Staré aktuality

aktuality z 2.5.2003

V derby zasloužená plichta
Admira/Slavoj-FC Střížkov 2:2 (1:0)

Od chvíle, kdy Střížkov postoupil z divize do ČFL, jsme nad ním nevyhráli a nepodařilo se to ani v neděli 27. dubna. Derby před 360 diváky bylo hodně vyhecované, hosté hráli jako o život a když vstřelili branky, radovali se způsobem, jakým se oslavuje zisk mistrovského titulu. Nejprve jsme ale jásali my, když už v 15. minutě nachytal střelou z 25 metrů Smejkal hostujícího brankáře Pavlíka na švestkách – 1:0. Do konce poločasu pak byli hostí fotbalovější, jenže žádnou gólovou situaci si nevypracovali.
Po změně stran se náš výkon zlepšil, jenže paradoxně dvakrát udeřil Střížkov. V 51. minutě hlavičkoval Málek přesně k pravé tyči a srovnal na 1:1. V 72. minutě utekl P. Macháček po pravém křídle a předložil R. Macháčkovi na talíři druhý gól – 1:2… Naštěstí se naše mužstvo nepoložilo a v 84. minutě po rohovém kopu Leitner hlavičkou pod břevno srovnal na 2:2. V závěru mohly padnout ještě góly na obou stranách. Nejprve Smejkal nešťastně odkopával míč před Pařízkovou brankou a trefil jej tak, že náš brankář jen s námahou odvracel na roh. Už v nastaveném čase jsme stříleli přímý kop ze 16 metrů, jenže Jakubec není Beckham, a tak branku hostí netrefil.
Sestava: Pařízek – Müller (55. Szilágyi), Michalička (76. Prošek), Jakubec, Leitner – Mamurov, Martinic, Smejkal, Růžička – Vořechovský (90. Štumpf), Hrdina. Před letos největší návštěvou na Meteoru pískal sudí Kabyl, který podle videozáznamu za stavu 1:1 zřejmě odpustil Střížkovu penaltu za ruku Burdy.

Jak to viděli trenéři

Josef Hloušek (Admira/Slavoj): „Ačkoli jsme v poločase vedli, nebyl jsem s výkonem mužstva spokojen. Po změně stran už jsme hráli lepší fotbal, přesto jsme dvakrát inkasovali. Nakonec jsme aspoň vyrovnali, což je proti velmi kvalitnímu soupeři cenný výsledek. Pokud vím, Admira se Střížkovem dosud v ČFL pouze dvakrát remizovala, jinak mu pokaždé podlehla. Asi je to shoda náhod - i při první remíze 2:2 jsem mužstvo vedl před svým odchodem do Mladé Boleslavi.“

František Barát (Střížkov): „Moji svěřenci měli v derby zvýšenou motivaci – jednak šlo o zápas s rivalem ze sousedství, jednak po Praze před utkáním kolovaly různé zvěsti. Kdybychom prohráli, těžko by se vyvracely. Působili jsme fotbalovějším dojmem, domácí naopak díky svým nacvičeným standardním situacím a výškové převaze byli v tomto směru nebezpečnější. Remíza je nakonec zasloužená.“