Staré aktuality

aktuality z 17.4.2003

Výhru v derby jsme museli vydřít
Admira/Slavoj – Sparta Krč 2:0 (1:0)

Pražské derby ve 22. kole se konečně odehrálo na trávníku Meteoru. Oběma soupeřům šlo o mnoho, jak náš, tak krčský tým bojují o udržení v ČFL. V první půli měli více ze hry hosté, Sekerkovu střelu vyrazil Pařízek na tyč, velkou šanci spálil Havlíček, Štachovu hlavičku vykopl Růžička z brankové čáry. Paradoxně jsme gól dali my. Hrdina trefil ve 34. minutě tyč branky, kterou hájil náš někdejší brankář Mašín, a Vořechovský doklepl – 1:0. Byl to jeho první mistrovský gól za Admiru.
Po změně stran už nebyla Krč tak nebezpečná, i když se její hráči hodně snažili o vyrovnání. V 90. minutě se střídající hráči Prošek a Szilágyi postarali o druhý gól. Prošek unikl po pravém křídle, předložil balón Szilágyimu jako na podnose a slovenský útočník v našich barvách se mohl Mašína zeptat – kam to chceš? Také on se v dresu Admiry trefil na třetiligovém trávníku poprvé.
Výhra 2:0 je pro nás o to cennější, že nyní máme s Krčí lepší vzájemné zápasy.
Před 310 diváky pískal sudí Chlaň z Třeboně, jenž žlutou kartou napomínal pouze naše hráče Vořechovského a Jakubce.
Naše sestava: Pařízek – Müller, Michalička, Jakubec, Růžička – Mamurov, Štumpf, Smejkal, Hrdina (84. Prošek) – Vořechovský, Oliva (74. Szilágyi).

Jak to viděli trenéři:

Josef Hloušek (A/S): „Snažili jsme se mužstvu vštípit do vědomí, jak důležitý zápas s Krčí je. Kromě dlouhodobě zraněného levonohého Soukupa nám chyběli potrestaný Leitner a nemocný Martinic. Tím se nám zcela rozpadla obrana a museli jsme mužstvo značně pozměnit. Řekli jsme si, že se pokusíme jít do vedení a pokud soupeř hru otevře, mohli bychom výsledek ještě zvýraznit. To se podařilo, byť až v samém závěru, kdy druhou branku zařídili dva střídající hráči. Mužstvu za výhru děkuji, tenhle zápas by nám měl hodně pomoci.“
Luboš Urban (Krč): „Jeli jsme na Meteor s cílem neprohrát. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, soupeře jsme sledovali, v zimě jsme spolu ostatně hráli přátelský zápas. Bylo zřejmé, že kdo vstřelí první gól, bude ve výhodě. My, ač nám chyběli J. Šimr a Hrubý, jsme byli v první půli fotbalovější, jenže na kdyby se nehraje. Asi jsme třemi neproměněnými šancemi urazili fotbalového pánaboha, a tak jsme lacino inkasovali. Druhá půle už se mi moc nelíbila. Tlak jsme si vytvořili až v závěru, ale jak to bývá, z brejku jsme inkasovali. Zápas příliš krásy nepobral, spíš to byl boj. Nemohu být spokojen s výsledkem ani s hrou. Soupeř byl efektivnější a já mu k výhře blahopřeji.“

Zajímavost z internetu (www.sportovci.cz):

Luboš Urban zachoval nadhled
PRAHA (api) – "Ze svého místa u lavičky před tribunou jsem situaci dobře neviděl a dosud jsem na tohle téma nemluvil s hráči. Všiml jsem si, že asistent rozhodčího Bastl okamžitě ukazoval – nic se nestalo. Člověk má sice tendenci zvednout ruce a vykřiknout gól, ale hrálo se prostě dál. Tahle situace ovšem derby nerozhodla," odpověděl Luboš Urban, trenér Sparty Krč, na otázku, jak hodnotí sporný moment těsně před poločasovou přestávkou nedělního utkání ČFL mezi Admirou/Slavojem Praha a Krčí.
Za stavu 1:0 pro domácí totiž hlavičkoval krčský Štach do prostoru domácí svatyně, odkud doslova z brankové čáry míč vykopl obránce Růžička. Některým přítomným se zdálo, že balon ji už celým objemem překročil a že tudíž mělo být srovnáno na 1:1. Přitom šlo o velmi důležité pražské derby mezi dvěma celky, ohroženými sestupem.

Ke cti trenéra Urbana, někdejšího úspěšného fotbalisty pražské Dukly a později trenéra ligové Viktorky Plzeň, stejně jako ke cti jeho svěřenců budiž řečeno, že v téhle situaci příčinu porážky od Admiry 2:0 nehledali. "Měli jsme snad čtyři jasné gólové příležitosti, jenže jsme ani jednou neskórovali. Asi jsme tím urazili fotbalového pánaboha. Domácí byli efektivnější, dva góly dali a to jim vyneslo tři body," konstatoval Urban věcně a bez emocí.

"Jen málokterý trenér poraženého mužstva na téhle úrovni by dokázal zachovat takový klid, nadhled a úroveň, jako pan Urban," podotkl rozhodčí utkání Jaromír Chlaň.