Staré aktuality

aktuality z 17.6.2002

Admira/Slavoj – Karlovy Vary/Dvory 4:0

Výborným výkonem a rekordním vítězstvím se naše mužstvo rozloučilo s domácím stadiónem, protože podzimní část dalšího ročníku ČFL, v níž jsme se definitivně zachránili, odehrajeme na stadiónu sousedního Meteoru VIII. V Kobylisích totiž od pondělí 17. června probíhá rekonstrukce hrací plochy.
Ale zpět k důležitému utkání se Západočechy, jimž jsme měli oplácet podzimní prohru 0:1 z dvorského trávníku. Už ve 3. minutě dopravil Vrážel balón do sítě brankáře Lutzbauera, ale pro faul gól neplatil. Zato proti Bartošově hlavičce v 10. minutě už nemohl mít nikdo námitky – 1:0. Za 5 minut se trefil skvěle po zemi k pravé tyči Smejkal a vedli jsme 2:0. Hned v úvodu druhé půle, přesně ve 48. minutě, zvýšil Vrážel nyní už regulérní brankou na 3:0 a v 86. minutě dorazil zdrcené Západočechy nádherně cílenou střelou do „šibenice“ Fíček – 4:0. Naše zadní řady a brankář Beznoska hostům nepovolili ani čestný gól, i když je pravda, že karlovarští střelci dvakrát orazítkovali tyč kobyliské branky. V 80. minutě poslal sudí Adam z Kladna prostřednictvím červené karty do šaten hostujícího Sochora, který neunesl tíži porážky a fauloval bez míče. Škoda jen, že v nedělním podvečeru přišlo pouze 150 diváků – souboj dvou mužstev, bojujících o zachování ligové příslušnosti, by si zasloužil lepší kulisu. Ovšem na druhou stranu – děkujeme touto cestou za znamenité povzbuzování našim vlajkonošům a rádi se s nimi budeme potkávat i na podzim na Meteoru.
Poslední utkání končícího ročníku ČFL sehrajeme na Kladně proti domácímu SK, sestupujícímu do divize. V případě vítězství bychom mohli v konečné tabulce obsadit i 9. místo.

Diváckou soutěž vyhrál zcela jasně Dan Smejkal

Naše soutěž, kde utkání vždy hodnotí čtyři diváci, byla pro jaro 2002 uzavřena. Před utkáním s Karlovými Vary-Dvory předali manažer klubu Jiří Kubice a sportovní ředitel Mgr. Jan Martinic první cenu – dárkový koš sponzorské firmy MADE – vítězi Danu Smejkalovi.
Konečné pořadí jarní sezóny 2002: 114 - Smejkal, 84 - Procházka, 57 - Fíček, Bartoš, 55 - Barnat, 36 - Růžička, 30 -Kejmar, 23 - Fišer, 21 - Vrážel, 17 - Korbel, 13 - Stránský, Marek a Mamurov, 11 -Beznoska, 6 - Martinic a Houzar, 4 - Prošek. Celkově bylo rozděleno 560 bodů.
Danovi Smejkalovi, který byl největší oporou našeho týmu, k výhře blahopřejeme.

aktuality z 11.6.2002

SK Semily – Admira/Slavoj 3:0

V utkání, v němž jsme si mohli již definitivně pojistit záchranu v ČFL, jsme bohužel odvedli slabý výkon a vysoko jsme prohráli. Za dlouhé komentáře hovoří slova manažera Jiřího Kubiceho bezprostředně po konečném hvizdu rozhodčího: „To, co jsme dnes předvedli, byl děs…“ Domácí měli po celý zápas převahu a uměli ji vyjádřit i brankově. Gólem „do šatny“ ve 45. minutě otevřel skóre Kandráč, v 55. minutě zvýšil Petřík na 2:0 a už v nastaveném čase nám přidal na neveselou cestu do Prahy třetí branku P. Šafář. Před 400 diváky pískal sudí Gruber.

Karlovy Vary ještě na Admiře, podzim už na Meteoru

Poslední domácí utkání v letošní ČFL sehrajeme proti Karlovým Varům-Dvorům. Jakékoli vítězství nám definitivně zajistí účast v ČFL i pro příští sezónu. Úředně stanovený termín utkání Admira-Karlovy Vary je neděle 16. června v 17 hodin. Lze ovšem čekat, že fotbalový svaz nařídil jednotné termíny a začátky utkání A/S-K. Vary, Čelákovice-Teplice B, Milín-Chrudim, HK B-ČB B a Semice-Prachatice, neboť celkem sedm týmů je ještě ohroženo sestupem. Zápas bude řídit sudí ing. Martin Havel ze Sedlčan, asistovat mu budou Ladislav Míka z Vlašimi a Jiří Jech z Kardašovy Řečice. Delegátem ČMFS je Jiří Hasan z Libošovic.
Podzimní část dalšího mistrovského ročníku už odehrajeme v Libni na stadiónu Meteoru VIII – na našem stadiónu totiž bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce travnaté plochy.

Červnová blahopřání

V červnu oslavují své narozeniny tito admiráci:
dne 1. června Josef Krejča (1946), ing. Jan Pacík (1957);
dne 4. června ing. Antonín Vilímec (1947);
dne 6. června Jiří Mamurov mladší (1982);
dne 19. června Pavel Blumenthál (1968).

Přejeme hodně zdraví a radosti z admiráckého fotbalu!

aktuality z 4.6.2002

Admira/Slavoj – Tatran Prachatice 3:1

Druhý tým tabulky a stále ještě kandidát na postup do II. ligy v Kobylisích nenadchl. Naše mužstvo na hrbolatém trávníku nezahrálo nijak oslnivý fotbal, ale na tři body to stačilo. Přitom jarní bilance Jihočechů na hřištích soupeřů varovala – kromě Varnsdorfu Tatran vyhrál všechna utkání. Skóre načal už v 5. minutě krásným volejem Houzar, když prudkou střelou pod břevno trefil přesný centr Fíčka – 1:0. Houzar vsítil svůj první gól v ČFL a stál za to. V 15. minutě nastřelil hostující Bumba břevno a ve 20. minutě zakončil Pecka rychlý útok hostí do naší rozhozené obrany – 1:1. Po změně stran jsme už měli více ze hry, ovšem rozhodnutí přišlo až v závěru. V 83. minutě skosil v pokutovém území brankář Prachatic Karel střídajícího Korbela a rovněž střídající Šimek z penalty málem protrhl síť – 2:1. V 87. minutě kopal Smejkal z úhlu přímý kop a Bartoš hlavičkou míč jen „lízl“ milimetrově k tyči – 3:1. V poslední minutě ještě Fíček přehodil vyběhnuvšího brankáře, ale míč přeskočil břevno. Mohli jsme tedy vyhrát 4:1, ale i 3:2, protože už v nastaveném čase stříleli hosté z hranice šestnáctky přímý kop. Zedník však poslal balón nad Beznoskovu branku. Před 200 diváky pískal sudí Berka.

Poslední domácí utkání v letošní ČFL je na pořadu v neděli 16. června proti Karlovým Varům-Dvorům od 10.15 hodin. Zveme proto všechny příznivce našeho klubu, neboť podzimní část dalšího mistrovského ročníku už odehrajeme v Libni na stadiónu Meteoru VIII – na našem stadiónu totiž bude probíhat rozsáhlá rekonstrukce travnaté plochy.

V divácké soutěži vede suverénně Dan Smejkal

Pokračovala naše soutěž, kde utkání vždy hodnotí čtyři diváci; každý rozděluje libovolně deset bodů. V čele je jasně kapitán týmu Dan Smejkal, který může být předstižen už jen teoreticky. Vítěz soutěže, jež bude uzavřena utkáním v Semilech, obdrží před utkáním s Karlovými Vary dárkový koš, který věnuje firma MADE.

Stará láska nerezaví

Další utkání sehráli „staří páni“ pod hlavičkou kobyliské restaurace U Hofmanů, tentokrát dokonce na našem hlavním hřišti. Jedenáctka, jejíž páteř tvoří bývalí hráči a trenéři Admiry, hostila celek Chotutic a vyhrála 6:3. Z admiráků nastoupili Blumenthal, Petr Roubík, Ivan Dolejš, Křeček, Mamurov starší, Forejt a Bezděk. Zranění nepustilo na trávník Balouna. Branky za domácí vsítili Velíšek 2, Škirda, S. a I. Dolejšové a Forejt z penalty.