Asistent trenéra: Petr Mašek 733 350 694
masek74@seznam.cz
Manažer Jaroslav Moudrý 602 174 545
moudry.fotbal@seznam.cz

Divize A soutěžní ročník 2017 / 2018 - jak daleko to máme k našim soupeřům. (PDF)

23.7.2017

Cennou výhru zařídil Jirka Mošna
SK Kladno - Admira Praha 2:3 (1:1)

Kladno kope taky Fortuna divizi, ale B-skupinu. Poté, co ho z MOL Cupu drtivě (5:2) vyřadila Dobříš, kladenské vedení odvolalo trenéra Pihávka a nahradilo ho Pejšou. Nový kouč ovšem musel na úvod svého angažmá u kladenského áčka skousnout jednobrankovou porážku od Admiry.
Přátelák vypadnuvších z MOL Cupu se hrál v Srbech u Kladna a náš trenér Jindra Tichai ho zhodnotil takto: "Bojovná příprava se spoustou chyb v rozehrávce a dalších nepřesností. Nebyl to nijak pohledný fotbal, zápasu by asi spíš odpovídala remíza. V poločase byl stav 1:1. Po přestávce chytil mladík Dominik Cingel v naší brance Středočechům asi tři gólovky, ale po rohu domácích inkasoval. V závěrečných dvaceti minutách jsme začali více běhat, zjednodušili jsme hru a přineslo to výsledek. Nejprve Jirka Mošna vyrovnal na 2:2 a všechno nakonec rozhodl zase Jirka Mošna, který minutu před koncem na půli protihráči vypíchl míč a své sólo zakončil vítězným gólem."

Branky: 1:0 Kafka, 1:1 po akci Mikolandy Fric, 2:1 po rohovém kopu Kroutil, 2:2 Mošna, 2:3 ze samostatného úniku Mošna.

Admira: Víšek (46. Cingel) - Pelikán, Horák (20. Komínek), Sázel, Hájek - Zahálka (46. Čácha), Štefan, Mošna - Špaček, Fric (46. Šimek) - Mikolanda (46. Pavlata).

Další přípravné utkání sehrajeme s týmem Uhelných skladů, který nejprve přijal nabídku hrát Fortuna divizi, ale nakonec se rozhodl setrvat v Pražském přeboru. Hraje se na stadionu US ve středu 26. 7., výkop 18.30.

Pokračoval MOL CUP - jak si v 1. kole vedli naši soupeři?

Zbuzany - Písek (ČFL) 2:3, Písek vyhrál po penaltě v nastaveném čase (!!!)

Turnov - Benátky (ČFL) 3:2

Čáslav - Příbram (FNL) 1:2

Vysoké Mýto - Pardubice (FNL) přerušeno pro průtrž mračen, nový termín 25. 7.

Živanice - Olympia Praha (FNL) 2:2, PK 5:3

Kolín - Ústí nad Orlicí (ČFL) 1:3

Vykáň - Ústí nad Labem (FNL) 0:4

Mšeno - Dobrovice (ČFL) 4:2

Náš přemožitel z předkola, Neratovice-Byškovice, prohrál doma s třetiligovým Převýšovem 0:2.

-api-

20.7.2017

Dopředu dobře, vzadu propadák
Admira – FK TJ Štěchovice 3:6 (1:3)

Se Středočechy od Vltavy jsme se kdysi utkávali v Divizi a pak i v ČFL. Momentálně mají zřejmě kvalitnější tým. V přátelském utkání na trávě v Dolních Měcholupech nás zaslouženě porazili.

„Klasické přípravné utkání, kdy trenér zkouší vše, co má,“ zhodnotil utkání stručně náš manažer a sekretář Jaroslav Moudrý.

Admira: Víšek - Pelikán, Horák, Komínek, Paťha, Štefan, Zahálka, Čácha, Mošna, Majer, Pavlata.

Střídali: Fric, Sázel (zkouška HFK Olomouc), Špaček, Hájek, Žulevič.

Branky:

1. min. 1:0 Zahálka

7. min. 1:1

25. min. 1:2

38. min. 1:3

62. min. 1:4

66. min. 1:5

76. min. 2:5 Fric

82. min. 2:6

87. min. 3:6 Hájek

Úvod zápasu byl velmi nepovedený, hned v prvních vteřinách se Admira ujala vedení. To ale neudržela příliš dlouho. Naši hráči byli více u balonu, šance střídala šanci a vyrovnání dosáhl Štěpán Maruš. Do konce poločasu otočil skóre a posléze i navýšil skóre dvěma góly Lukáš Batka.

Druhý poločas zpočátku příliš fotbalové krásy nenabídl, ale poté se diváci dočkali dávky pěti gólů. Zpočátku to vypadalo, že je Admira na ručník. Matěj Štědronský se Štěpánem Kučerou navýšili skóre na průběžných 1:5. Poté se soupeř dočkal mírné korekce, na kterou záhy odpověděl premiérovým gólem Ladislav Volešák. Před koncem zápasu ještě Admira kosmeticky upravila výsledek na konečných 3:6.

V MOL Cupu jsme se ani neohřáli a jsme venku
FK Neratovice-Byškovice – Admira Praha 2:1 (1:0)

Admira - Žulevič, Herc, Komínek, Horák, Paťha, Pelikán (46. Pavlata), Zahálka, Šimek (60. Čácha), Majer (82. Fric), Mošna.

„Nepříliš pohledné utkání s množstvím soubojů a dostatkem šancí, ale herně bylo vidět, že je začátek přípravy, a ve hře bylo spousta nepřesností.

Domácí se dostali do vedení z trestného kopu, my jsme svoje šance nevyužili a soupeř nás potrestal z rychlého protiútoku. Nám se podařilo snížit po rohovém kopu, kdy si domácí dali vlastní branku, ale přes tlak v posledních dvaceti minutách jsme už vyrovnat nestihli.“ Tak zhodnotil nepodařené utkání trenér Jindřich Tichai.

Manažer klubu a sekretář Jaroslav Moudrý přidal svůj pohled: „Po prvním týdnu přípravy se nám utkání herně nevyvedlo, spousta individuálních chyb nás připravila o postup do prvního kola. Do mistráku je měsíc čas a je potřeba popracovat na spoustě věcí. Místo 1. kola MOL Cupu doma s Převýšovem se utkáme s dalším účastníkem Divize B, kterou neznáme, a to v sobotu 22. 7. s Kladnem, v 10.15 v Srbech.“

A přidáme ještě úryvky z referátů médií:

Neratovičtí fotbalisté byli po celý průběh domácího zápasu s pražskou Admirou lepším týmem. O to se staral především středopolař Ďurinda, s nímž si obrana hostů vůbec nevěděla rady. A byl to právě šikovný domácí záložník, který se podepsal pod úvodní branku zápasu. Sám totiž potrestal nádherně trefeným přímým volným kopem z hranice šestnáctky faul na svoji osobu. Gólman Pražanů Žulevič se za míčem jenom smutně ohlédl. Hosté v podstatě spoléhali jenom na rychlé kontry, které ale navíc zbrkle zakončovali střelami mimo branku nebo do brankáře Šteinera. V 69. minutě navíc na 2:0 pro domácí zvýšil Moravec, ale o poklidný závěr zápasu se Neratovičtí připravili sami. Zpět na kontakt se totiž soupeř dostal hned po dvou minutách, když si míč nešťastně do vlastní sítě srazil Radek Šulc. Naštěstí pro něj se ale hosté už k dalšímu gólu nedostali.

Mělnický deník

Pražané o den dřív dali trenéru Jindřichu Tichaiovi dárek k svátku v podobě vítězství nad třetiligovým Loko Vltavín (2:1), jenže v neděli je čekal pohárový duel a konečná. „Výhra nad Vltavínem byla příjemná, ale v tom utkání to bylo hlavně o zkoušení nových hráčů, ať už z naší strany, nebo ze strany soupeře,“ nepřeceňoval výhru trenér týmu z Kobylis.

Pohárový duel s Neratovicemi byl podle něj vyrovnaný. Bylo vidět, že mužstva jsou na začátku přípravy, kdy se nabírá kondička a ladění herní formy teprve přijde. „Chtěli jsme postoupit. Šance byly na obou stranách, soupeř proměnil o jednu víc a byl na konci tedy šťastnější,“ komentoval pohárový duel Tichai.

Na straně Admiry prý byla řada individuálních chyb, vázla i kombinace. Naproti tomu Neratovice vsadily na jednodušší hru, kdy za obranu létaly nakopávané dlouhé míče. „Hezký fotbal to moc nebyl. Nedá se nic dělat, z poháru jsme venku. Teď budeme pokračovat v přípravě na divizi,“ dodal trenér Admiry.

Propadák Pražanů v předkole

Kromě Admiry vypadl v předkole i Motorlet, který rozstřílel na svém hřišti nováček Fortuna divize FK Seko Louny 4:1. Účastník 1.A třídy Střešovice prohrál čestně s divizním Baníkem Souš 1:3 a divizní Aritma podlehla divizní Čáslavi v Kněževsi 0:2.

Do nové sezóny jsme vykročili cennou výhrou
Admira Praha - Loko Vltavín Praha 2:1 (1:0)

Hráno na hřišti v Dolních Měcholupech.

Branky Admiry : Vosický, Špaček

Admira: Cingel, Pergl, Vosický, Čížek, Hájek, Pelikán, Fric, Čácha, Štefan, Špaček, Vachoušek. Střídali Karel, Cejnar, Šimek.

První utkání sezóny, kdy se potkala dvě mužstva s novými hráči na zkoušku. U nás hrály až na výjimky (Vosický, Šimek, Fric) nové tváře, které doplnili dva mladíci z týmu U19, jenž vyhrál Přebor Prahy a postoupil do České ligy dorostu. Admiráci potěšili trenéra Tichaie výhrou v den, kdy slavil své jmeniny.
"Zápas byl běhavý a bojovný a v obou poločasech vyrovnaný. My jsme se ujali vedení brankou Vosického z trestného kopu už v prvním poločase a ve druhém po rychlém proti útoku zvyšoval Špaček. Za hosty korigoval na konečných 2:1 z pokutového kopu Pejša. Zápas se mi líbil, nikdo z hráčů mě nezklamal a samozřejmě jsme rádi za vítězství," zhodnotil utkání Jindřich Tichai, trenér A-týmu.

10.7.2017

Na úvod deset kilometrů

Během na 10 kilometrů začala letní příprava divizního A-týmu Admiry. O pár slov na úvod jsme požádali trenéra Jindru Tichaie.

Kolik hráčů jsi na úvod letní přípravy v areálu Admiry přivítal?
"Sešlo se celkem 24 hráčů, někteří další byli ještě omluveni. Například Patrik Zolotuchin prodělal mononukleózu a bude chybět nejméně do září. Honza Šmidrkal se rozhodl hrát přebor za béčko."

Kteří borci náš klub opustili?
"Jirka Kurek jde do Německa, nepokračují u nás Bohouš Nádeníček, Petr Jackl, Jan Ondrůšek."

A nové tváře?
"Počítáme s Petrem Mikolandou, Martinem Čáchou, Timothy Pelikánem. Do přípravy přišel nám už známý Robert Turák, který je hráčem Loko Vltavínu a minulou sezónu odehrál na Aritmě. Naskočí ještě další hráči. Kdo z nich v Admiře zůstane, teprve uvidíme."

Co změny v realizačním týmu?
"Zůstává Honza Kostrba jakožto vedoucí mužstva a současně asistent. Mým novým asistentem je Petr Mašek z plzeňské Doubravky. A chystáme ještě jedno doplnění realizačního týmu. Zatím řeknu jen tolik, že půjde o velmi půvabnou posilu."

-api-

Na start letní přípravy se přišli podívat mj. sekretář FK Admira Jarda Moudrý, organizační pracovník klubu Ladislav Čadský, trenér béčka Franta Peřina, hlavní pořadatel Jarda Kutiš nebo třeba tenisová legenda Petr Korda st.