Od Konopiště vezeme tři důležité body! SK Benešov – FK Admira Praha 1 : 2 (1:1)

Neděle 17. září 2014, 2. kolo ČFL

Branky: 37. Žák (pen.) – 12. Liška, 75. Paťha

Žluté karty: 26. Čapek (BNS) – 45. Liška (ADM), 90. Paprčiak (ADM)

SK Benešov: Capouch – Braný, Hrubý, Zákostelský, Preisler (80. Vrňák) – Žák, Bredler (80. Skopec) – Jíša, Čapek, Manzia – Svoboda.

Náhradníci: Stareček, Krejza, Keltner, Turek, Skopec, Vrňák.

Trenér: Luboš Zákostelský

FK Admira Praha: Pávek – Herc (72. Kurek), Hochmeister, Martinic, Paťha, Mošna, Vosický, Majer, Čmejla (65. Sodoma), Zahálka (88. Paprčiak), Liška (85. Konečný).

Náhradníci: Konečný, Kurek, Sodoma, Jungr, Paprčiak.

Trenér: Jiří Tesař

Rozhodčí: Šedivka – Dujsík, Šulcová

Diváci: 580

K prvnímu „podzimnímu“ mistrovskému utkání si zajelo naše A-mužstvo do Benešova, který je nováčkem v ČFL. Nově je Benešov také farmou pražské Dukly a promítlo se to i do sestavy domácích, navíc utkání přihlíželi z tribuny také generální manažer a trenér Dukly pánové Prokeš a Kozel. Naštěstí ani hráčská výpomoc a ani tato návštěva domácím nepomohly…

Úvod utkání vyzněl spíše pro nás a také jsme se ujali celkem brzo vedení po akci Mošny a střele Lišky, domácí gólman byl bez šance. Pak se hra opticky vyrovnala, ale vyrovnání přinesla až písknutá penalta ve prospěch domácích po údajném faulu na jejich hráče – náš gólman Pávek byl proti Žákovi málem úspěšný, chyběly mu snad jenom milimetry, aby míč nepustil za svá záda!

Ve druhém poločase jsme ve snaze urvání vítězství zbytečně otevřeli obranu a soupeř se několikrát dostal do slibných střeleckých pozic, naštěstí buď byl na svém místě náš gólman, nebo domácí střelci měli vychýlenou mušku. A jak se říká – nedáš, dostaneš. Aktivní Paťha se z pozice levého beka dostal k zakončení na malém vápně domácích a míč se z jeho kopačky dostal až za brankovou čáru, kde to pak smolně jistil ještě „dokopnutím“ do sítě domácí Zákostelský. Dostali jsme se tak opět do vedení – 1 : 2! Tentokrát jsme už ho nepustili z rukou, dotáhli jsme to až do samého závěru. Domácím nepomohly ani 3 nastavené minuty.

Více k průběhu utkání – viz odkazy v rubrice Přečetli jsme jinde!

Naši střelci:

1 – Liška, Paťha (oba 0 doma + 1 venku)

Za týden: Admira – Čáslav

Utkání s týmem, který se v létě stal farmou druholigových Pardubic, sehrajeme v neděli 24. srpna od 10.15 hodin. V dalším kole pak přivítáme opět doma SK Zápy.