Vstup do „céčka“ vyšel za tři body! Jen škoda zahozených šancí… FK Admira Praha – FK Zbuzany 1953 3:1 (2:0)

Skončila nám necelé dva měsíce dlouhá přestávka, na Admiře už se zase kope divizní fotbal. Teď už ve skupině C. V neděli čekání utnuly Zbuzany, které přijely v rámci prvního kola. Na stadion si našlo cestu 290 diváků a určitě nelitovalo. Bylo totiž na co koukat! Každý byl zvědavý, v jakém světle se po letní pauze bude Admira prezentovat a jak budou platné posily. Ale zároveň přijel nováček Divize C se zvučnými jmény v sestavě – Winter, Dosoudil, Lička a Kincl. Před výkopem tak měl soupeř respekt jak fanoušků, tak i hráčů, přeci jen v MOL Cupu dlouho trápil třetiligový Písek.

Hned od úvodu zápasu však naši hráči dokazovali, že budou mít v zápase navrch. Po pár spálených příležitostech se již ve 12. minutě prosadil gólově Zahálka, když dostal míč z autu, obrana se před ním rozevřela a nikdo jej nenapadal. A tohle on umí, míč si povedl a zpoza vápna obstřelil brankáře ke vzdálenější tyči – 1:0. Vstřelený gól nám vliv krev do žil. Skóre se pokoušel navýšit Michálek, ale jeho projektil zamířil jen do náruče brankáře Wintera. O chvíli později však udeřilo podruhé, Pavlata, zády k bráně, dostal míč pár metrů před vápnem. Mladík v naší sestavě však nezpanikařil, obtočil se kolem obránců a rázem postupoval sám na Wintera. S šancí naložil mazácky – 2:0. To se hrála teprve 22. minuta! Nicméně se oklepali i hosté, Kincl to zkoušel z otočky po rohu, Víšek byl však připraven. V největší šanci hostí však selhal Mario Lička, když po centru z přímého kopu byl nehlídán, ale svůj volej zamířil jen těsně vedle Víškovy svatyně. Těsně před půlí jsme mohli jít ještě do většího náskoku, ovšem odmítli jsme brejk v přečíslení a Zahálka přestřelil bránu o slušný kousek. I tak se ale našim odcházelo do kabin ve velmi dobrém rozmaru.

Po patnáct minut dlouhé přestávce, ve které si fanoušci dopřáli klobásku, pivo a vybraní šťastlivci i radost z výhry v tombole, se opět roztočil kolotoč a opět jsme lépe zareagovali my. Hned v první velké šanci druhé půle nejdříve selhal Fric, nicméně k odraženému míči se dostal Pavlata a zasunul míč do sítě – 3:0. Hráli jsme opravdu dobrý fotbal, kombinace šlapala, tvořily se šance a na druhé straně defenziva pracovala, jak měla. Naši hráči namlsaní výrazným vedením se pokoušeli ještě o zvýšení. Mošna však zpoza vápna těsně přepálil břevno Winterovy branky. I podruhé byl Mošna neúspěšný, když mu připravil míč Čácha do dobré pozice. Ozvali se i hosté, Kincl se prodral k centru z přímého kopu a strčil do něj hlavu, jeho míč směřoval k tyči, ale Víšek byl rychlejší a míč stačil vytáhnout. Chvíli poté se blýskl Víšek proti dalšímu exligistovi, z boku si to na něj valil Lička, ovšem i on pohořel. Naše poslední velká šance přišla v 72. minutě, kdy Michálek loboval brankáře. Ten si na míč konečky prstů přeci jen sáhl a to se ukázalo jako klíčové! Míč totiž doskákal jen těsně vedle tyče. Po tomto okamžiku naše aktivita opadla, na hráčích bylo vidět zvolnění a snaha utkání jen dohrát. Za to jsme byli jednou potrestáni, celý zápas agilní pravý bek Zbuzan Maleček vnikl do vápna, přihrál pod sebe na Říhu a ten prostřelil Víška -3:1. V závěru už se toho moc nedělo, šance ubyly a my jsme si tak připsali první sezónní body do tabulky. Snad je potvrdíme za týden ve Dvoře Králové!

O.CH

Branky: 12´ Zahálka, 22´ a 48´ Pavlata – 75´ Říha.

Admira: Víšek – Paťha, Horák, Turák, Fric (86´ Šimek) – Majer, Mošna (88´ Herc), Zahálka, Čácha (73´ Komínek), Michálek (91´ Štefan) – Pavlata.

ŽK: Horák, Michálek, Mošna – J. Huňáček.

Diváci: 290

Hodnocení trenérů Jindřicha Tichaie (Admira) a Luboše Urbana (Zbuzany), jakož i vyjádření střelce Tomáše Pavlaty:

Pavlata v čele střelecké soutěže

Dvě branky mladíka Tomáše Pavlaty a jedna trefa Štěpána Zahálky do sítě FK Zbuzany, to jsou první zápisy v novém ročníku střelecké soutěže. Prémii pro vítěze věnuje tradičně mediální pracovník FK Admira Praha Aleš Pivoda.

Pravidla jsou jednoduchá – 50 bodů za gól doma, 100 bodů za gól venku.

Pořadí po 1. kole:

2 – Pavlata (2 doma + 0 venku)

1 – Zahálka (1 + 0)

Přehled všech vítězů soutěže

19 – Aleš Deré (Divize, 2006-2007)

17 – Tomáš Birma (Divize, 2012-2013)

16 – Jan Martinic (Pražský přebor, 2005-2006)

14 – Jan Martinic (Pražský přebor, 2004-2005)

13 – Michal Mičko (Divize, 2009-2010), Bohumil Nádeníček + Jiří Mošna (Divize, 2016-2017)

12 – Jan Fíček (ČFL, 2001-2002)

11 – Jiří Mošna (ČFL, 2013-2014)

10 – Ladislav Houzar (Divize, 2007-2008)

9 – Jiří Kahoun (Divize, 2003-2004), Miroslav Müller (Divize, 2008-2009), Michal Mičko (Divize, 2010-2011)

7 – Michal Mičko (Divize, 2011-2012), Milan Macek (Divize, 2015-2016)

6 – Dan Smejkal (ČFL, 2002-2003)

5 – František Liška (ČFL, 2014-2015)