Fotbal žádná sláva, výsledek jakbysmet FK Admira Praha – FK Kolín 1:1 (0:0), PK 2:4

Po dvou odehraných kolech jsme měli na svém kontě šest bodů za šest vstřelených branek. Tento předpoklad dával tušit, že bychom mohli bodovat naplno i proti Středočechům, tedy proti klubu, který v sezóně 2014/15 hrál druhou ligu.

Nicméně obraz hry hned od začátku byl poněkud nevalný. Obrovské množství soubojů, chyb a nepřesností vytvořily dohromady celek, který fanoušky příliš neuspokojil. Proto ani výpis šancí nebude nikterak dlouhý, bylo jich poskrovnu. Pozitivní však je, že se většinou odehrály před brankou hostí.

Největší šance v první půli přišla v 10. minutě, kdy si Paťhův centr našel Čácha a jeho střela se jen o pár decimetrů nevešla mezi tři tyče. Následně se do šance tlačil po centru Frice Pavlata, ale neprotlačil se. V dalších minutách byla k vidění pouze chabá hlavička Mikolandy vedle, hlavička Michálka hodně nad. Jediné, co potěšilo oko diváka, byla střela Zahálky zpoza vápna po tom, co Michálek vybojoval ve vápně míč a sklepl jej našemu kapitánovi. Jeho projektil však brankář hostí Blahovec s vypětím sil vytáhl na roh. To bylo suma sumárum vše z první půle.

Druhá půle začala trochu nečekaně, Kolínští se poprvé trefili mezi tři tyče. S tímto pokusem však neměl Víšek žádné starosti, letěl přímo do jeho koše. V 55. minutě jsme se dostali k rohovému kopu. Z něj přímo ohrozil branku Čácha, brankář Blahovec však míč vyrazil na další roh. A z něj udeřilo, Zahálkův centr propadl k Mošnovi, který ho v klidu uklidil placírou k bližší tyči – 1:0. Vedení nám však bohužel vydrželo zhruba dvě minuty, po zbytečné ztrátě míče a po závaru v našem vápně se k balonu dostal útočník hostí Jindřich a tečovaný míč se dokutálel za Víškova záda k jeho pravé tyči – 1:1. V 65. minutě trenér Tichai zkusil hru oživit dvojitým střídáním, když poslal na hřiště Šimka s Turákem místo Michálka a Čáchy. Žádný zázrak to nepřineslo, spíš se ještě Víšek musel v 71. minutě činit proti akci soupeře, kterou zastavil včasným výběhem a pohotovým zákrokem. Posledních dvacet minut bylo víceméně nezáživných. Takže se spíš jen čekalo na penalty, protože utkání skončilo 1:1.

A v nich byli hosté stoprocentní, Víška překonali Středočeši Němeček, Mlynka, Janecký a Živný, zatímco za nás se trefili jen Turák a Paťha. Selhal nejdřív Mošna a po něm zkušený Mikolanda, takže bonusový bod putoval do Polabí.

Doufejme tedy, že za týden se severočeskou Chrastavou uvidíme o poznání kvalitnější podívanou a lepší výsledek.

Branky: 56´ Mošna – 58´ Jindřich.

ŽK: Vácha, Šourek, oba Kolín.

Rozhodčí: Kříž – Pastyřík, Dobrý.

Přihlíželo 210 diváků

Admira: Víšek – Paťha, Mikolanda, Horák, Herc – Fric, Zahálka, Mošna, Čácha (65. Turák), Michálek (65. Šimek) – Pavlata (81. Martinic).

Naši střelci: Do čela poskočil Mošna

3 – Mošna (1 doma + 2 venku)

2 – Zahálka (1+1), Pavlata (2+0)

O.CH

Příští soupeř: Spartak Chrastava

Jeho dres obléká liberecká legenda Jiří Štajner.

Hraje se tradičně v neděli dopoledne (3. 9.), výkop 10.15