Konečně! Vítězství na „horké“ újezdské trávě

FK Újezd nad Lesy – FK Admira Praha B 1:3 (1:1)

V Újezdě nad Lesy jsme už dlouho na vítězství nedosáhli, předtím jsme tam dvakrát remizovali. V neděli navečer to konečně přišlo. A to bez jediné posily z A-týmu!

Přitom mač pro nás začal šokem. Už v 16. minutě podnikli domácí rychlý útok po pravém křídle. Přišel prudký přízemní centr do pokutového území a smolař Matyáš Heinzel si pumlíč srazil do vlastní branky – 1:0 pro Újezd.

Naštěstí ve 29. minutě jsme domácím oplatili navlas stejnou mincí. Rychlé vhazování ze zámezí vpravo, přenesení hry na opačnou stranu, kde se ve vápně do míče opřel Timothy Pelikán a za záda gólmana Procházky ho tečoval újezdský Kodr – 1:1.

Po změně stran se více dařilo Admiře, ačkoli doplněný tým soupeře (nastoupil i exligista Vojtěch Hadaščok, známý zejména z Liberce, Vlašimi a naposledy z Dukly) dost kousal. V 59. minutě si Matyáš Heinzel naskočil na milimetrově přesný rohový kop zleva a hlavou pokořil tentokrát toho správného gólmana – 1:2.

V samém závěru Újezd mohutně tlačil a hnal se za vyrovnáním. A nebylo k tomu daleko! Přežili jsme ostřelování branky Jana Šrámka a v 91. minutě vystartoval Tomáš Pavlata do brejku s vlevo nabíhajícím, deset minut předtím přišedším Petrem Matějkou. Oba naši odchovanci to vyřešili na podtrženou jedničku, když z Pavlatovy přihrávky si Matějka šikovně připravil balón na střelu a pak z úhlu doslova propálil padajícího brankáře Procházku – 1:3.

V tabulce jsme teď na 3. místě za vedoucí Duklou JM a Podolím, a to o skóre.

Trenér Pavel Gregor byl tentokrát hodně spokojený: „Dvakrát jsme tu remizovali, konečně jsme to prolomili! Hráli jsme lépe než před týdnem s Třeboradicemi a vítězství z horké půdy Újezdu bereme všemi deseti! Podařilo se nám pokrýt novou posilu domácích Hadaščoka. Vážím si toho, že po brzké vlastní brance jsme zápas otočili, i když nás pořád trápí neproměňování gólových šancí. I tak si chlapci si zaslouží pochvalu. V Újezdě chodí největší návštěvy v přeboru, což se zase potvrdilo, diváci hlasitě fandí domácím, ale my jsme atmosféře nepodlehli a vezeme tři velmi cenné body.“

Admira B (dle zápisu): Šrámek – Pelikán (81. Matějka), Drescher (86. Horníček), Heinzel, Horváth (57. Trnka), Jung (60. Konejl), Karvánek (73. Šindelář), Komínek ©, Kotek, Křížek, Pavlata.

Branky: vlastní – Heinzel, Matějka a vlastní.

ŽK: 1:1 (hráno poměrně slušně, z obou stra)

Rozhodčí: Pytloun – Mičko, Halašta.

Výsledky 2. kola:

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/zapasy/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu?id_season=2021&id_team=0&id_round=2

Tabulka po 2. kole:

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/tabulka/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu