Staré aktuality

aktuality z 11.9.2002

Po začátku snů žádná radost
Slovan Varnsdorf – Admira/Slavoj 4:0 (1:0)

Ve vloženém kole ČFL jsme zajížděli na sever Čech na hřiště, kde jsme dosud pokaždé prohráli. Jiné to nebylo ani ve středu 4. září – už v 17. minutě nám dal gól hlavou Obrtlík. Když pak naše možnosti zahodili Fíček, Smejkal a Boček, prohráli jsme poločas nejtěsnějším rozdílem. Brzy po začátku druhé půle si domácí Sitarčík vykoledoval za nesmyslné zakopnutí míče druhou žlutou kartu a tím pádem i vyloučení. Mysleli jsme si, že s přesilovkou nadešla naše šance, jenže ještě v 50. minutě se trefil domácí Hyka krásně do šibenice na 2:0 a naše hra se sesypala. V 66. minutě dostal nikým neobsazený Runt chytrou přihrávku do volného prostoru, běžel na naši branku zcela sám a její strážce Václavík neměl nárok – 3:0. O 17 minut později viděl náš Štumpf zaslouženě druhou ŽK a také musel předčasně do kabin (protože byl v podmínce, „vyfasoval“ za zbytečné ohnání se po soupeři v přerušené hře od disciplinárky dva zápasy naostro). V 89. minutě nám zasadil Sládeček další úder na 4:0 a už v nastaveném čase střílel po jasné ofsajdové pozici nekrytý domácí Petr, naštěstí půl metru vedle. Mohli jsme odjet s ještě větším debaklem. Před 430 diváky se hrálo za krásného počasí pod taktovkou sudího Adama. Vyloučení: Sitarčík (Slovan) – Štumpf (Admira).

Sparta Krč – Admira/Slavoj 1:0

Po prohře s výborným Varnsdorfem jsme prohráli i na hřišti poslední Krče. V derby jsme chtěli vyhrát, ale náš výkon nestačil ani na jasně nejslabšího soupeře, s nímž jsme se zatím na podzim v ČFL potkali. V první půli se 290 diváků oboustranně nudilo. Po změně stran měl nejprve náš dlouhán Boček jasnou gólovku, ale hlavičkoval jen přímo do náruče domácího brankáře Caudra. Nedáš – dostaneš… V 72. min. netakticky vyběhl náš brankář Kolář a domácí Viskup jej přesně přehodil. Na náš výkon to v sobotu 7. září stačilo, prohráli jsme 1:0, když o závěrečném tlaku a snaze vyrovnat se vůbec nedá mluvit. Utkání řídil za hezkého fotbalového počasí sudí Košec.

Další utkání hrajeme na Meteoru VIII s Kolínem

FK Kolín, na jaře ještě druholigový tým, bude naším soupeřem v neděli 15. září v 10.15 hodin. V jeho barvách se zřejmě představí naši bývalí hráči Houštecký, Mašek a Fülöp, kteří v Polabí hostují. Přijďte mužstvo Admiry/Sj povzbudit, po dvou prohrách venku bude vaši diváckou podporu velice potřebovat.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s Krčí:

2 - Růžička, Müller, Štumpf,
1 - Martinic, Šimek, Marek, Prošek

Divácká soutěž – vede Smejkal před Müllerem

Pořadí divácké soutěže po odehraných utkáních s Teplicemi B, Příbramí B, Chrudimí, Varnsdorfem a Krčí:

1. Smejkal (52 bodů), 2. Müller (32), 3. Růžička (25), 4. Boček (24), 5. Václavík (22), 6. Mamurov (11), 7. Soukup (10), 8. Martinic (9), 9.-10. Fíček, Marek (oba 5), 11. Štumpf (4), 12. Vrážel (1).