ČFL: Derby přineslo čtvrté vítězství venku!

FK Motorlet Praha – FK Admira Praha 1:2 (1:0)

Projděme si dosavadní výsledky Admiry v této sezóně venku: v Sokolově 1:1, ve Štěchovicích 4:0, ve Zbuzanech 2:0, v Karlových Varech 2:0, a teď v 11. kole, v pražském derby na Motorletu v Jinonicích, 2:1. Úctyhodná bilance našeho týmu!

Jen doma to tak znamenitě nejde…

Když ve 14. minutě domácí čahoun, Izraelec Moše Elad Liad, mohutně naskočil na rohový kop zleva a hlavou prudce otevřel skóre na 1:0, prohodil tiskový mluvčí Admiry Aleš Pivoda: „Vloni jsme tu vedli a prohráli, teď prohráváme, takže vyhrajeme.“ A stalo se.

Pravdou je, že v první půli domácí často útočili, jejich hru tvořil podle očekávání věhlasný slovenský exligista Miro Stoch. Admira se snažila odpovídat také útočnými akcemi, ale brankáře Matěje Mihálka vlastně neohrozila. Poločas tedy skončil za stavu 1:0 pro Jinonické a přiznejme, že zaslouženě.

Ovšem hned ve 46. minutě zasadili naši borci Motorletu tvrdý úder. Než se domácí vůbec stihli dotknout míče, zahájil Vojtěch Venc atak po levé straně, Štěpán Zahálka si vyměnil balón s Michalem Fricem, z jehož přihrávky prostřelil Martin Čácha domácího gólmana – 1:1.

Admira mohla nastřílet i víc branek, šance neproměnili Ondřej Herc, Michal Douděra i Štěpán Zahálka. Dočkali jsme se až v 75. minutě. Útok začal zprava, rozjel ho Jáchym Trajhan. Balón pak putoval od Martina Čáchy doleva přes Michala Frice k Martinu Čáchovi, který nastřelil jednoho z domácích zadáků. Míč se od něj odrazil k Mírovi Horákovi, ten si ho znamenitě zpracoval na pravačku a smutný brankář Mihálek lovil pumlíč ze své sítě podruhé – 1:2.

Závěr jsme odehráli zkušeně, Motorlet sice kopal několik standardek, leč do vážnější šance se nedostal, Martin Keller v bráně chytal spolehlivě. Těsně před koncem sáhl trenér František Peřina ke třem taktickým střídáním a dovedl Admiru ke čtvrtému, velmi cennému vítězství venku.

Po prohře Plzně B ve Zbuzanech 0:1 jsme se na rezervu ligového mistra bodově opět dotáhli, máme jen o tři góly horší brankový rozdíl.

Hodnocení trenéra Františka Peřiny: „První porážka tohoto ročníku v minulém kole se podepsala na našem výkonu i v prvním poločase derby na Motorletu. Věděli jsme, co od utkání očekávat, a podle toho jsme se na soupeře připravovali. Průběhy posledních dvou utkání předchozích podzimních sezón, kdy jsme v Jinonicích shodně prohráli o jednu branku, nám dávaly určitou zkušenost. Přesto jsme ji nedokázali v prvním poločase přenést do hry a domácí v něm tak měli navrch. Nebyli jsme dostatečně přesní, důrazní, chybělo nám sebevědomí a především zakončení v blízkosti branky soupeře. Navíc jsme poměrně brzy inkasovali branku po rohovém kopu, kde jsme v podstatě vůbec nereagovali a nepokryli jednoho z nebezpečných hlavičkářů Motorletu.

Poměrně bez emocí jsme si o poločase řekli, že takto hrát nemůžeme, že je potřeba změnit v podstatě vše. Především důraz, osobní souboje, pohyb, střelbu, najít sebevědomí pro konstruktivní hru, posunout napadání soupeře výš v poli a eliminovat tak jeho hru ve středu hřiště.

Myslím, že se nám to podařilo. Pomohla nám rychlá branka z prvního útoku druhého poločasu a o ten jsme opřeli všechny atributy, které jsem dříve jmenoval ke zlepšení. Jediné, co můžu hráčům vyčítat, že nerozhodli utkání dříve z jasných šancí, kterých jsme za druhý poločas měli hned několik. Mohli jsme si tak ušetřit těžké chvíle při standardních situacích soupeře ve čtyřech minutách nastavení utkání. Vyhráli jsme ale zaslouženě, když jsme Motorlet ve druhém poločase přehráli jak herně, tak i kondičně a eliminovali jsme střelce Stocha.

Celkově hráče chválím za druhý poločas, byl to opět velmi dobrý, týmový výkon, které tradičně letos venku předvádíme. Je jen škoda, že ne také v domácích zápasech.“

Motorlet: Mihálek – Elad, Nátr (64. Rossmann), Rataj, Vaněk (83. Hauer), Stoch, Gilian (78. Kolář), Žaloudek, Kodr, Hroník (64. Sehedi), Walter.

Admira: Keller – Herc, Horák, Čížek, Fric – Martinic (90. Mošna), Venc – Mráz (32. Trajhan), Čácha (90. Michálek), Douděra (90.+4. Mlynka) – Zahálka.

Branky: 14. Elad – 46. Čácha, 75. Horák.

Rozhodčí: Hlaváček – Gunitš, Dohnal.

ŽK: 2:4 (15. Elad – za oslavu gólu až na tribuně k sezení, 90.+3. Žaloudek – 5. Horák, 39. Zahálka, 85. Douděra, 90.+3. Trajhan).

Mezi 208 diváky nechyběl hlučný hlouček našich OLD BOY´Z, u ohrazení spolu s nimi admiráci oslavili vítěznou trefu Míry Horáka a potom i důležité tři body.

Ostatní výsledky 11. kola: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Tabulka po 11. kole: https://souteze.fotbal.cz/turnaje/table/6860b60b-155c-4608-a2d4-a0842eb48264

Naši střelci – Čácha se přiblížil k Zahálkovi

8 – Zahálka (4 doma + 4 venku)

6 – Čácha (4 doma + 2 venku)

1 – Záruba, Čížek, Michálek, Herc, Horák (všichni 0 doma + 1 venku), Venc (1 doma + 0 venku).