Čtyři branky béčku Vyšehradu a jsme první!

FK Admira Praha B – FK Slavoj Vyšehrad B 4:0 (2:0)

Derby béček je pokaždé prestižní záležitost. Asi i proto přijel z Vyšehradu v roli trenéra osobně majitel klubu Jaroslav Klíma a trenér Vladimír Pokorný byl zapsán jako masér. Jen pro připomenutí dávné minulosti – oba pánové kdysi oblékali náš admirácký dres.

Hrálo se ve vedru na Hovorčovické a byli jsme po celý mač lepší. Vyšehradské „šemíky“ jsme přehráli, měli během 90 minut asi tak dvě nebezpečnější standardky, ale Martinu Jungrovi gól nedali. Výsledek obraz hry konec konců vcelku dokumentuje.

Skóre otevřel už v 9. minutě Horváth – 1:0. Ve 36. minutě dal klid našim kopačkám druhým gólem Drescher – 2:0. Po přestávce zvýšil v 72. minutě Pavlata už na 3:0 a hned za čtyři minuty upravil Trnka na konečných 4:0.

Díky výraznějšímu vítězství jsme se posunuli do čela tabulky s devíti body, o skóre před druhou Duklu JM.

Trenér Admiry B Pavel Gregor byl po zápase spokojen: „Utkání s Vyšehradem je vždy výzva, Vyšehrad má talentované mladé mužstvo, proto jsme se na derby béček dobře připravili. Hrálo se na Hovorčovické, kde je menší hřiště, a tam se hraje jiný fotbal než na hlavním stadionu. Zaměřili jsme se hlavně na osobní souboje a na rychlý přechod do útoku. Musím chlapcům poděkovat za to, jak zápas ve velkém vedru zvládli a zaslouženě zvítězili.“

Admira B (podle zápisu): Jungr – Křížek, Komínek ©, Jung (65. Matějka), Karvánek (59. Trnka), Pelikán (76. Horníček), Pavlata, Skalický (73. Kotek), Horváth (53. Konejl), Heinzel.

Rozhodčí: Kohout – Andras, Borodáč.

ŽK: 1:0

Přišlo 76 diváků.

-api-

Naši střelci po 3. kole:

2 – Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Heinzel a Matějka (oba 0 doma + 1 venku), Horváth, Pavlata, Trnka (1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Výsledky 3. kola

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/zapasy/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu?id_season=2021&id_round=3

Tabulka po 3. kole

https://www.fotbalpraha.cz/souteze/tabulka/303-a1a-prazska-teplarenska-prebor-muzu