Staré aktuality

aktuality z 31.3.2003

Zlatý bod z Rožmitálu!
Marila Příbram B – Admira/Slavoj 1:1 (1:0)

Osm hráčů z prvoligového kádru Marily Příbram nastoupilo v sobotu 29. března na rožmitálský trávník ve 20. kole ČFL za béčko proti našemu mužstvu. Po dvacetiminutovce příbramského tlaku jsme hru vyrovnali, ale ve 33. minutě zahrávala Marila rohový kop, míč připlachtil na hlavu Riegla a ten trefou pod břevno otevřel skóre – 1:0. O minutu později trefil náš Müller břevno Sňozíkovy branky a v závěru poločasu ještě příbramský brankář chytil dobře cílenou hlavičku Růžičky.
Po změně stran nastoupil místo Mamurova Oliva. V 53. minutě jsme zahrávali rohový kop my a Michalička doslova propálil skrumáž před Sňozíkem k levé tyči – 1:1. V 70. minutě viděl Vořechovský zbytečnou druhou žlutou kartu a musel do sprch. Dvacet minut normální hrací doby a čtyři další nastavené jsme se pak urputně bránili. V 81. minutě vystřídal Olivu Štumpf. Domácí měli ovšem jedinou gólovou šanci, Pařízek naštěstí Jendruščákovu střelu chytil. Z trávníku notně posíleného favorita jsme tedy přivezli cenný bod.
Sestava: Pařízek – Leitner, Michalička, Jakubec, Růžička – Mamurov (46. Oliva, 81. Štumpf), Müller, Smejkal, Hrdina, Martinic – Vořechovský.
Před 150 diváky pískal sudí Pešek.

Jak to viděli trenéři

Ivan Pihávek (Příbram B): „Na defenzívu Admiry jsme byli připraveni, ale jen těžce jsme se prosazovali. Branka Riegla nám vlila krev do žil, ale bohužel špatným přístupem jsme v úvodu druhého poločasu nechali soupeře vyrovnat. A pak jsme asi urazili fotbalového pánaboha – ani přes početní převahu jsme už nedokázali vstřelit vítězný gól. Pokud jde o hráče z A-týmu, byl jsem spokojen s některými. Vyzvednout musím Riegla, za druhý poločas Čápa, snažil se Jendruščák. K ostatním nemám co říci.“
Josef Hloušek (A/S): „Viděli jsme kvalitní utkání. Bylo to dáno kvalitou domácího týmu, který hraje na špici tabulky a netají se nejvyššími ambicemi, a samozřejmě i jeho sestavou. Po úvodu, kdy na nás byl patrný určitý respekt, jsme se začali dostávat do hry. Paradoxně právě v té době jsme dostali gól ze standardní situace. Ještě do poločasu jsme ale mohli skóre srovnat – Müller nastřelil břevno a Růžičkovu hlavičku chytil Sňozík. O přestávce jsme si řekli, že není nic ztraceno, že naše mužstvo má na to, aby aspoň vyrovnalo. Samozřejmě, že zbytečné klukovské vyloučení Vořechovského průběh druhé půle ovlivnilo. Za bojovnost i za to, že jsme měli trochu štěstí, si ale bod zasloužíme. Dnes tu s námi nebyl dorostenec Kahoun, který před týdnem dostal poprvé příležitost v ČFL, má zraněný kotník. Na jeho rychlostní schopnosti jsme na tomto velkém hřišti dost spoléhali. Mamurova jsem po prvním poločase střídal, neboť dostal zcela zbytečnou žlutou kartu a hrozilo mu vyloučení.“

Naše žluté karty

Celkový stav ŽK udělených našim hráčům před utkáním s Chrudimí:
7-Mamurov,
6-Leitner,
4-Müller (trest zastavení činnosti si již všichni jmenovaní odpykali), Růžička (proti Chrudimi nemůže hrát),
2-Smejkal, Soukup, Štumpf, Martinic,
1- Prošek, Michalička, Vořechovský

A co mládež?

Dorostenci i žáci odstartovali jarní odvetnou část svých soutěží. Bližší najdete v rubrice Mládež.