“, jedinou zajímavostí byla střela Štefana k tyči, s níž si jinonický gólman u tyče poradil.

Naopak, v 88. minutě hřmělo před naší brankou, naštěstí Michálek skvěle vytáhl střelu Podobského, který se jen nevěřícně chytal za hlavu, co neproměnil.

Jestliže z tábora Motorletu znělo, že jejich tým musí vyhrát, tak vyhrál. A po zásluze. Skutečnost, že sudímu Havlovi byli domácí patrně o cosi sympatičtější, nebyla zdaleka tím klíčovým důvodem, proč jsme z ufoukaných Jinonic odjeli bez bodu.

A ještě poznámka: žel, naše lavička si svými podrážděnými reakcemi o nepřízeň rozhodčích občas sama říká…

Admira B: T. Michálek – Tůma, Komínek, D. Němec (78. Štefan), Kvapil – Kocinger, J. Michálek, Štefan, Šindelář – Mustedanagič (78. Rambousek), Hejna.

Podle oficiální informace přihlíželo 50 diváků. Přesně 20 jich přijelo fandit Admiře. Bohužel, žádnou radost si neužili…

Rozhodčí: Havel – Flimmel, Tomšů.

Trenér Admiry B Robert Rambousek nebyl určitě nadšený, právě naopak: „V první půli jsme hráli dobře, byli jsme lepší, jen jsme měli dát nějaký ten gól. Po přestávce už to nebylo ono, vítr nám nepomáhal, jak jsme si mysleli, náš výkon šel dolů. Průběh hodně ovlivnil gól ´ze šatny´ hned dvě minuty po přestávce. Domácí pak začali získávat půdu pod nohama a Tomáš Michálek, určitě náš nejlepší hráč, chytil snad pět jejich gólových střel. Výkon rozhodčích nekomentuji, kdo tu byl a viděl, ten si udělá svůj vlastní úsudek. Mužstvu jsem po zápase řekl – hlavy nahoru a jedeme dál!“

Ostatní výsledky:www.fotbalpraha.cz/a1a/

V příštím kole hostíme v derby Prahy 8 Meteor VIII B. Hrát se bude v neděli 10. listopadu zřejmě na UMT. Pokud by bylo rozhodnuto jinak, včas změnu oznámíme.

-api-