Staré aktuality

aktuality z 9.4.2003

Chrudimi jsme výhru darovali
AFK Chrudim – Admira/Slavoj 3:0 (2:0)

Nedá se říci, že by Chrudim byla o tři branky lepší, na jejím hřišti se v sobotu 5. dubna střetly dva sestupem ohrožené celky a hra měla k fotbalové kráse po čertech daleko. Kdysi nejdražší fotbalista 1. ligy Nečas nebyl prakticky vidět a v 56. minutě ho trenér AFK Kocourek vystřídal. Východočechy jsme bohužel posadili do sedla sami. Už v 5. minutě se totiž Vořechovský ocitl zcela sám před exligovým brankářem Přibylem, nasadil mu jesličky, ale míč přece jen škrtl o golmanovu nohu a skončilo to jen rohovým kopem. Kdybychom se ujali vedení, bylo by jistě všechno jinak. Jenže po vyrovnané hře se ve 30. minutě trefil z 23 metrů R. Hudec do Pařízkovy „šibenice“ a domácí byli rázem na koni – 1:0. Do šatny nám přidal šikovný Brazilec Geraldo Helio zblízka druhý gól a naše bodové plány se začaly rozplývat. Po změně stran jsme sice Přibylovi po Leitnerově dělovce před chrudimskou brankou trochu zavařili, ale domácí golman situaci vyřešil a to bylo z naší strany bohužel vše. Už v nastaveném čase nám na cestu přidal střídající Zvára třetí gól. To už jsme hráli v deseti, neboť v 86. minutě ukázal sudí Adam našemu Leitnerovi druhou žlutou kartu. Kromě toho byli napomínáni i Müller a Jakubec. Na chrudimskou aprílovou sobotu bychom měli rychle zapomenout…
Domácí ohlásili 510 diváků, ve skutečnosti mohly být na stadionu zhruba tři stovky lidí, z toho i skupinka našich vlajkonošů, kteří sice povzbuzovali neúnavně, ale marně.
Sestava: Pařízek – Martinic (84. Prošek), Michalička, Jakubec, Leitner – Štumpf (70. Kubice), Müller, Smejkal, Hrdina – Vořechovský, Szilágyi (52. Mamurov).

Jak to viděli trenéři

Stanislav Kocourek (AFK): „Vyhráli jsme zaslouženě. Tři vstřelené branky by měly být pro hráče psychickou vzpruhou. Nyní nás čekají tři těžká utkání venku za sebou, ale kde je řečeno, že v nich musíme vyjít naprázdno!“
Josef Hloušek (A/S): „Nedáváme branky a sami svými chybami soupeři brankové situace nabízíme. Domácí je dokázali využít, proto jsme prohráli po zásluze. V tabulce jsme se tak dostali do hodně složité situace.“

Naše žluté karty

Celkový stav ŽK udělených našim hráčům před utkáním s Krčí:
7-Mamurov, Leitner,
5-Müller,
4-Růžička (proti Chrudimi si odpykal trest),
2-Smejkal, Soukup, Štumpf, Martinic,
1- Prošek, Michalička, Vořechovský, Jakubec.

A co mládež?

Dorostenci i žáci odehráli druhé kolo jarní odvetné části svých soutěží. Bližší najdete v rubrice Mládež.