Doma zkrátka body nerozdáváme, tentokráte padla Čáslav! FK Admira – FK Čáslav 2:0 (0:0)

FK Admira Praha - FK Čáslav 2:0

V minulém ročníku České fotbalové ligy jsme měli s Čáslaví vyrovnanou bilanci, oba dva celky si připsaly po jednom vítězství. A oba celky se radovaly, když hrály před domácím publikem. I tentokráte toto pravidlo platilo, ač to po první půli tak vesele nevypadalo.
Výkop utkání obstarali hosté a také to byli oni, kdo v prvních minutách určoval ráz utkání. Přicházely útoky po stranách, po jednom z nich přišel centr Závišky, při kterém se pořádně zapotil náš gólman Jungr. Míč jen vyrazil, naštěstí před dobíhajícím útočníkem zasáhl Mošna a míč vyvezl ven. Po devíti minutách se konečně připomněli hráči v černobílém. Zahálka kroutil svůj přímý kop pod břevno, ale Kotěra se blýskl zákrokem a míč vyrazil na roh. O patnáct minut později předvedl podobnou parádu na druhé straně hřiště Jungr, když vyrazil tvrdou střelu Závišky po rychlém kontru a přečíslení Čáslavi. Hosté měli zkrátka ze hry více, admirácké pokusy o dlouhé míče přicházely vniveč. A když už to vypadalo na pohlednou kombinaci, uhasil kolmici Mošny na Kureka v posledním okamžiku vracející se Kunášek. A tak nás musel opět podržet Jungr! Ve 31. minutě vytáhl reflexivní zákrok a´ la Dominik Hašek, kdy Maxa tečoval střílený centr těsně před Jungrem do jeho protipohybu. Před půlí měli hosté ještě dvě tři šance, ale ani jedna brankou neskončila. Nejblíže byl kapitán hostí Kunášek, který hlavou mířil nad.

Nebudeme si nic nalhávat, v první půli byla Čáslav lepším týmem. Stála při nás štěstěna a také výtečný Jungr. Na hřiště začaly padat kapky deště a také na něj vlétl úplně jiný černobílý tým. První varování na Kotěrovu branku vyslal Sodoma, když se zmocnil odraženého míče před vápnem. Jeho přízemní pokus brankář hostí vytěsnil a odražený míč pak i sebral. Dále jsme byli aktivní, Sodomův centr jen o kus přeletěl Kurekovu hlavu, v další šanci pak selhal v zakončení Zahálka. Až přišla 76. minuta, kdy přiletěl do vápna Čáslavi centr z kopačky Zahálky a do vzdušného souboje s brankářem Kotěrou šel jeho spoluhráč Kunášek a náš Kurek. Míč se ale odrazil za záda brankáře, gól byl ohlášen jako vlastní, což nám následně potvrdil i trenér Tesař – 1:0. Po tomto střetu byl ošetřován jak Kurek, tak i brankář Kotěra. Jirka Kurek nakonec musel střídat, když odcházel ze hřiště s krvavým šrámem na hlavě.
Čáslav se snažila s výsledkem něco rychle udělat, v 82. minutě hasil situaci před brankou Martinic. Jenže pro hosty přišla další rána, když si o dvě minuty později našel před vápnem odskočený balón Liška. Z jedné ho napálil přímo do šibenice a Kotěra jen zbytečně plachtil vzduchem – 2:0.
Konec zápasu byl plný střídání na obou stranách, nic zajímavého se již nestalo, a tak jsme si připsali do tabulky tři body, hlavně díky výborné druhé půli. A v tabulce jsme již na druhém místě!

Branky: 76´ vlastní Kunášek s přispěním našeho Kureka, 84´ Liška.

Diváků: 276

FK Admira Praha: Jungr – Majer, Hochmeister, Martinic (C), Paťha – Kurek (78´ Herc), Mošna, Vosický, Sodoma (59´ Konečný), Zahálka (89´ Zolotuchin) – Liška (88´ Paprčiak).

FK Čáslav: Kotěra – Karal, Tischler ( 88´ Prokopec), Záviška (88´ Mlýnka), Kunášek (C) – Váňa, Maxa, O. Ujec, M. Ujec – Vlkanova, Šejvl.

O.CH.

Střelecká tabulka:

2- Liška (1 doma +1 venku)

1- Paťha (0+1)

*vlastní gól si vstřelila Čáslav

Příští týden hostíme doma v neděli SK Zápy, klasicky v 10.15 na hlavním stadionu!

Zajímavost: S „jinou“ Čáslaví opět 2:0

Na jaře jsme vyhráli nad Čáslaví doma 2:0. Středočechy tehdy vedl trenér Kmoch. Za Admiru nastoupili mimo jiné gólman Rakovan a hráči Snop, Prošek a Vošahlík. Střídali Mamurov, Brůžek a Petr. Ti všichni už ale v Admiře nepůsobí.

Tentokrát přijela „jiná“ Čáslav. V klubu nastalo v létě zemětřesení, odešel manažer Haniak, trenér Kmoch (do Motorletu) a řada hráčů. Čáslav se stala farmou druholigových Pardubic. Modrobílý dres oblíklo nemálo nových fotbalistů.

„Srpnová“ Čáslav působila fotbalověji a dala Admiře hodně zabrat. Paradoxně však prohrála stejným poměrem, jako ta „jarní“. Brankami hostujícího Kunáška, který si vstřelil „vlastence“, a Lišky – opět 2:0.

-api-

Autor Svatopluk Samler. Děkujeme.

Foto Michal Jalovec, FK Admira