DERBY PRAHY 8: „Odveta“ za áčko se povedla! Admira Praha B – Meteor Praha VIII 3:1 (1:0)

FK Admira Praha B - FK Meteor Praha VIII B 3:1

Derby se zelenobílým Meteorem je pro fotbal v Praze 8 pokaždé událostí sezony, ať se hraje ČFL, nebo žákovská liga. A-tým letos na Meteoru prohrál 0:1, a tak bylo na béčku, aby v Pražská teplárenská přeboru obhájilo čest černobílých barev. Povedlo se, vyhráli jsme 3:1.

Škoda že fotbalu nepřálo podzimní počasí s prudkým lijákem, a tak do Hovorčovické ulice dorazilo jen padesát diváků. Viděli na velmi náročném terénu oboustranně bojovný, prestižně, ale naprosto fair vedený zápas, za což je třeba oběma týmům poděkovat.

Meteor kopal dvě penalty. Junek dal gól, Heldovi ji však Jungr vyrazil a obrana míč včas odehrála do bezpečí. Zdánlivě by to mohlo vypadat zvláštně – hosté v derby, a dvojí výhoda pokutového kopu. Ale pozor! Trenér Rambousek má jasno: „Oba byly nařízeny správně, není o čem diskutovat! Vůbec, k rozhodčím – odvedli v derby výborný výkon, objektivní, nestranný. Kéž by to bylo pokaždé!“

Paráda! Vítězství pro nás znamená třetí místo v tabulce s jednobodovou ztrátou na vedoucí duo Královice – Vršovice. Čekal to snad někdo od nováčka přeboru?

Branky: 7. a 70. Ondrůšek, 85. Petr – 53. z penalty Junek.

ŽK: 52. Jungr, 72. J. Michálek – 65. Janda II.

Rozhodčí: Nykl – Stumpf, Hlaváček. Diváků: 50.

Admira B: Jungr – Tůma, Komínek, Jackl, Kvapil – Štefan (57. Mustedanagič), Kocinger, Šindelář (89. Rambousek), J. Michálek (80. Štochl) – Petr (87. Jedlička), Ondrůšek.

Meteor B: Voska – Míča, Frantl, Ludvík, Pikous – Held, Vobořil, Janda II., Olah – Studnička, Junek.

A jak to viděli trenéři?

Robert Rambousek (Admira B): „Meteor byl těžký soupeř, takže jsme s výhrou spokojení. Zápasu neprospěl těžký terén. Výraznými posilami byli tentokrát kluci z kádru A-týmu. Brankář Jungr, i když párkrát mu nevyšlo vyběhnutí na centrovaný míč, chytal jinak opravdu výborně a zlikvidoval i jednu penaltu. Obrana stála na Komínkovi a Jacklovi, oba útočníci Petr a Ondrůšek se prosadili gólově. Když k tomu připočtu stabilně kvalitní výkony Kocingera, hru Kvapila, který se oproti zápasu na Motorletu zlepšil o sto procent, a celkově poctivý výkon mužstva, zrodila se cenná výhra. Tentokrát platilo obzvlášť úsloví nedáš – dostaneš. Meteor na nás vlítl, ale gól nedal. A do vedení jsme šli my. Ve druhé půli chytil za stavu 1:1 Jungr libeňskému Junkovi sólový nájezd a za pár chvil jsme získali vedení 2:1 Ondrůškovým gólem po centru zleva. Gól Petra na 3:1 pak byl lahůdkou. Povodil si beka, ten na blátě uklouzl a Petrys nám dal definitivní bodovou jistotu. Nebyl to snadný zápas, kdyby hosté proměnili některou ze svých šancí, mohlo to dopadnout i jinak. Naše obrana jim to ale nedovolila. Jsem velmi spokojen!“

Vlastimil Zezula (Meteor B): „Bylo to vyrovnané utkání, dobrý výkon z obou stran. Domácí vyhráli trochu se štěstím. My jsme opět doplatili na neproměňování šancí. Kopeme dvě penalty, obě byly jasné, ale dáme jen jednu.”

S využitím informace serveru www.fotbalpraha.cz připravil –api-

Autorem fotografií je Svatopluk Samler. Za poskytnutí děkujeme!

Ostatní výsledky:www.fotbalpraha.cz/a1a/

V příštím kole jedeme na střížkovskou Bohemku. Hrát se bude v sobotu 16. listopadu od 13.30. A to buď v Březiněvsi, nebo na prosecké UMT. Včas budeme informovat.

Naši střelci po třinácti utkáních:

5 – Ondrůšek (3 doma +2 venku);

3 – Šindelář (0 doma + 3 venku), Jakub Michálek (1 doma + 2 venku), Štefan (2 doma + 1 venku), Jackl (3 doma + 0 venku);

2 – Dominik Němec (0+2), Jedlička (1+1), Petr (2+0);

1 – Beníšek (0+1), Mustedanagič (0+1), Birma (1+0), Lukáš Němec (1+0), Kocinger (1+0).