Staré aktuality

aktuality z 31.10.2002

Usmála se na nás paní Štěstěna
Admira/Slavoj – Slavia B 1:1 (0:1)

Vydřeli jsme remízu proti soupeři, kterého posílili hráči z prvoligového A-týmu Slavie Šuškavčevič, Pavel Novotný, Tomáš Kučera a Šilhavý. Nám naopak z různých důvodů chyběli Marek, Müller a Mamurov. Hosté byli v dešti před 320 diváky v první půli viditelně lepší. Ve 27. minutě otevřeli skóre T. Kučerou – 0:1. O chvíli později zahodil jejich útočník Bálek neuvěřitelným způsobem stopadesátiprocentní šanci, když na něj zívala prázdná branka. Naše naděje drželi pozorný brankář Václavík a obránce Králik na nezvyklém místě stopera – ti dva byli nejlepšími hráči Admiry.
Po přestávce se naše hra o něco zlepšila. Hezkou střelu vypálil Korbel, ale nad branku. Naši hráči ale stále dřeli, kdežto slávisté už zjevně bránili svoje těsné vedení. To se jim nevyplatilo. V 89. minutě napřáhl náš Vrážel na hranici pokutového území a prostřelil všechno, co před ním stálo či leželo – 1:1. Radek tak konečně vstřelil gól a vydoloval pro nás aspoň bod, který může mít cenu zlata! Dobře pískal sudí Jech.

Jak to viděli trenéři:

Miloš Beznoska (A/S): „Získali jsme bez tří hráčů základní sestavy zlatý bod, který jsme si proti posílené Slavii B, jež má nesporně kvalitnější kádr než Admira, nakonec zasloužili.“

Luděk Klusáček (Slavia B): „Jsem zklamán, chtěli jsme tu vyhrát. Kdybychom přidali druhý gól, bylo by rozhodnuto. Od 60. minuty jsem zaznamenal nečekanou změnu v posuzování sporných situací rozhodčím v náš neprospěch. Myslím si také, že rozhodčí neodpískal penaltu, kterou jsme měli za stavu 0:1 zahrávat. Všichni hráči z A-mužstva podali dobrý výkon.“

Umřeli jsme na neplodnost
Slovan Liberec B – Admira/Slavoj 3:0 (0:0)

Proti béčku mistra ligy jsme v dešti před 100 diváky odehráli znamenitý první poločas. Smejkal trefil tyč, Vrážel šel dvakrát sám na brankáře Hauzra, ale gól jsme nedali. Po přestávce poslali domácí na hřiště slovenského reprezentanta do 20 let Hološka. Ten přišel s cílem zápas rozhodnout a dokázal to – nastřílel nám v 59., 74. a 90. minutě čistý hattrick. Odjížděli jsme hodně zklamaní, protože výsledek byl opravdu krutý, což potvrdil i trenér Slovanu B Hřídel. Velmi dobře řídil rozhodčí Moník.

Martin Hřídel (Slovan B): „Admira měla dobře přečtenou naši hru a dost nás zlobila. Výsledek je pro ni příliš krutý.“

Miloš Beznoska (A/S): „Neproměňujeme šance, nedáváme góly. Zvenku dosud bohužel nemáme ani bod a skóre 0:18 je skoro na Guinnessovu knihu rekordů…“

Další pořad našeho A-mužstva

V neděli 3. listopadu v 10.15 nastoupíme v Třebechovicích pod Orebem proti SK Hradec Králové B, který tam hraje svá mistrovská utkání ČFL.
V neděli 10. listopadu přivítáme na Meteoru VIII nováčka OEZ Letohrad, kterého nyní trénuje bývalý ligový hráč Miloš Mejtský. Začátek je tradičně v 10.15 hodin.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s SK Slavia B:

4 - Mamurov,
3 - Müller, Růžička;
2 - Martinic, Boček, Marek (byl jednou vyloučen bez předchozího napomenutí ŽK), Šimek, Smejkal;
1 - Prošek, Fíček, Vrážel, Králik, Štumpf (byl již jednou vyloučen za druhou ŽK).

220 diváků - Admira v. Semily 2:1 (branky Boček, Štumpf – Havel);
320 diváků - Admira v. Slavia B 1:1 (branky Vrážel – T. Kučera).

Diváckou soutěž vede Smejkal, nahoru šplhá Václavík

Proti Slavii B se hodnotící čtveřici přihlížejících diváků nejvíce líbil brankář Václavík, jenž dostal 18 bodů. Střelec Vrážel byl oceněn 10 body.
Průběžné pořadí: 1. Smejkal (97 bodů), 2. Růžička (69), 3. Václavík (45), 4. Müller (42), 5. Fíček (41), 6.-7. Boček (32) a Štumpf (32), 8. Kolář (27), 9. Mamurov (21), 10.-11. Martinic (17), Vrážel (17), 12. Králik (14), 13. Marek (13), 14. Soukup (10), 15. Prošek (3). Doposud bylo rozděleno 480 bodů.