První jarní výhra venku, hattrick Pavlaty

FC Přední Kopanina – FK Admira Praha B 2:5 (0:2)

Každý tým má svého neoblíbeného soupeře, proti němuž se mu tradičně nedaří. Kopaninu už dopředu zřejmě straší mače s Admirou. Prostě s ní prohrává… Čím to je, těžko soudit.

Každopádně v neděli dopoledne to pro domácí začalo hned děsivě. Ve 3. minutě prošel rohový kop Timothyho Pelikána zleva rovnou, bez cizí teče, do branky – 0:1. V 10. minutě opět Pelikán rozehrál gólovou akci, vlevo našel Vojtu Karvánka, z jehož centru se hlavičkou prosadil náš dlouhán Tomáš Pavlata – 0:2.

O přestávce domácí v kabině jistě spřádali plány, jak průběh utkání otočit, ale slovo si vzali opět naši borci. V 52. minutě prokličkoval přes tři bránící hráče Kopaniny Vojta Karvánek, předložil balon znamenitě Filipu Horváthovi, který vymetl pavoučka z pravého horního růžku kopaninské svatyně – 0:3.

Domácí si pak hodně pomohli dvěma penaltami. Obě byly nařízeny správně. V 56. minutě po faulu na přišedšího kopaninského kanonýra Dana Urbana snížil střelou k pravé tyči Luboš Kučera – 1:3. A za čtyři minuty kopal týž Kučera opět penaltu a opět za faul na Urbana. Toho skolil ve vápně bodyčekem náš brankář Ivan Žulevič, který pak sice Kučerovi penaltu vyrazil, ale týž střelec dorážkou upravil skóre na 2:3.

V těch chvílích ožily kopaninské naděje na dobrý výsledek, ovšem výrazně proti byl opět Tomáš Pavlata. Ten se v 81. minutě rozběhl z vlastní poloviny hřiště, prosadil se mezi dvěma obránci FCPK a gólmana proměnil v solný sloup – „angličanem“ o tyč zvýšil na 2:4. A ještě ho gólový apetit neopustil, protože v 89. minutě po dlouhém nákopu z poloviny Admiry přetlačil Pavlata souboji tělo na tělo velezkušeného exligistu Jiřího Krejčího a už potřetí překonal gólmana Luboše Zavadila. Ten si na míč sice sáhl, leč vytěsnit na roh ho nesvedl – definitiva, 2:5.

Hodnocení trenéra Admiry B Františka Jakubce: „Začali jsme aktivně, brzy jsme vedli 2:0, aktivitou jsme domácí zaskočili. Dobře jsme hráli po obou stranách. Do poločasu jsme ještě nedotáhli tři, čtyři nadějné situace. Poločas mohl skončit poměrem 3:1. Do druhé půle nastoupil kopaninský Urban, velká opora mužstva, hodně nás zlobil. Ovšem brzy se zranil a zase odstoupil. Byla na něj možná trochu přísná penalta, ze které domácí snížili. Pak zahodil náš Horváth velkou šanci a z protiútoku po faulu opět na Urbana domácí díky jasné penaltě skóre stáhli už na jednogólový rozdíl. Pak se urodilo po jedné šanci na každé straně a v závěru se dvakrát prosadil Pavlata, což domácí zlomilo. A že Tomáš vstřelil už třetí jarní gól hlavou? Konečně se staví tam, kam má…“

Admira B (podle zápisu): Žulevič – Komínek ©, Heinzel, Křížek, Karvánek, Drescher (88. Votlučka), Horváth (65. Šindelář), Procházka, Pelikán, Pavlata, Trnka.

Branky: Kučera 2 (obě z PK) – Pavlata 3, Pelikán, Horváth.

Rozhodčí: Tikal – Gryc, Kučera.

ŽK: 1:1 (Škarda – Drescher).

Přihlíželo 50 diváků.

Naši střelci po 21 odehraných kolech:

10 – Pavlata (5 doma + 5 venku)

7 – Horváth (5 doma + 2 venku)

5 – Pelikán (1 doma + 4 venku),

4 – Trnka (2 doma + 2 venku)

2 – Matějka (0 doma + 2 venku), Heinzel (1 doma + 1 venku), Drescher (2 doma + 0 venku)

1 – Michálek (0 doma + 1 venku), Milner, Polanský, Kurek, Konejl (všichni 1 doma + 0 venku)

Poznámka: 3 góly si vstřelili naši soupeři do vlastní branky.

Ostatní zápasy:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a

Tabulka:

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/51c02da7-5e65-426e-b4bb-685d707c726a