Staré aktuality

aktuality z 6.6.2003

Jednou nohou už v divizi…
Admira/Slavoj – SK Č. Budějovice B 0:1 (0:0)

Předehrávané utkání 32. kola ČFL skončilo nejhůře, jak skončit mohlo. Před 120 diváky jsme zahráli špatně, navíc v hodně nezvyklé sestavě (v útoku hráli Šimek a Mamurov, kterého trenér Hloušek po poločase vystřídal), a opět jsme nedokázali dát gól. V 86. minutě skolil brankář Pařízek budějovického dorostence Celého a Nitrianský vsítil z penalty jedinou branku. Už v nastaveném čase jsme kopali za šlapák právě Nitrianského penaltu i my, ale hostující brankář Křížek ji Růžičkovi chytil! Hosté, ač jim v tabulce šlo jen o dílčí posun vzhůru, jásali, jako by se stali mistry ligy. Tento výsledek nás s velkou pravděpodobností posílá po sedmiletém účinkování v ČFL zpět do divize… Sudí Rožec z Teplic napomínal ŽK Müllera a Štumpfa.

ADMIRA/SLAVOJ: Pařízek - Müller, Jakubec, Leitner, Růžička - Prošek, Martinic, Smejkal (46. Štumpf), Soukup - Mamurov (46. Vořechovský), Šimek (57. Hrdina).

Jak to viděli trenéři:

Josef Hloušek (A/S): „Zkusili jsme oživit útočnou fázi zařazením Šimka a Mamurova na hrot, ale zase jsme neskórovali. Máme nejhorší útok v soutěži. Vořechovský po změně stran v nadějné situaci střílel vysoko přes hlavu, spíš jako nohejbalista… Když jsme dostali gól, vyvrcholila naše herní krize neproměněnou Růžičkovou penaltou. Do kritické situace jsme se dostali sami. Po prohře Chomutova ve II. lize a jeho sestupu je jasné, že ČFL opustí tři týmy. Dokud ale žije aspoň teoretická naděje, budeme se o ni samozřejmě prát. Teď hráči sedí sklesle v kabině a někteří pláčou…“

Karel Musil (ČB B): „Jo, je to doma!“ (výkřik bezprostředně po skončení utkání s vítězným gestem). Tiskové konference se nezúčastnil, neboť přítomní novináři o to neměli zájem.


Eden se stal peklem…
Slavia Praha B – Admira/Slavoj 4:0 (1:0)

Na trávníku leadra ČFL jsme odehráli před 353 platícími diváky vydařený poločas. Ale v nastaveném čase Jakubec srazil Slámovu polostřelu za Pařízka a domácí vedli. Ve 47. min. zakončil Szilágyi své sólo tak bídně, že se míč sotva dokutálel do náruče slávistického brankáře Kozáčika. A tak místo 1:1 byl v 55. min. stav 2:0, když nekrytý Bálek zvýšil hlavičkou. V 58. min. chytil Kozáčik jedovku Kahouna, v 88. min. překopl Růžička břevno ze 4 metrů. V závěru nám znovu Bálek a Lexa svými góly dost pokazili slunečný den. Sudí Tereba napomenul ŽK Vořechovského a Jakubce.

A/S: Pařízek-Müller (80. Prošek), Leitner, Jakubec, Růžička – Mamurov, Martinic, Smejkal, Hrdina – Szilágyi (51. Kahoun), Vořechovský.

Jak to viděli trenéři:

Luděk Klusáček (trenér Slavie B): „Čekal jsem, že Admiru udoláme kondičně, což se potvrdilo. Soupeře znám, ničím nás nepřekvapil.“

Josef Hloušek (trenérA/S): „Rozhodly vlastní gól na konci prvé půle, zahozená šance Szilágyiho a kvalita soupeře. Hráli jsme hodně dopředu, proto přišel druhý gól Slavie. Šanci na přijatelný výsledek zmařil Růžička, když překopl prázdnou branku. Z naší určité beznaděje vyplynuly ještě dva góly v závěru. Teď je pro nás prvořadý úkol porazit budějovické béčko.“