Sedmdesát minut solidního fotbalu, tři body a první místo FK Admira Praha – FK Hořovicko 2:1 (1:0)

Středočechům z Berounska start do sezóny nevyšel a prohráli i ve 4. kole v Kobylisích. Padesát minut hráli o deseti bez vyloučeného Novotného, jenže místo aby si odvezli výraznou porážku, nakonec snížili z penalty na 2:1 a dokonce bojovali o remízu. Naštěstí pro nás neúspěšně.

Sotva se Hořovicko na našem mokrém, po dešti podmáčeném trávníku rozkoukalo, už jsme vedli. Po Panýrkově centru zprava se trefil Kurek – 1:0. Pak trochu zazlobili hosté, ve 20. minutě se ozval hostující Novotný, který vyprášil gólmanu Jungrovi rukavice. Územní převahu však měli admiráci, ve 31. minutě v závaru před brankou hostí padl k zemi Zahálka, ale faul se nepískal. Domácí dál tlačili, ve 38. minutě vypálil Panýek, brankář Hořovicka Bébr míč vyrazil zpět k jeho kopačkám, Panýrek z dorážky však pouze rozezněl drátěný plot nad břevnem. Ve 41. minutě neudržel hostující Novotný nervy na uzdě, v přerušené hře si vysloužil už druhou ŽK (tedy ČK) a musel do šatny. Před přestávkou ještě znovu Panýrek zkusil prostřelit gólmana Bébra, ale vytěžil jen roh a z něj už nic.

Druhý poločase začali Středočeši nečekanou šancí, po rozehraném přímém kopu se ocitl v dobré pozici Klimeš, ovšem minul těsně tyčku. Naopak v 52. minutě se po rohu tlačili do střeleckých pozic Martinic a pak Vosický, jenže jeden ze zadáků soupeře před brankovou lajnou doslova zasedl míč. Admira dál tlačila, svou šanci po Zahálkově přihrávce neproměnil Štefan. V 72. minutě přišel krásný moment. Zahálka vypálil falšovanou ránu a míč se snesl nádherně, nechytatelně do šibenice – 2:0. Tento moment admiráky nakopl a Pavlata a potom i Kurek měli dobré chvilky před brankou hostí, oba však vychytal Bébr. Leč překvapivě to bylo Hořovicko, které i v deseti ovládlo konec zápasu. V 83. minutě zamířil po přihrávce Bělohlávka Klimeš nad břevno, o minutu později střílel Bělohlávek těsně vedle. A to nebylo všechno. V 85. minutě se nedomluvili admiráci gólman Jungr se zadákem Čížkem, v nouzi přišel Jungrův faul ve vápně a hostující Kopáč kopl míč z penalty do branky – 2:1. Poslední nadějnou akci předvedla v samém závěru Admira. Po Pavlatově přihrávce ale Kurek pálil nad. To bylo vše, vybojovali jsme tři body a posunuli jsme se do čela tabulky Divize A.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny

Admira: Jungr – Čížek, Komínek, Vosický, Horák – Martinic (77. Sázel) – Panýrek (80. Pelikán), Čácha (90. Turák), Zahálka, Štefan (61. Pavlata) – Kurek.

Branky: 5. Kurek – 1:0, 72. Zahálka – 2:0, 85. Kopáč z penalty – 2:1.

ŽK: 1:3

ČK: 0:1

Rozhodčí: Cupl – Cihlář, Špindlerová

Přihlíželo 252 diváků

Naši střelci:

5 – Zahálka (4 doma + 1 venku)

2 – Kurek (2 +0)

1 – Mošna (1 + 0).

Ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846

Příště: FK Jindřichův Hradec 1910 – Admira, 8. 9., výkop 10.30.