Staré aktuality

aktuality z 11.6.2003

Už jenom marťani…
Admira/Slavoj – SK Hradec Králové 0:0

Naše mužstvo šlo do předposledního utkání v tomto ročníku ČFL s jasným cílem – stůj co stůj vyhrát, aby ještě zůstala aspoň špetka naděje na záchranu. Jenže za 96 minut jsme zase nedali branku, a tak veledůležitý souboj s mladými „votroky“ skončil plichtou, která se fakticky rovná naší porážce. A to ještě Pařízek v první půli vyrazil balon v závaru před svou branou na břevno.
Hostům patřila první, nám druhá půle. S přibývajícím časem jsme urputně útočili, ale 17letého Lindra v brance hostů jsme prostě nepřekonali. Hrdina měl už v nastaveném čase dvě šance. Jednu mu Lindr chytil, druhou Honza vypálil vedle levé tyče.
Naše naděje na setrvání v ČFL sice ještě zcela nezhasla, ale pravděpodobnost, že bychom se zachránili, se rovná přibližně představě, že na trávníku Meteoru VIII přistane UFO s marťanskou posádkou.
Co by se muselo stát? V každém případě bychom museli vyhrát v Letohradu. Semice by v posledních dvou zápasech (doma Teplice B a v Prachaticích) nesměly uhrát šest bodů. Letohrad by po porážce s námi doma musel prohrát i v Chrudimi. Semily by v posledních dvou zápasech (doma se Střížkovem a v Sibřině) nesměly uhrát víc než tři body. Za těchto předpokladů by sestupovaly Semice, Semily a Letohrad. Nebo by Sibřina musela nanejvýš pouze dvakrát remizovat (v Milíně a se Semily). Pak by sestoupily Semice, Letohrad a Sibřina.

ADMIRA: Pařízek - Mamurov (77. Müller), Jakubec, Leitner, Růžička - Prošek, Smejkal, Martinic, Hrdina - Vořechovský (67. Štumpf), Szilágyi (60. Soukup).
Naše ŽK: Růžička. Pískal sudí Paták, přihlíželo 210 diváků.

Jak to viděli trenéři

Josef Hloušek (trenérA/S): „Po takovém zápase se trenérovi těžko hodnotí. Zase jsme nevstřelili gól, a tak jsme ani nemohli vyhrát. Příčiny, proč jsme tam, kde jsme, se neobjevily až na konci soutěže, ale už mnohem dříve. Není jistě náhodou, že letos sestupuje náš dorost, žáci a zřejmě i A-tým. Ale na toto téma teď nehodlám mluvit, bude zapotřebí hlubší analýza. Tato situace mě osobně velmi mrzí, jako trenér jsem se dosud nikdy v takové pozici neocitl.“

Martin Černík (HK B): „Remíza je asi zasloužená, v prvé půli jsme byli o něco lepší, ve druhé nás domácí, kteří museli za každou cenu vyhrát, přitlačili. Dobře se ukázal mladíček Lindr, který den předtím odchytal mistrovský zápas v dorostenecké první lize s Olomoucí. Bylo to tady v Praze jeho vůbec první vystoupení mezi dospělými. Na závadu hře domácích byl jistě i hrbolatý terén, na němž jim ve střeleckých možnostech míč odskakoval. Nám chyběli zkušený Blüml, který mě už předem žádal o osobní volno, a Ševčík, ten je zraněn a navíc i v trestu.“