Staré aktuality

aktuality z 29.8.2002

Drama do poslední vteřiny se šťastným koncem

Admira/Slavoj – Marila Příbram B 1:0 (0:0)

Příbramské béčko je sice nováčkem ČFL, ale zdá se, že bude patřit k lepší společnosti této soutěže. Má totiž odkud brát kvalitní hráče – příbramský klub „vykoupil“ vlastně celý tým Drnovic a také mládežnická základna u Litavky produkuje výborné hráče. Na trávníku Meteoru VIII se v neděli 25. srpna od 17 hodin představila Příbram B jako kompaktní, v útoku nebezpečná jedenáctka. V první půli dokonce nastřelila Lizákem břevno naší branky, kterou hájil Václavík.
Po změně stran měl nejprve ohromnou příležitost náš Fíček, po boku s Bočkem uháněl na branku hostí, ale nastřelil jen brankáře Příbrami Kafku. V 55. minutě zahrál hostující Horváth loktem v pokutovém území a sudí Příhoda nařídil penaltu. Tu střelou k levé tyči po zemi proměnil Dan Smejkal, i když se štěstím: Kafka si na míč sáhl – 1:0. Do konce jsme měli ještě dvě ohromné šance – nejprve Fíček přehodil vybíhajícího Kafku, 220 diváků už jásalo, ale míč obloukem skočil a odrazil se od břevna. Těsně před koncem dobře pálil střídající Korbel, ovšem Kafka míč špičkou nohy vytěsnil na roh.
I Příbram mohla skórovat. Už za stavu 1:0 se vydal prvoligový Daniel Šmejkal na dlouhý, čtyřicetimetrový výlet a těsně před šestnáctkou ho jen za cenu „žlutého faulu“ zastavil Müller. Hostující čahoun Riegel, který mimochodem po celou dobu dobře pokrýval našeho dlouhána Bočka, vypálil z přímého kopu půl metru vedle levé „šibenice“ Václavíkovy branky. Oddechli jsme si… Čtyři minuty před koncem se dokonce míč ocitl v naší síti, ale pomezní sudí Teuber měl už předtím praporek nad hlavou na znamení ofsajdu.
V hektickém závěru nastavil rozhodčí Příhoda čtyři minuty, ale na stavu se už nic nezměnilo. Díky nejtěsnější výhře 1:0 jsme nadále na čele tabulky ČFL!

Jak to viděl trenér Miloš Beznoska:

„Proti Příbrami B, která má velmi kvalitní mužstvo, jsme nepodali tak soustředěný výkon, jaký nám vynesl vysoké vítězství nad Teplicemi B. Přesto jsme vyhráli a já musím ocenit nasazení a vůli, kterou moji svěřenci prokázali. Samozřejmě jsem s třemi body spokojen. Zlobí mě ale přístup střídajícího Korbela, který přišel na hřiště v závěru, ve fázi, kdy si mužstvo hráblo na dno svých fyzických i psychických sil – a Korbel minuty na trávníku odchodil a vypustil. To se nesmí stávat a s hráčem o tom samozřejmě vážně promluvím.“

V neděli 1. září přivítáme na Meteoru VIII Východočechy – tým AFK Chrudim. Hraje se tradičně v 10.15 hodin.
Ve středu 4. září hrajeme od 17.00 ve Varnsdorfu.
V sobotu 7. září nastoupíme od 10.15 hodin v pražském derby na trávníku Sparty Krč.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání.

V čele divácké soutěže je obhájce prvenství Smejkal

Střelec vítězného gólu proti Příbrami B Dan Smejkal, obhájce jarního prvenství v divácké soutěži, již řídí tradičně sekretář FK Josef Vavruška, už opět vede.

Jak viděli hodnotící diváci výkony našich hráčů?

Smejkal získal 15 bodů, Václavík 10, Müller 9, Fíček a Soukup - oba 2, Boček a Vrážel - oba 1.