Staré aktuality

aktuality z 25.3.2003

Domácí premiéra se nepovedla
Admira/Slavoj – Tatran Prachatice 0:2

Na škvárovém hřišti Meteoru VIII (vyhověli jsme přání tohoto klubu, aby se šetřila jeho travnatá plocha) jsme v 19. kole utrpěli s vedoucím týmem tabulky porážku, která mrzí. V první půli sice byli hosté lepší a měli několik slibných šancí, ale po změně stran se hrálo podle admiráckých not, jenže chyběly branky… Nejblíže ke zteči prachatické svatyně bylo v 72. minutě, kdy hostující Cserge sestřelil v pokutovém území Štumpfa, jenže Leitner poslal balón z penalty vedle pravé tyče. Navíc brankář Tatranu Neuman chytil v obou poločase jedovaté střely Smejkala. A tak góly dávali jen Jihočeši – ve 27. minutě nachytal Pecka našeho brankáře Pařízka na švestkách a z 25 metrů mu „vymetl šibenici“, ve 42. minutě vyšel hostům nacvičený signál a po rohovém kopu nehlídaný dlouhán Kubiš hlavou zvýšil na 0:2. Před 310 diváky, mezi nimiž se hojně nechávali slyšet naši mladí příznivci, pískal sudí Douda. ŽK 2:4 (naši Leitner a Michalička).
Naše sestava: Pařízek – Martinic, Michalička (46. Kahoun), Leitner, Růžička – Mamurov, Smejkal, Müller, Hrdina - Vořechovský, Szilágyi (39. Štumpf).

Jak to viděli trenéři:
Josef Hloušek (A/S): „Blahopřeji soupeři, vyhrál naprosto zaslouženě. Naše mužstvo decimovala v týdnu chřipka, ve své kůži nebyl brankář Pařízek a ani Leitner se neukázal v takovém světle, v jakém zahrál proti Teplicím B. Na škváře jsme za celou zimní přestávku sehráli jediné přípravné utkání, fakt, že se tentokrát hrálo právě na tomhle prašném povrchu, určitě nebyl naší výhodou.“
Miroslav Soukup (Tatran): „Před utkáním jsme museli vzít na vědomí, že opory K. Tobiáš a Rambous ze zdravotních důvodů nemohou hrát, ale plně je nahradili další hráči. Škvárové hřiště nám nevadilo, jsme na ně ze zimní přípravy zvyklí. Admira má mužstvo, které se určitě v tabulce posune výš a zbaví se sestupových starostí.“

Teď do jámy lvové…

Další utkání sehrajeme v sobotu 29. 3. od 10.15 hodin v Rožmitále pod Třemšínem, kde má svoje domácí hřiště Marila Příbram B, další z favoritů na postup do II. ligy. Nečeká nás asi nic příjemného, protože jsme se „trefili“ přesně do reprezentační přestávky a je pravděpodobné, že juniorku Marily posílí někteří hráči prvoligového A-týmu.

Jirka Kahoun podal bojovný výkon

Do druhého poločasu proti Prachaticím nastoupil ke své premiéře v ČFL osmnáctiletý dorostenec Jiří Kahoun. Podal bojovný výkon a rozhodně se na pravém křídle neztratil. Snad měl dostat od spoluhráčů ještě víc míčů do běhu, které mu vyhovují. Na tiskovce po utkání trenér A-týmu Josef Hloušek na jeho adresu řekl: „Zaujal mě už v přípravných zápasech. Teď už si dobře pamatuji jeho jméno i příjmení. Je rychlý a má předpoklady být časem pro Admiru skutečnou posilou.“

Startují i dorosty a žáci

Jarní část dorostenecké divize odstartuje v sobotu 29. března – naši starší i mladší dorostenci zajíždějí na hřiště SK Slaný.
O den později, v neděli 30. března, vstoupí do mistrovského jara i naši prvoligoví žáci. Od 13.15 hostí na Admiře vysoce favorizované Bohemians, a to ve13.15 hod., od 15.00 se utkají mladší žáci obou klubů. Přijďte povzbudit naše fotbalové mládí!

Pozvánka do Telče

Dovolujeme si vás pozvat k účasti na mezinárodním fotbalovém turnaji mladších žáků (ročník 1991). Turnaj o Pohár starosty města Telče se uskuteční 14.-15. 6. 2003 za účasti fotbalových celků z Rakouska, Slovenska a Čech. Město Telč je významnou historickou památkou (Unesco), sportovní zážitek lze doplnit zajímavým kulturním programem. Byli bychom velmi poctěni vaší účastí a věříme, že přes váš pestrý program naše pozvání neodmítnete. S ohledem na organizační náročnost vás prosíme zdvořile o případné vyjádření do 31. 3. 2003. Po tomto termínu zpracujeme podrobné propozice turnaje. Stravu a ubytování účastníků zajišťuje a hradí pořadatel.