Teď už může být jenom lépe…

T. Prachatice - AS Praha 1:0 (1:0)
(Prachatické listy, 3. října)

Ve středu se dohrávalo 2. kolo ČFL, které z důvodu povodní bylo odloženo.
Tatran měl za soupeře celek Admiry, které se více dařilo na začátku soutěže, v posledních dvou kolech nebodovala, navíc prohrála s nováčkem soutěže Sibřinou na domácím hřišti. To vše nahrávalo názoru, že středeční dohrávka bude pouze formální záležitostí. Jak se diváci mohli sami přesvědčit, nebylo tomu tak a domácí se museli až do posledních okamžiků obávat o povinné vítězství. Bylo to také utkání dvou absolutně odlišných poločasů, v tom prvém plnil Tatran úlohu favorita, ve druhém z nepochopitelných důvodů vyklidil střed pole a stal se pasivním účastníkem hry.
Hosté přijeli bránit, čemuž odpovídalo v prvním poločase deset mužů zalezlých na vlastní polovině a snažících se spoléhat na náhodný brejk. To potvrzuje i poločasová statistika, kdy hosté nemají na svém kontě ani jednu střelu, která by směřovala mezi tyče Neumanovy branky. Ze strany domácích to bylo při aktivní hře od první minuty naopak čekání na gól, toho se všichni dočkali až po půlhodině hry a autorem nebyl nikdo jiný než superkanonýr Václav Mrkvička, jehož podzimní bilance je tak co zápas, to branka - devět kol, devět startů, devět branek! Bohužel, druhá do poločasové přestávky nepřišla, a tak naděje hostů na dobrý výsledek, kterým by jistě remíza byla, stále žila.
Nevíme, co se o poločase dělo v kabinách, pravdou je, že na trávník vyběhla úplně jiná mužstva než v úvodu zápasu, alespoň co se týká herního projevu. Hosté najednou začali hýřit iniciativou, pohybem, hru přenesli na polovinu Tatranu a začalo být nebezpečno i před Neumanem v brance Tatranu. Domácí hráči byli touto změnou zaskočeni, zřejmě očekávali, že soupeř bude pokračovat v odevzdaném výkonu a považovat jednobrankovou prohru s vedoucím mužstvem soutěže za přijatelnou. Ale nebylo tomu tak, navíc v okamžiku, kdy chtěli domácí s tím něco udělat, odešla jim přesnost v rozehrávce.
V celém druhém poločase můžeme snad napočítat dvě útočné akce, které připomínaly herní pohodu minulých zápasů, či alespoň poločasu prvého, výsledkem pak byla Mrkvičkou nastřelená tyč. Ještě štěstí, že zadní řady si zachovaly jakž takž svůj vysoký standard, to pak znamenalo, že ve čtvrtém zápase za sebou v domácím utkání neinkasovali!
V nastaveném čase pak po přihrávce od protihráče z půlky postupoval sám na branku střídající Bumba, ale nedokázal tuto superšanci proměnit. Úplně na závěr při přečíslení vabank hrajících hostů mohl ještě skórovat Pecka, ale přestřelil. Jak již bylo konstatováno, Tatranu se ve druhém poločase absolutně nedařilo, ale i takové zápasy jsou důležité, hlavně v tom, že se přesto všechno uhrají do vítězného konce.
Ve středu tak trochu Tatran "utrpěl" vítězství, ale tři body zůstaly doma.

Milín - Admira/Slavoj 7:0 (7:0)
(Příbramský deník - 7. října)

Admira sehrála v odloženém druhém kole výborné utkání na hřišti vedoucího celku tabulky v Prachaticích, jihočeský tisk na ni pěl chválu a to hosty zřejmě zaslepilo. Domácí dvakrát venku prohráli, nedali gól. Každé utkání je však jiné. Od úvodního hvizdu vletěli hosté na Ligmet, zřejmě chtěli utkání rozhodnout v začátku. Rohový kop v první minutě však byl jejich labutí písní. Ve druhé dostal Polodna míč za obranu, přesprintoval obránce a vybíhajícímu Kolářovi v brance hostí bylo souzeno, že vyrobí penaltu. K míči se postavil Pacovský a střelou do horního rohu nedal Kolářovi šanci - 1:0. Překvapená Admira se nechala přitlačit k brance. Ve čtvrté minutě střelu Kyklhorna srazil Müller na roh, v šesté centrovaný míč Janoty pochytal Kolář. V osmé minutě však nepříliš jistě vyběhl až k vápnu, vítězem se stal Majer a Kyklhorn se prošel do prázdné branky - 2:0. V 11. minutě kryl sice gólman hostí pokus Majera, ale v 15. ho čekala další pohroma. Růžička ve vápně zbytečně poslal k zemi Majera a rozhodčí Chaloupka se nerozmýšlel - druhá penalta a Kyklhorn tentokrát do spodního rohu brány zvýšil na 3:0. V 17. minutě uvolnil Janota Kyklhorna a ten dovršil hattrick - 4:0. Hostům tekly nervy, měli na svém kontě již čtyři žluté karty, u poloviny hřiště vyrukoval na Majera likvidačním faulem Marek a rozmnožil bilanci o červenou. Trenér Beznoska stáhl ze hřiště útočníka Bočka a nahradil jej středopolařem Martinicem, na hrotu operoval Fíček sám. Kupodivu v deseti měli hosté organizovanější hru, dokonce se dostali i do blízkosti domácího Mojžíše. Ve 30. minutě Smejkal poslal přímý kop do ohně, ale Mojžíš vyboxoval míč do pole. Ve 34. minutě předvedla excelentní podívanou pro labužníky dvojice Kyklhorn-Janota. Na konci narážečkového biliáru byl Kyklhorn, který obešel i Koláře a svou čtvrtou brankou v řadě zvýšil na 5:0. Za tohoto stavu většinou brankostroj končí, hráči Ligmetu však po dvouzápasovém půstu měli chuť rozmnožit střeleckou bilanci. Ve 40. minutě po spolupráci se Suskem Majer odcentroval z pravé strany a před brankou se prosadil Kuchař - 6:0. Ve 42. minutě Janota skvělým pasem poslal podruhé na Koláře Polodnu a ten dovršil debakl Admiry na 7:0. V poslední minutě poločasu si domácí vypracovali ještě jednu gólovou situaci, Polodna posadil míč na hlavu Kyklhornovi, ale jeho hlavičku chytil u tyče Kolář. Do druhého poločasu nastoupil v brance hostí David Václavík, v domácím celku vystřídal Majera Gabriel a postupně přišli na hřiště i Bejček a Roušar. Domácí udržovali optickou převahu, hosté však nechali v kabině naivitu, se kterou vstoupili do utkání, hráli pozorně v obraně a nebezpečné akce Ligmetu řešili za cenu pěti rohových kopů. V 78. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Gabriel, který dostal přihrávku od Bejčka, ale těsně minul bránu.

Další mistrovská utkání A-mužstva

V neděli 13. října přivítáme na Meteoru VIII od 10.15 hodin SK Semily;
V sobotu 19. října zajíždíme do Liberce proti tamnímu Slovanu B, hraje se v 10.15 hodin;
V neděli 27. října odehrajeme na Meteoru VIII pražské derby se Slavií B – začátek tradičně v 10.15.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, přinášíme aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání v Milíně: