Staré aktuality

aktuality z 15.10.2002

Nadmíru cenné vítězství
A/S – SK Semily 2:1 (1:1)

Semily vyměnily před utkáním 10. kola ČFL trenéra Bajera a na jeho post poskočil asistent Pavel Šafář. Ten se v regionálním tisku netajil cílem odvézt z Libně tři body, přinejhorším aspoň jeden – prohru si vůbec nepřipouštěl. První půlhodina tomu dokonce nasvědčovala. Naši nastřelili břevno, spálili dvě velké šance, ale gól vsítili hosté. Přímý kop Bejdy „lízl“ ve 21. min. hlavou Havel a bylo to 0:1. Domácí ale bojovali ze všech sil a vyplatilo se to. Ve 35. minutě se konečně prosadil zblízka Boček a srovnal na 1:1. Po přestávce se trefil v 54. minutě z přímého kopu skvěle k pravé tyči Štumpf a nachytal hostujícího brankáře Koubuse na hruškách – 2:1. Další góly už nepadly. Nejblíž k němu měl v závěru náš střídající Korbel, ale hostující zadáci na brankové čáře požár uhasili. Před 220 diváky pískal sudí Paták z Horní Břízy. Získali jsme nesmírně důležitou výhru a poskočili jsme z 16. na 12. místo.

Jak to viděli trenéři

M. Beznoska (A/S): „Pro vysokou teplotu nám chyběl Smejkal, v minulém kole byl vyloučen Marek – tedy dva klíčoví záložníci. Hráči si po debaklu v Milíně, jaký jsem ještě nikdy nezažil ani jako hráč, ani jako trenér, sáhli na dno svých sil. Zaslouženě vyhráli, o jeden gól byli lepší než hosté, a za to jim děkuji. Vždyť se hrálo takříkajíc o šest bodů. Celé mužstvo zahrálo dobře, dařilo se Bočkovi a Fíčkovi, i když opět nedal gól.“

P. Šafář (Semily): „Nebyl to nijak pohledný fotbal, spíš úporný boj. Začali jsme s obranou a s cílem vsítit z brejku gól. To se nám povedlo, ale domácí útočníci Fíček a Boček podali výborný výkon a vysoký Boček do poločasu vyrovnal. Po přestávce jsme dostali druhý gól z perfektně zahraného přímého kopu a už se nám nepodařilo odpovědět. S výkonem svého mužstva jsem spokojen napůl, exligový Hromádko ztrácel hodně míčů a nepřipravoval spoluhráčům takové šance, jako v jiných zápasech. S výsledkem samozřejmě spokojen nejsem.“

Další pořad našeho A-mužstva

V sobotu 19. října v 10.15 nastoupíme v Liberci na tamním Městském stadiónu proti favorizovanému FC Slovan B.
V neděli 27. října přivítáme na Meteoru VIII v pražském derby SK Slavii B. Začátek je tradičně v 10.15 hodin.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s SK Semily:

3 - Müller, Mamurov, Růžička;
2 - Boček, Marek (byl jednou vyloučen bez předchozího napomenutí ŽK), Šimek, Smejkal;
1 - Martinic, Prošek, Fíček, Vrážel, Králik, Štumpf (byl již jednou vyloučen za druhou ŽK).

Návštěvy na utkáních Admiry/Sj. na Meteoru

250 diváků - Admira v. Teplice B 5:1 (branky Boček 3, Smejkal 2 – vlastní);
220 diváků - Admira v. Příbram B 1:0 (branka Smejkal z penalty);
120 diváků - Admira v. Chrudim 1:1 (branky Růžička – Dvořák);
300 diváků - Admira v. Kolín 2:0 (branky Smejkal, Marek);
350 diváků - Admira v. Sibřina 0:2 (branky Patera, Němec);
220 diváků - Admira v. Semily 2:1 (branky Boček, Štumpf – Havel).

Diváckou soutěž stále vede Smejkal

Ačkoli v utkání proti SK Semily nenastoupil nemocný Dan Smejkal, přesto dál s přehledem vede diváckou soutěž o nejlepšího hráče A/S na podzim 2002.
Pořadí: 1. Smejkal (86 bodů), 2. Růžička (49), 3. Müller (42), 4. Boček (30), 5. – 6. Fíček a Štumpf (oba 29), 7. Kolář (27), 8. Václavík (25), 9. Mamurov (21), 10. Martinic (17), 11. Marek (13), 12. Králik (12), 13. Soukup (10), 14. Vrážel (7), 15. Prošek (3). Doposud bylo rozděleno 400 bodů.

ČTK nám poskytla medvědí službu

Před utkáním A/S – Sibřina vydala ČTK nepravdivou zprávu, že duel byl odložen. Navlas totéž tvrdila agentura nepravdivě i před utkáním A/S – Semily. Nesporně nám tím v obou případech ubrala část diváků, neboť tuto informaci převzaly teletext ČT, internetový server iDNES a nedělní Blesk. Škoda… Vyjádření šéfredaktora sportovní redakce ČTK spojené s omluvou najdete v admirácké listárně.