Staré aktuality

aktuality z 29.5.2003

Po půstu hody!
Admira/Slavoj – Slovan Varnsdorf 3:0 (0:0)

Klíčové utkání jara naši hráči zvládli! Proti Severočechům museli vyhrát, aby si zachovali reálnou naději na udržení v ČFL, a podařilo se.
V první půli sice hosté dost zlobili. Jakubec, který hrál nezvykle v záloze, nebyl na tomhle místě evidentně ve své kůži. Müller musel zachraňovat na brankové čáře a Pařízek ve 45. minutě chytil jasnou gólovou šanci.
Ale po změně stran jsme začali hrát podstatně lepší fotbal a nakonec z toho bylo výrazné vítězství, které zřejmě zcela neodpovídá poměru sil na hřišti.
Skóre otevřel Růžička v 56. minutě, když proměnil penaltu za ruku Šmalcla. Byl to konečně gól, který jsme vsítili po čtyřech jalových zápasech! Poté Jakubec nastřelil výstavní střelou z 25 metrů břevno Vaňákovy branky. V 82. minutě vyslal do šance Mamurov Szilágyiho a bylo to 2:0. Tři minuty před koncem znovu Szilágyi využil nezištné přihrávky Vořechovského a do prázdné branky pečetil na 3:0.
Zápas vyšel znamenitě Leitnerovi, který u nás hostuje právě z Varnsdorfu, výkonem se mu přiblížil Martinic. Dobře chytal Pařízek a ve druhé půli byl rázem vidět Jakubec, jakmile jej trenér Hloušek stáhl zpět do obrany.

ŽK: Růžička, Štumpf, Mamurov – Petřík, Sládeček, Kopaňko.
Před 250 diváky pískal sudí Moník.

ADMIRA/SLAVOJ: Pařízek - Müller, Leitner, Martinic, Růžička - Prošek (80. Mamurov), Jakubec, Smejkal, Hrdina (77. Štumpf) - Šimek (70. Szilágyi), Vořechovský.

Jak to viděli trenéři:

Josef Hloušek (A/S): „V závěru poločasu nás podržel Pařízek, kdybychom prohrávali 0:1, měli bychom to mnohem těžší. O přestávce jsem k hráčům promluvil dost důrazně a výkon se zlepšil. Klíčovým momentem byla proměněná penalta, nařízená zcela správně. K její exekuci byli určeni Leitner, Jakubec, Růžička a Smejkal, zodpovědnost na sebe vzal nakonec Růžička a vsítil gól. Další branky přidal Szilágyi z brejkových situací – už potřetí nám vyšlo jeho střídání. Proti Krči a v Kolíně šel na hřiště také až ve druhé půli a skóroval. Tentokrát dokonce dvakrát. Byl velmi zklamaný, když neproměnil svou velkou šanci doma proti Liberci B, takže tentokrát si to vynahradil. Chci ocenit fair přístup Varnsdorfu, který povolil start svého hráče Leitnera v našich barvách.“

Anton Stehlík (Slovan): „Bylo to spíše průměrné utkání, v první půli jsme byli možná i o něco lepším týmem. Utkání skutečně rozhodla penalta za ruku, nařízená nepochybně správně. Chtěli jsme přerušit neúspěšnou sérii čtyř utkání bez vítězství, ale nepodařilo se. Citelně nám chyběl zraněný Runt. Chci ocenit výkon rozhodčího Moníka, pískal absolutní rovinu, což se na hřištích týmů ohrožených sestupem nestává tak často.“

Remíza s leadrem tabulky
Admira/Slavoj – Slovan Liberec B 0:0

Leadr tabulky a kandidát na postup do II. ligy přijel na Meteor v sestavě, v níž stabilně hrává – tedy bez prvoligových posil. Proti mizernému utkání v Semilech se naši hráči zvedli, i bez Jakubce (4 ŽK) a Michaličky (zraněn) odvedli poctivý fotbal, na který se dalo koukat.
V první půli měl velkou šanci dorostenec Kahoun. Z otočky dobře vypálil, ale bohužel trefil jen brankáře Macháčka. Ve druhé půli se do gólové šance dostal Szilágyi, jenže zaváhal a nakonec o míč přišel.
Také hosté měli dvě brankové příležitosti. Jednou hlavičkovali těsně vedle, jednou – po nejistém zásahu brankáře Pařízka – vyrazil balón z brankové čáry hlavou Leitner.
Od 67. minuty hrál Liberec B bez vyloučeného Hudce, ale přesilovka není zrovna naší silnou zbraní. Stejně jako střílení branek. Neskórovali jsme už počtvrté (v Sibřině 0:0, doma s Milínem 0:0, v Semilech 0:2, doma s Libercem B 0:0).

ŽK Szilágyi, Mamurov – Hudec 2x, Lexa, Kočí, Jakus. ČK Hudec. Sudí Novák, za krásného slunného počasí přihlíželo 250 diváků.

Sestava A/S: Pařízek – Mamurov (89. Snopek), Leitner, Martinic, Růžička – Prošek (79. Müller), Smejkal, Hrdina, Vořechovský – Kahoun, Szilágyi (79. Štumpf).

Josef Hloušek (A/S): „Před utkáním bychom bod brali, nakonec jsme mohli i vyhrát. Hosté ovšem také měli gólové příležitosti, a tak je remíza s velmi silným soupeřem, který vážně aspiruje na postup do druhé ligy, asi spravedlivá. Čtvrtinu utkání jsme hráli proti deseti mužům, ale početní převaha je pro spoustu mužstev spíš nevýhodou. Platí to i o našem týmu. Byl bych rád, kdyby dnešní bodová dělba pomohla oběma – nám k záchraně, Liberci B k postupu.“

Martin Hřídel (Slovan B): „Jeli jsme do Prahy vyhrát, za dané situace ale beru i jeden bod. V závěru jsem už nervózně tlačil čas, čtyři minuty nastavení byly hodně dlouhé. Velkou zásluhu na remíze, jež odpovídala průběhu utkání, má náš zkušený obránce Lexa. Pokud postoupíme, bude určitě oporou i ve druhé lize.“

Teď musíme zabrat ve středu 28. května, kdy od 17 hodin hostíme ve vloženém kole ČFL Varnsdorf. Pokud nevyhrajeme ani tentokrát, dostaneme se na samý okraj sestupové propasti.