Mistrovské jaro jsme zahájili výhrou v derby na hřišti rivala SK Aritma Praha – FK Admira Praha 1:2 (0:1)

Dobře připravený trávník, větrno, bezmála vichřice, sem tam sluníčko. V dresu domácích premiérově exligista Štohanzl. K tomu značná nervozita na hřišti i na střídačkách. Prostě derby. To byl rámec prvního jarního mistrovského utkání, na které jsme netrpělivě čekali celou zimu. Dopadlo pro nás dobře, vyhráli jsme. I když jen těsně, ale zaslouženě.

V úvodu jsme měli dvě dobré šance, ovšem ani Majer, ani Čácha míč za záda brankáře domácích Starečka nedostali. Nadějně vypadala akce Martinice a zakončení Majera, ale Stareček byl na místě. První vážnější situace před naší brankou se odehrála, ještě než uběhla první půlhodina hry. Po rozehraném rohu skončil balón těsně nad břevnem Jungrovy branky. Za sto dvacet vteřin už jsme šli do vedení. Kurek zleva využil kiksu domácí obrany, našel před brankou Zahálku a náš nejlepší střelec ve 29. minutě zblízka otevřel jarní gólový účet – 0:1. Nedlouho poté musel Jungr nadvakrát likvidovat nebezpečí v podobě přítomnosti nekrytého vokovického Turbáka na malém vápně. Pak ještě Čácha střílel ze závaru před Starečkem, jenže minul branku.

Úvod druhé půle patřil spíše domácím a ti se v 57. minutě dočkali vyrovnání. Po naší zbytečné chybě přišel stejně zbytečný faul, pak přímý kop Aritmy a náš někdejší hráč Turák po jeho rozehrání přehodil bezmocného Jungra – 1:1. Naštěstí jsme dokázali už v 59. minutě odpovědět. Po ruce domácího obránce poblíž rohového praporku kopal Zahálka také přímý kop a naběhnuvší Horák hlavou znovu získal Admiře vedení – 1:2. Aritmu ovšem tento zásah nepoložil a až do konce zápasu hrozila vyrovnáním. Chvílemi před Jungrem „hořela tráva“… Admira přitom nevyužila situace, kdy postupovali tři naši hráči na jednoho zadáka domácích. V samém závěru naběhl do vápna před naši branku také gólman Aritmy, ale přežili jsme i dvouminutové nastavení. Tři body se tudíž vezly z Vokovic do Kobylis!

Za Admiru mač odehráli: Jungr – Křížek, Vosický, Lupínek, Horák – Martinic – Majer, Čácha, Douděra, Kurek – Zahálka. Střídali Herc, Fric, Fingerhut, Pavlata.

Branky: Turák – Zahálka, Horák.

Diváci: odhadem necelá stovka (rozhlas nebyl v provozu). Admiře fandila hlučná a přitom slušná parta našich OLD BOY´Z. Díky jim!

Rozhodčí: Průcha – Matyš, Urban.

Hodnocení trenéra Admiry Františka Peřiny zde:

Pohled trenéra Aritmy Tomáše Kubra, našeho někdejšího hráče: „První poločas jsme prohospodařili. Za ten druhý musím klukům poděkovat. Podmínky, za nichž se hrálo, tedy dobře nachystaná tráva po zimní přípravě na umělkách a silný vítr, paradoxně nahrály spíš Admiře, ačkoli by měly spíš nahrát nám. V této soutěži není mužstvo, které by dokázalo otáčet nepříznivé skóre. Zpravidla vyhraje ten, kdo jde do vedení. Dnes to byla Admira.“
Naši střelci: Zahálka přidal čtrnáctý zásah

14 – Zahálka (10 doma + 4 venku)

5 – Kurek (2 + 3)

3 – Šimek (0 + 3), Čácha (2 + 1)

2 – Douděra, Martinic, Fric, Panýrek (všichni 1 + 1), Pavlata (2 + 0)

1 – Vosický, Horák (oba 0 + 1), Mošna a Čížek (oba 1 + 0).

Tabulka a ostatní výsledky: https://vysledky.lidovky.cz/soutez.php?id_soutez=12846