Staré aktuality

aktuality z 25.4.2003

Žolík jménem Stano Szilágyi!
FK Kolín - Admira/Slavoj 1:2 (0:1)

Na kolínské trávě jsme o Bílé sobotě dosáhli prvního jarního vítězství v cizím prostředí. Domácí přitom nastoupili kompletní i s uzdravenými oporami, v jejich sestavě byli hodně vidět naši někdejší hráči Fülöp a Fíček. Přesto však první půle patřila zjevně nám a v 37. minutě Růžička zpoza "velkého vápna" propálil brankáře Čižinského - 0:1. Po změně stran poslal trenér Hloušek na hřiště za Proška Szilágyiho a tento střídající útočník se - stejně jako doma s Krčí - trefil na 0:2. To běžela 65. minuta. V 70. minutě ukázal přesný rozhodčí domácímu Bláhovi druhou ŽK a začala naše přesilovka. Jenže tlak si překvapivě vynutili domácí. Napřed Pařízek vytlačil nebezpečnou střelu na břevno, v 76. minutě Doseděl připravil šanci Fíčkovi a bylo to 1:2. V 84. minutě se míč od Pařízka nešťastně odrazil na ruku Mamurova, ale domácí Turek napálil balón z penalty jen do tyče. Oddechli jsme si! Za mohutného povzbuzování našich mladých příznivců už Admira cennou výhru udržela. Sestava: Pařízek - Müller, Michalička, Jakubec, Růžička - Mamurov, Martinic, Hrdina - Prošek (61. Szilágyi), Vořechovský (90. Štumpf). Před 240 platícími diváky pískal sudí Gruber.

Jak to viděli trenéři

Ladislav Bobek (Kolín): "Je zvláštní, že jsme svou nátlakovou hru začali produkovat až za stavu 0:2… Proč, to ví jen bůh, já ale ne."
Josef Hloušek (A/S): "Pro další vývoj situace v tabulce to bylo velmi důležité vítězství s kvalitním soupeřem. Když si odmyslím některé složité situace, které začaly vznikat před naší brankou po vyloučení domácího hráče, řekl bych, že bylo zaděláno na ještě lepší výsledek. Štěstěna to asi viděla, a tak nám popřála při penaltě, která skončila na tyči Pařízkovy branky. Každý bod má teď cenu zlata. Nyní se do sestavy vrátí Leitner, začíná trénovat dlouhodobě zraněný Soukup a já věřím, že tato výhra vlije mužstvu do žil nové síly."

Vyloučení, vlastenec a porážka…
AFK Semice - Admira/Slavoj 3:2 (1:1)


Referát z MfD: Semický gólman Charvát lapil v nastaveném čase těžkou ránu Hrdiny a domácí se mohli radovat. Vítězství nad Admirou je jejich prvním jarním úspěchem v soutěži. Bodovat nutně potřebovali, protože jim hrozí sestup. Penaltový gól Jakubce jim ve 12. minutě situaci ještě ztížil. Tým se však semkl. Na konci poločasu vyrovnal, když tečovaná rána Volfa plachtila vzduchem a zapadla pod břevno. Po pauze úřadoval T. Semecký. Místo střely z výhodné pozice zvolil cestu mezi dva protihráče a vykoledoval si penaltu - za faul byl vyloučen Michalička. Manhart se nemýlil. V 60. minutě překonal Pařízka hlavičkovým lobem spoluhráč Leitner. Admira sice díky další penaltě snížila, ale nic jí závěrečný nápor nepřinesl. Semice naopak mohly z brejkových situací náskok potvrdit. Branky: 44. Volf, 47. z penalty Manhart, 60. vlastní Leitner - 12. a 70. z penalt Jakubec. Rozhodčí Novák. ŽK Admiry: Jakubec, Michalička, ČK: 47. Michalička (Admira). Diváků: 200. Poločas: 1:1. Admira: Pařízek - Martinic (51. Szilágyi), Michalička, Jakubec, Růžička - Mamurov (78. Kahoun), Müller, Smejkal, Prošek (51. Leitner) - Vořechovský, Hrdina.

Jak to viděli trenéři:

Pavel Jareš (Semice): "Pro nás to bylo utkání buď, anebo. Výhra nás udržela v boji o záchranu. Jsme šťastní, že jsme zvítězili, hlavní zásluhu na tom má Semecký. Hosté sice snížili z možná sporné penalty na 3:2, ale důležitý výsledek jsme si už pohlídali. Rozhodčí mě vykázal z lavičky kvůli mému konfliktu s některými místními diváky. Ujely mi nervy, místo toho, aby nám ti lidé fandili, trvale kritizovali a pokřikovali. Uznávám, že by se mi tohle nemělo stát."
Josef Hloušek (A/S): "My dokážeme v utkáních s fotbalově kvalitnějšími soupeři ´ubojovat´ solidní výsledek, ale na výkonnostně slabé celky, jako jsou Chrudim nebo Semice, které bychom měli přehrát, to neumíme. Rychlé vedení 0:1 bylo spíš ke škodě, někteří naši hráči si asi mysleli, že se domácí porazí sami. Jenže pak jsme dostali tři branky, prohráli jsme a ještě máme vyloučeného Michaličku. Kontaktní gól na 3:2 už přišel dost pozdě. Semice nelze rozhodně odepisovat, už několik let po sobě se v ČFL dokázaly zachránit ze zdánlivě beznadějné pozice."