Staré aktuality

aktuality z 22.11.2002

Cenný bod z jihu Čech
SK ČB B - Admira/Slavoj 0:0

Domácí jihočeští junioři na hřišti v Dubenci mnoho bodů nerozdávají, a tak je remíza pro náš tým cenná, i když jsme mohli pomýšlet i na výhru. Už proto, že od 58. minuty hráli Českobudějovičtí bez vyloučeného brankáře Křížka, jenž viděl ČK za hru rukou mimo pokutové území. Na jasné gólové šance jsme také remizovali 2:2 (naši největší neproměnil Růžička, když po rohovém kopu hlavičkoval z malého čtverce vedle levé tyče domácí branky, kterou už v nastaveném čase orazítkoval téměř z nulového úhlu Fíček). Deset minut před koncem se jihočeští hráči i stovka diváků při mohutném náporu domácích domáhali penalty za ruku Mamurova, kterou ale sudí Šob buď neviděl, nebo posoudil jako neúmyslnou.

Jak to viděli funkcionáři

Jiří Stiegler (ředitel SK ČB, bývalý mezinárodní rozhodčí): „Bod si Admira zasloužila, a tak si ho odvezla. K vyloučení našeho brankáře ani k ruce v pokutovém území hostí se nevyjadřuji.“

Jiří Kubice (manažer A/S): „Důležitý bod z cizího hřiště! Přesto je s podivem, že jsme se v převaze jednoho hráče nechali zatlačit před vlastní branku, hráli jsme nervózně, nepřesně a bojácně.“

Na Karla jsme nevyzráli…
Admira/Slavoj – OEZ Letohrad 0:0

Nováček soutěže se představil jako průměrný tým se dvěma opravdovými osobnostmi – dobře známým brankářem Karlem (má prvoligovou minulost) a Etiopanem Kennedym Weldehanou (zkoušel to ve švýcarském Sionu a také v Itálii, odkud přišel na východ Čech). Brankář Karel byl bezchybný a dát gól jsme mu nedokázali. Také hosté měli šance, ale i náš Václavík chytal velmi dobře. Utkání skončilo remízou po zásluze. Před 220 (velkou konkurencí byla 1. liga Žižkov – Slavia 0:4) diváky, mezi nimiž sváděly slušný hlasivkový souboj skupiny našich i letohradských příznivců, pískal dobře sudí Gruber z Trutnova.

Jak to viděli trenéři

Miloš Beznoska (A/S): „Jsem zklamán, věřil jsem, že výhru venku nad Hradcem B potvrdíme i výhrou doma. Dobře hrál v útoku Boček, ale zklamali mě Vrážel s Fíčkem, kteří se neprosadili do brankových situací. V Dubenci proti béčku Českých Budějovic můžeme v sobotu jen překvapit. Třeba to vyjde, vloni jsme tam vyhráli 1:4.“

Miloš Mejtský (OEZ): „Na těžkém terénu jsme zaslouženě vydřeli bod. V první půli byli domácí lepší, po přestávce jsme hru vyrovnali a možná jsme měli k výhře i o kousek blíže.“

Další pořad našeho mužstva

V neděli 24. listopadu v 10.15 hodin zakončíme podzimní pořad ČFL zápasem na Meteoru VIII s AFK Semice. Přijďte povzbudit Admiru v boji o poslední letošní body!

Naše žluté karty

Protože v letošním ročníku ČFL se poprvé sleduje i počet inkasovaných žlutých karet, podobně jako v 1. lize, budeme přinášet aktuální stav v tomto směru. Platí totiž, že za 4 ŽK bude mít hráč zastavenou činnost na jednu soutěžní utkání, za 8 ŽK na dvě soutěžní utkání. Stav po utkání s SK ČB B:

5 - Mamurov (1 zápas zastavená činnost – nehrál proti Slavii B);
4 - Müller (1 zápas zastavená činnost – nehrál proti ČB B);
3 - Růžička, Boček; Marek (byl jednou vyloučen bez předchozího napomenutí ŽK),
2 - Králik, Fíček, Martinic, Šimek, Smejkal;
1 - Soukup, Prošek, Vrážel, Štumpf (byl již jednou vyloučen za druhou ŽK).

Diváckou soutěž vyhrál Smejkal – blahopřejeme!

Utkání v Dubenci bylo letos na podzim posledním hodnoceným. Po něm sekretář klubu Josef Vavruška pořadí uzavřel a před utkáním doma se Semicemi bude vítězi předán dárkový koš sponzorské firmy MADE. Na cenu se tak může těšit kapitán mužstva DAN SMEJKAL, který s přehledem obhájil své jarní prvenství, před Petrem Růžičkou. Blahopřejeme!