Staré aktuality

aktuality z 16.8.2002

Nejprve šok, pak pětibrankový koncert!
Admira/Slavoj – FK Teplice B 5:1 (2:1)

Doslova šokem začala pro naše mužstvo na trávníku Meteoru VIII, kde hrajeme podzimní mistrovská utkání ČFL, nová sezóna. Uplynuly sotva dvě minuty a náš Martinic srazil centr Obrtlíka za záda brankáře Václavíka – 0:1. Naštěstí už v 7. minutě našel Smejkal před brankou hostí vysokého Bočka a ten z voleje srovnal na 1:1. Když pak Smejkal z 30 metrů nachytal ve 38. minutě na hruškách nepozorného brankáře Severočechů Koláře, vedli jsme 2:1 a naše mužstvo, hrající v nových sněhobílých dresech, zakoupených sponzorem ing. Janem Pacíkem, začalo koncertovat. Po změně stran totiž přidal v 66. a v 72. minutě dvě branky Boček, takže se v barvách Admiry uvedl hned hattrickem, a v 86. minutě vymetl Smejkal z přímého kopu pavučinky v horním koutě teplické branky popáté – 5:1. Takový start do nové sezóny jsme věru nečekali! Škoda, že ve slunečném nedělním dopoledni přišlo jen 250 diváků, dost fandů tou dobou sledovalo divizní klání Vyšehradu s Kadaní. Nechyběli však naši věrní mladí vlajkonoši, kterým mužstvo po utkání poděkovalo za neúnavné povzbuzování.
Naše sestava: Václavík - Mamurov, Müller, Martinic, Růžička - Marek, Štumpf, Smejkal, Vrážel (66. Soukup) - Fíček, Boček (85. Šimek).

Jak to viděli trenéři

M. Beznoska (Admira/Sj.): „Na Teplice B jsme se dobře připravili, pokryli jsme důsledným presinkem jejich tři klíčové hráče a nedovolili jsme jim hrát jejich hru. To přineslo úspěch a vysoké vítězství nad soupeřem, který se v tabulce bude zřejmě pohybovat v její první polovině. Z dobře pracujícího mužstva bych snad vyzvedl útočníka Bočka – tři branky se v ČFL nestřílejí každý týden. Naopak více jsem čekal od druhého útočníka Fíčka, hrál příliš bojácně a nedůrazně. Z Prachatic se v příštím kole pokusíme přivézt do Prahy aspoň bod.“
M. Řízek (Teplice B): „První poločas z naší strany ještě ušel, ale to, co jsme předváděli po přestávce, byla hrůza… S některými hráči si budeme muset důrazně popovídat. Přece se nemůže stát, aby brankář v ČFL dostal tři branky ze třiceti metrů… V přípravných utkáních jsme sice vyhrávali, ale dnes jsme narazili na soupeře, který byl o dvě stě procent lepší, než mužstva, s nimiž jsme hráli v létě.“

Ve II. kole pojedeme do Prachatic – v sobotu 17. srpna tam nastoupíme v 10.15 hodin proti domácímu Tatranu.
Ve III. kole nás na Meteoru VIII čeká nováček Marila Příbram B. Toto utkání bude sehráno v neděli 25. srpna, ovšem až v 17 hodin, neboť v 10.15 hodin hrají domácí své mistrovské utkání Pražského přeboru.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání.

1 – Růžička, Müller, Štumpf, Martinic.

Návštěvy na Meteoru

250 – Admira v. Teplice B 5:1.

V čele divácké soutěže jsou střelci Boček a Smejkal

Boček a Smejkal, střelci utkání s Teplicemi B, se s vysokým bodovým ziskem po zásluze usadili jako tandem na čele žebříčku divácké soutěže, již odstartoval tradičně sekretář FK Josef Vavruška. Každý zápas hodnotí čtyři vybraní diváci, z nichž každý rozdělí libovolně deset bodů libovolným hráčům Admiry/Sj. Na jaře letošního roku vyhrál diváckou soutěž Dan Smejkal.
Aktuální pořadí: 1. Boček (17 bodů), 2. Smejkal (16), 3. Růžička (4), 4. Fíček (2), 5.-6. Soukup, Růžička (oba 1). Celkově bylo zatím rozděleno 40 bodů.

aktuality z 9.8.2002

Výsledky utkání našeho mužstva v letní přestávce

SK Slavia (ligový dorost) – A/S 3:2, přátelsky, naše branky Korbel, Šimek, hráno v Krhanicích 17. července;

SK Roudnice (divize) – A/S 1:1, penalty 5:4, I. kolo Českého poháru, naši branku vsítil Korbel, penalty proměnili Fíček, Mamurov, Růžička, Vladyka, neproměnil Korbel, hráno v Roudnici 21. července;

FC Velim (divize) – A/S 0:3, přátelsky, naše branky Fíček 2, Boček, hráno v Sokolči 24. července;

Slavoj Vyšehrad (divize) – A/S 3:3, přátelsky, naše branky Marek, Růžička, Šimek, hráno 27. července v Libeři;

FC Dragoun Břevnov (divize) – A/S 1:2, přátelsky, naše branky Šimek 2, hráno 31. července v Řevnicích;

Radotínský SK (přebor Prahy) – A/S 2:4, přátelsky, naše branky Smejkal 2, Boček 2, hráno 3. srpna v Radotíně.

Meteor VIII (přebor Prahy) – A/S 1:3, přátelsky, naše branky Štumpf, Boček, Fíček, hráno 7. srpna ve Veltěži pouze na 75 minut.

Střelci prázdninových branek:

4 - Šimek, Boček
3 - Fíček
2 - Korbel, Smejkal
1 - Marek, Růžička, Štumpf

Josef Forejt osmdesátníkem - blahopřejeme!

Josef Forejt starší, jedna z nejvýznamnějších postav kobyliského fotbalu, se 14. srpna dožívá skoro neuvěřitelných 80 let. Pan Forejt patří nepochybně mezi ty muže, kteří se natrvalo zapsali do historie našeho klubu, například spolu s věhlasnými hráči Žďárským, Rýgrem, Troníčkem, Kolečanim, Zamazalem, Máchou, Němečkem, Paškem, Novotným, Kinským (otcem dnešního mistra ligy Antonína) či Segmüllerem. Začínal kdysi na plácku u salesiánského internátu na Kobyliském náměstí a dotáhl to až do absolutní špičky české kopané. Připomeňme, že v 50. letech se pod jeho vedením naše znovuzrozené mužstvo, tenkrát pod hlavičkou Dynamo Kobylisy, probojovalo z 1.B třídy až do II. ligy. V 80. letech usedl na trenérskou lavičku Admiry Praha 8. Se jménem Josefa Forejta jsou spojeny slavné časy Slavie, Teplic, Vlašimi, Motorletu. Pan Forejt patří k pravidelným návštěvníkům na zápasech A-mužstva, je dlouholetým členem klubu. Patří mu naše poděkování za vše, co pro admirácký fotbal udělal. Do dalších let mu přejeme pevné zdraví a spoustu fotbalových radostí.