Staré aktuality

aktuality z 19.6.2003

Po sedmi letech sestupujeme z ČFL…
OEZ Letohrad – Admira/Slavoj 4:3 (2:0)

Když mužstvo venku vstřelí tři branky, což se nám v tomto ročníku ČFL povedlo vůbec poprvé a taky naposledy, a přece prohraje, bývá to k zlosti. Jenže porážka v Letohradu už tolik nebolela. Hrál se oboustranně útočný fotbal na hebkém pažitu, v hledišti bylo 700 nadšených diváků, krásně svítilo slunce, v areálu bylo k mání chutné a cenově přijatelné občerstvení – a všechno směřovalo k vytoužené záchraně domácího nováčka v ČFL. Mužstvo s takovým stadionem a takovým ekonomickým i diváckým zázemím si třetí ligu skutečně zaslouží.
Branky: 12. J. Dvořák 1:0 z přímého kopu po faulu Martinice (Pařízek neměl nárok), 28. Čada 2:0 po perfektním vniknutí do šestnáctky a mazáckém zakončení, 49. 2:1 Růžička, když jeho hlavičku brankář Karel chytil už za brankovou čárou, 56. 3:1 Aberle po hezké kombinaci domácího týmu, 63. 3:2 Martinic dopíchl za Karlova záda míč z malého vápna (první Honzova branka v mistrovském utkání za muže), 66. Vacek 4:2 zblízka, když Letohrad rozebral naši obranu, 90. (+2) 4:3 Smejkal – po přihrávce Kahouna nachytal Karla na hruškách přízemní střelou z 20 metrů k levé tyči. Tímhle gólem se Dan stal nejlepším střelcem našeho týmu v letošní ČFL.
Na další neproměněné šance 4:1 (domácí trefili dvakrát tyč). Letohrad vyhrál po zásluze, my jsme se s III. ligou rozloučili sympatickým výkonem a nevídanými třemi brankami.
Rozhodčí Mareška, žluté karty Kroulík - Růžička, Martinic, Soukup.

ADMIRA/SLAVOJ: Pařízek - Růžička (77. Kahoun), Michalička, Leitner, Jakubec - Martinic, Smejkal, Mamurov (46. Šimek), Vořechovský - Prošek, Soukup (81. Tvrdý). Trenér Josef Hloušek.

Jak to viděli trenéři:

Miloš Mejtský (OEZ): „Brzy jsme vedli 2:0 a po celý zápas jsme kontrolovali hru. Vyhráli jsme zaslouženě a jsem rád, že jsme pro Letohrad ČFL udrželi.“

Josef Hloušek (trenérA/S): „Výsledek ovlivnil rychlý první gól soupeře. Ač byli hráči upozorněni na nebezpečí hrozící z domácích standardek, přesto Martinic zbytečně fauloval a J. Dvořák je mistrem přímých kopů. Mužstvo ovšem odehrálo dobrý zápas a nakonec ukázalo, že umí vstřelit i nějaký ten gól. O našem sestupu se nerozhodlo až v Letohradu, ale už mnohem dříve. Mrzí mě to, za celou svou trenérskou kariéru jsem sestup zažil poprvé až v Admiře. Důvodů byla celá řada. Svým způsobem je paradoxně pro klub sestup malou výhrou – je tu možnost vše předchozí špatné škrtnout a začít úplně znovu. Jestli u toho budu i já, zatím nevím. Budeme o tom s vedením klubu teprve jednat.“