Staré aktuality

aktuality z 6.11.2002

Pod Orebem jsme byli lepší
SK Hradec Králové B – Admira/Slavoj 0:2


Konečně jsme se dočkali výhry venku! Béčko ligového Hradce Králové nás v úvodu utkání, hraného v Třebechovicích pod Orebem, kde jsou mladí „votroci“ doma, sice přitlačilo, ale od 20. minuty se hra vyrovnala a naše mužstvo začínalo mít navrch.
Po změně stran už ve 47. minutě propasíroval ze skrumáže míč za záda domácího brankáře Svobody Vrážel, zaznamenal tak naši první podzimní branku venku a vedli jsme 0:1. Domácí viditelně znervózněli, pod hrozbou první domácí porážky kupili chyby a naši útočníci je chvílemi hodně zlobili. Vrážel mohl brzy vsítit druhý gól, ale před zcela prázdnou brankou mu míč na těžkém terénu nadskočil, Radek jej trefil holení a poslal vedle tyče do autu… Pak zase Fíček postupoval sám na brankáře Svobodu, jenže místo kličky zvolil střelu a Svoboda míč kryl. Už mohlo být rozhodnuto. Domácí měli jen jednu jasnou gólovku, střídající Blažej ale pálil po zemi asi metr vedle naší levé tyče. V nastaveném čase utekl Fíček, předložil balón před branku střídajícímu Bočkovi na „zlatém podnose“ a Martinovi nezbylo, než pečetit naši výhru a první podzimní domácí porážku Hradce B na 0:2. Před 130 diváky se hrálo na velmi těžkém, bahnitém trávníku. Bez chyb pískal sudí Paták.

Jak to viděl trenér M. Beznoska: „Pevně jsem věřil, že v Třebechovicích vyhrajeme. Na velmi těžkém terénu podalo mužstvo bojovný výkon. Konečně se trefil Radek Vrážel. Martina Bočka jsem poslal na hřiště až v závěru, neboť právě tenhle terén pro něj vzhledem k jeho postavě a fyzickým parametrům byl velmi náročný. Moje očekávání splnil – vyhrál dva důležité hlavičkové souboje a nakonec vstřelil pojišťovací gól na 0:2. Škoda, že Honza Fíček nedotáhl ke gólu svoje sólo… Jsem velmi spokojen, i někteří zdejší diváci říkali, že žádné mužstvo tady na podzim nehrálo tak dobrý fotbal, jako právě Admira.“

Další pořad našeho A-mužstva

V neděli 10. listopadu přivítáme na Meteoru VIII nováčka OEZ Letohrad, kterého nyní trénuje bývalý ligový hráč Miloš Mejtský. Začátek je tradičně v 10.15 hodin.
V sobotu 16. listopadu hrajeme v Dubenci na jihu Čech od 10.15 hodin proti domácímu SK České Budějovice B.

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, nabízíme aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s SK Hradec Králové B:

4 - Mamurov,
3 - Müller, Růžička;
2 - Fíček, Martinic, Boček, Marek (byl jednou vyloučen bez předchozího napomenutí ŽK), Šimek, Smejkal;
1 - Prošek, Vrážel, Králik, Štumpf (byl již jednou vyloučen za druhou ŽK).

Návštěvy na utkáních Admiry/Sj. na Meteoru

250 diváků - Admira v. Teplice B 5:1 (branky Boček 3, Smejkal 2 – vlastní);
220 diváků - Admira v. Příbram B 1:0 (branka Smejkal z penalty);
120 diváků - Admira v. Chrudim 1:1 (branky Růžička – Dvořák);
300 diváků - Admira v. Kolín 2:0 (branky Smejkal, Marek);
350 diváků - Admira v. Sibřina 0:2 (branky Patera, Němec);
220 diváků - Admira v. Semily 2:1 (branky Boček, Štumpf – Havel);
320 diváků - Admira v. Slavia B 1:1 (branky Vrážel – T. Kučera).

Diváckou soutěž vede Smejkal před Růžičkou a Václavíkem

Proti Hradci Králové B se hodnotící čtveřici přihlížejících diváků nejvíce zadák Králik, jenž dostal 11 bodů. Po 5 bodech si svorně připsali Václavík, Fíček a Soukup.
Průběžné pořadí: 1. Smejkal (99 bodů), 2. Růžička (73), 3. Václavík (50), 4. Fíček (46), 5. Müller (44), 6. Štumpf (34), 7. Boček (32), 8. Kolář (27), 9. Králik (25), 10. Mamurov (22), 11. Vrážel (19), 12. Martinic (18), 13. Soukup (15), 14. Marek (13), 15. Prošek (3). Doposud bylo rozděleno 520 bodů.