Staré aktuality

aktuality z 6.9.2002

Nakonec jsme brali i bod
Admira/Slavoj – AFK Chrudim 1:1 (1:1)


Utkání s Východočechy se příliš nepovedlo. Jednak v neděli 1. září lilo jako z konve, takže na stadión Meteoru přišlo jen 120 nejvěrnějších diváků a viděli zmoklý fotbal hraný v loužích, jednak jsme už v 15 minutě mohli vést 3:0 a byl by klid. Ve 13. minutě totiž po přímém kopu Smejkala otevřel Růžička skóre na 1:0 a naši hráči mohli Chrudim dorazit už o dvě minuty později. Jenže penaltu za faul Hudce na Fíčka poslal Smejkal vedle šibenice Mellerovy branky a když chrudimský brankář vychytal stoprocentní šanci Marka, přišel trest. Ve 32. minutě po sérii tří rohových kopů vyrovnal na 1:1 také hlavičkou hostující Dvořák. Po změně stran jsme sice měli převahu, ale největší šanci si vypracovali hosté – čtvrthodinku před koncem pálil k levé tyči zblízka Holub, ale náš brankář Václavík balón naštěstí vytlačil konečky prstů na roh. Z jasného utkání byly nakonec nervy, takže jsme bod vzali – koneckonců, udrželi jsme i po třech utkáních neporazitelnost. Řídil sudí Rožec z Teplic.

Jak utkání viděli trenéři

Miloš Beznoska (A/S): „Tušil jsem, že nás po Teplicích B a Příbrami B čeká nejtěžší utkání, a to se vyplnilo. Přitom kdybychom ve dvacáté minutě vedli 3:0, nikdo by se nedivil. Jenže hosté vyrovnali po chybě našeho obránce Mamurova a nakonec málem vyhráli – naštěstí Václavík chytil velkou šanci Holubovi. Jestliže snad někdo na Admiře začal přemýšlet po dvou výhrách doma o předních příčkách tabulky, měl by se vrátit na zem. Máme na to, abychom hráli v klidném středu. Nakonec, získali jsme sedm bodů a jsou mužstva, která nemají ani jeden.“

Anton Mišovec (Chrudim): „Bod z Prahy samozřejmě bereme, i když jsme mohli vyhrát. Měli jsme k tomu blíže než domácí. Zpravidla se nevyjadřuji k rozhodčím, ale je divné, že naši hráči obdrželi šest žlutých karet, zatímco domácím všechny tvrdé zákroky prošly bez napomenutí.“

Po vloženém utkání XVII. kola ve Varnsdorfu (4. září) čeká naše mužstvo v sobotu 7. září pražské derby na hřišti Sparty Krč.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s Chrudimí:

2 - Růžička, Müller,
1 - Štumpf, Martinic, Šimek.

Návštěvy na utkáních Admiry/Sj. na Meteoru

250 diváků – Admira v. Teplice B 5:1 (branky Boček 3, Smejkal 2 – vlastní);
220 diváků – Admira v. Příbram B 1:0 (branka Smejkal z penalty);
120 diváků – Admira v. Chrudim 1:1 (branky Růžička – Dvořák).